Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Atlasjet Ukrayna tanıtıldı - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Atlasjet Ukrayna tanıtıldı

Atlasjet Havayolları, yurt dışındaki yeni markası 'Atlasjet Ukrayna'nın, Ukrayna Sivil Havacılık otoritesinden aldığı uçuş iznini duyurmak için Ukrayna'nın Lviv kentinde basın toplantısı düzenledi. Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı'nda düzenlenen toplantıya Atlasjet Türkiye ve Ukrayna şirketlerinin üst yönetimi, Ukrayna havacılık otoriteleri, basın mensupları ve iş ortakları katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Ukrayna'daki projelerini anlattı. Ersoy Atlasjet Ukrayna'nın, Kiev merkezli olarak Ukrayna'da iç ve dış hatlarda tarifeli uçuşlar yapacağını ve seferlerin Mayıs ayı itibariyle başlayacağını açıkladı. Türkiye'de olduğu gibi Ukrayna'da da, yolculara kaliteli hizmet ve konforlu tarifeli uçuşları en uygun fiyata sunmayı amaçladıklarını belirten Ersoy, Türkiye'de edindikleri tecrübeyi Ukrayna'ya adapte ederek, buradaki pazarı büyütmek istediklerini vurguladı. 

TÜRK YATIRIMCI İMAJI 

Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, yurt dışı yatırımlarına Kuzey Irak' ta başladıklarını ve Ukrayna ile devam ettiklerini, bu ülkede Türk bayraklı bir yatırımcının Ukrayna hava sahasında 'ciddi bir oyuncu' olacağını söyledi. Ersoy şöyle konuştu: 

"İlk yatırımımıza Kuzey Irak'ta bir havayolu şirketi Zagrosjet yatırımımızla başlamıştık. Bu bize yurt dışında yatırım yapma konusunda yeterli tecrübeyi vermişti. Bizim yurt dışı yatırımlarımız devam edecek. Bu ikincisi. Ukrayna'nın şu an içinde bulunduğu durum bizi ürkütmüyor. Bunun geçici olacağını Avrupa ve Rusya'nın bu bölgeye ilgisi ile buranın ekonomisinin tahmin edilenden çok daha çabuk düzeleceğini ve ileriye dönük büyük ekonomik vaatler vereceğine inanıyoruz. En önemlisi Türkiye için çok stratejik bir önemi var bu yatırımın. Çünkü Türk bayrağına sahip yatırımcı Ukrayna hava sahasında ciddi bir oyuncu haline gelecek kısa sürede. Türk yatırımının Türk markasının bu tip hizmet sektörüne en iyi standartlarda verilebildiğini kanıtlarsak buranın ekonomisi kısa bir süre sonra düzeldiğinde öncelik Türk yatırımcılara verilecek. 'Türkler bu işi iyi yapıyor, verdiği sözü tutuyor, kaliteden taviz vermiyor' imajıyla öncelik Türk yatırımcıya olacak." 

25 UÇAĞA KADAR BÜYÜME HEDEFİ 

Ukrayna'nın zor bir döneminde kendilerini ispat edeceklerini belirten Ersoy, Ukrayna'nın Türkiye'nin 10 yıl önceki haline benzediğini ve büyümenin Ukrayna'da da hızlı olacağını ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Kolay dönemde herkes gidebilir önemli olan zor dönemde gidip kendini ispat edebilmek. Tabii ki bunun dönüşünün Ukrayna'da çok daha hızlı olacağını düşünüyorum. Mayıs ayında uçuşlar başladıktan sonra geri dönüşleri izlediğimizde bizim 10 uçağa kadar artırma planımız var. Pazarın 25 uçağa kadar büyüyeceğini düşünüyoruz. Ukrayna pazarı Türkiye'nin 10 yıl önceki hali. Uçakla fazla seyahat etme imkanına sahip değil. Öncelikli olarak yapacağımız maliyetleri düşüreceğim ve önlemlerden sonra uçakla seyahat etmeye alıştıracağız. Kısa sürede Türkiye'de nasıl hızlı büyüme yaşandıysa Ukrayna'da da yaşanacağını düşünüyoruz." 

UKRAYNA'DA HANGAR YATIRIMI

Ukrayna'da ilk aşamada 15 milyon dolar yatırım yaptıklarını 3 uçakla birlikte 200 personele ulaşacaklarını söyleyen Ersoy teknik bakım yatırımları başlatıp Ukraynalı teknisyen de istihdam edeceklerini bildirdi. Ersoy, Uçak filosu büyüdükçe hangar yatırımının da planlarının arasında olduğunu ekledi. 

KAZAKİSTAN BEKLEMEDE 

Kazakistan'da bir havayolu şirketi satın alarak Kazakistan pazarına da giren Ersoy, ekiplerin tespit edildiğini ve ekiplerin yetiştirilmesi ile havayolunu belirli bir standarda getirmek için emek harcadıklarını söyledi. Ersoy havayolu ruhsatının faal hale getirildikten sonra uçuşlara başlayacaklarının müjdesini verdi. 

ONURAIR SATIŞI İLE İLGİLENMİYORUZ 

Yurt dışı pazarlara açılan Atlasjet'in iç pazarda büyümesine ilişkin ve Onurair'i satın alıp almama ile ilgili bir soruya yanıtını ise Ersoy şöyle verdi: 

"Şu anda biz Türkiye'de hiçbir havayolunun satın alınması ile ilgilenmiyoruz. Biz daha çok yurt dışındaki yatırımlarımıza konsantre olduk. Türkiye'de de zaten Atatürk Havalimanı'nı biliyorsunuz. Artık en üst seviyede doluluğa ulaşmış durumda o bölgede daha fazla büyüme şansınız yok. Kısmen belki Antalya ve diğer havalimanlarında büyüme gerçekleştireceğiz. Ama çok daha fazla büyüme şansı kalmadı Türkiye'de. bu nedenle çevre ülkelerde yatırımlarımıza öncelik vermeye karar verdik." 

Üç uçak ile operasyonlara başlayan Atlasjet Ukrayna, her yıl 5-10 uçak ekleyerek filosunu genişletmeyi hedefledi. İlk aşamada 3 saat altında uçuş menzilindeki destinasyonlara seferler düzenlemeye başlayacak olan havayolu, ilerleyen dönemde uçuş ağına daha uzak mesafedeki noktaları da ekleyecek. Seferleri çok yakında ilan edilecek olan biletler web sitesinden ve yetkili bilet satış acentelerinden satın alınabilinecek. 

Atlasjet grup bünyesinde bulunan AIC Group Yatırım şirketi de Ukrayna'da bir yatırım şirketi kurdu ve çok yakında ilk başta turizm olmak üzere birçok gayrimenkul yatırımını devreye almayı hedefledi. 

ATLASJET UÇAK BİLETLERİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Atlasjet Ukrayna tanıtıldı Haberi Oku, Atlasjet Ukrayna tanıtıldı Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Atlasjet Ukrayna »Atlasjet Uçak bileti »Atlasjet uçakseferleri
Etiketler » Atlasjet Ukrayna   » Atlasjet Uçak bileti   » Atlasjet uçakseferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+