Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
İstanbul 5 cep otogarı bekliyor - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

İstanbul 5 cep otogarı bekliyor

İstanbul’un 2 otogarı Harem ve esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı’nın gelecekleri tartışma konusu. Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Harem ve Büyük İstanbul Otogarı’nın kapatılıp yerine 6 tane cep otogarı yapılacağını açıklamıştı. 3 Avrupa 3 de Anadolu yakasına yapılması planlanan cep otoparklarından ilki Alibeyköy’de açıldı. İSPARK tarafından işletilen cep otogarı günde 50 bin yolcuya hizmet veriyor. Cep otogarlarında çocuk Oyun parkı, sosyal donatı alanları, otopark, alternatif ulaşım imkanları ve dijital takip ekranları bulunuyor. 30 dakika ücretsiz otopark hizmeti de veren Alibeyköy cep otogarı dışında Sultangazi, Avcılar, Ümraniye, Tuzla ve Ataşehir’e de yapılması planlanan otogarların projelendirme çalışmaları devam ediyor. 
 
 
Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı ise geçtiğimiz günlerde tahliye edileceği iddiasıyla günde geldi ancak İBB otogarın 2019 yılının Mayıs ayına kadar sözleşmesinin bulunduğunu ve o tarihe kadar otogar olarak hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu. İBB Başkanı Topbaş da 2019’da kapatılacak otogarın üstündeki yapıların kaldırılacağını ve terminallerin bulunduğu alanın yıkılarak çevre halkı için parka dönüştürüleceğini ifade etmişti. 
 
‘Topbaş açıklayacak’
 
Harem Otogarı’nın yerine ise Londra’da bulunan 135 metre yüksekliğindeki dev dönme dolabın bir benzerinin yapılması gündemde. İddiaya göre 165 metre yüksekliğinde olacak dev dönme dolap ile ilgili belediye yetkilileri bir açıklama yapmıyor. Projeyi hazırlayan Arup Mühendislik firmasının yetkilileri ise, “Proje ile ilgili gizlilik anlaşmamız olduğundan dolayı bilgi veremeyiz” açıklaması yapıyor. İstanbul’un tarihi siluetine zarar verecek bir projeyle karşı karşıya olduklarını öne süren CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ ise, Kadir Topbaş’ın yakın bir zamanda projeyi açıklayacağını iddia etti. Sağ, “Anadolu yakası için İBB Meclisi olarak kat sınırlaması çalışmaları başlattık ama gündemde olan bu 165 metrelik dönme dolap projesi sınırlamaları altüst edecek” dedi. 
İstanbul’daki iki büyük otogarın yerine yapılacak ‘cep otogar’ların 5’inin proje çalışması sürerken, tamamlanan Alibeyköy Otogarı günde 50 bin yolcuya hizmet veriyor. Harem’e ise dönme dolap ‘İstanbul Eye’ projesinin yapılması bekleniyor
İstanbul 5 cep otogarı bekliyor Haberi Oku, İstanbul 5 cep otogarı bekliyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »İstanbul Otobüs bileti al » İstanbul Otobüs seferleri » İstanbul Otobüs bileti fiyatları
Etiketler » İstanbul Otobüs bileti al   » İstanbul Otobüs seferleri   » İstanbul Otobüs bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+