Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
ESHOT'tan yeni adımlar - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

ESHOT'tan yeni adımlar

Otobüs filosunu 100 körüklü otobüsle güçlendiren ve gençleştiren, Türkiye'nin ilk elektrikli otobüs filosunu kurmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, bir yandan otobüsler için kentin farklı noktalarında yeni garajlar oluştururken, otobüslerin bakım ve onarımının yapıldığı hizmet birimlerine de yenilerini ekleyip mevcut hizmet birimlerini modernize ediyor. "Yenilik harekatı" kapsamında çalışamalar, 30 milyon liraya mal olacak.
Buca'ya hem garaj hem bakım atölyesi
Güçlenen otobüs filosunun ihtiyacına daha hızlı cevap vermek, bakım ve onarım çalışmalarına sürat kazandırmak amacıyla ESHOT Genel Müdürlüğü, Gediz'deki bakım onarım atölyelerinin dışında Buca Adatepe'de yeni bir bakım onarım atölyesi daha kuruyor. 9 bin 380 metrekarelik alanın 3 bin 750 metrekarelik bölümünde başlayan inşaat çalışmaları 300 günde bitecek. 14 adet araç için bakım kanalı, idari ofisler, soyunma odaları ve duşlar, yemekhane ve dinlenme mekanlarının bulunacağı atölyeyi Buca, Bornova ve Konak bölgelerine servis yapan otobüsler kullanacak. Atölye, otobüslerin garaj alanı olarak da kullanılacak.
Çiğli'ye 350 otobüslük garaj
Atölye ve garajların tek merkezde toplanması yerine kentin kuzey, güney ve doğu akslarında cep atölye ve garajlar kurmayı planlayan ESHOT, güneyde Buca Adatepe garaj ve atölyelerini kurarken, kentin kuzeyinde yer alan Çiğli'de de 350 otobüsün depolanacağı bir garaj kurdu. 34 bin 500 metrekarelik alanda oluşturulan garaj bu ay içinde işletmeye alınacak. Böylelikle Karşıyaka, Soğukkuyu ve Çiğli bölgesinde dağınık olan garajlar tek bir merkezde toplanmış olacak.
ESHOT'un içindeki tesisler yenileniyor
ESHOT Genel Müdürlüğü'nün Buca Gediz'deki merkezinde bulunan atölyeler ve hizmet birimleri de baştan sona yenileniyor. Bin 600 metrekarelik alanda 500 kişilik çok amaçlı salon ile yemekhane yapılırken, soyunma odaları ve duşların tadilatı yapılıyor, duşların sayısı artırılıyor, tuvaletlerin bakım ve onarımı gerçekleştiriliyor. 7 gün 24 saat hizmet veren atölyede radyant doğalgazlı ısıtma sistemi kuruluyor. Atölyelerin çatısı yenileniyor. Çalışmaların iki ay içinde bitmesi hedefleniyor.
Ulaşım takip merkezi ve sistem binası
ESHOT Genel Müdürlüğü'nün Buca Gediz'deki merkezinde, otobüs ve durakların yönetim ve işletmesinin yapılacağı "Ulaşım Takip Merkezi" binası yapılıyor. Merkezin içerisinde ana kumanda merkezi, idari birimler, telsiz odası ve toplantı salonu bulunacak. Böylelikle daha önce farklı birimlerden yürütülen bu çalışmalar tek merkezde toplanacak. Merkezde sahada çalışan otobüsler kameralarla izlenebilecek, güzergah takibi yapılabilecek, otobüslerin hız kontrolü ve trafik ihlali takip edilebilecek. Merkezin yapımı bir ay içinde tamamlanacak. Ayrıca yine Genel Müdürlük içinde ESHOT'a ait UPS ve server, kontrol odası, jeneratör ve yangın odasının bulunduğu sistem binası da tamamlandı.

Toplu ulaşım ağını yeni araçlarla güçlendiren ve Türkiye'nin ilk elektrikli otobüs filosunu kurmaya hazırlanan ESHOT Genel Müdürlüğü, kentin kuzeyinde ve güneyinde iki yeni garaj ve atölye kurarken, Gediz'deki otobüs bakım ve onarım tesislerini de baştan sona yeniliyor.
ESHOT'tan yeni adımlar Haberi Oku, ESHOT'tan yeni adımlar Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »İzmir Otobüs bileti al » İzmir Otobüs seferleri » İzmir Otobüs bileti fiyatları
Etiketler » İzmir Otobüs bileti al   » İzmir Otobüs seferleri   » İzmir Otobüs bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+