Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Otobüs firmaları namaz saatlerine riayet etmeli - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Otobüs firmaları namaz saatlerine riayet etmeli

Şehirlerarası otobüs firmalarının namaz vakitlerinde mola vermesi gerektiğini belirten vatandaşlar, bu konuda sık sık sorun yaşadıklarını ve yetkililerin bu sorunu çözmesi gerektiğini ifade ediyorlar.
 
Önceki günlerde yeni bir sorun da Batman-Yalova seferini yapan yolcu otobüsünde yaşandı. Sabah namazını kılmak için durma talebinde bulunan yolcu Mehmet Alkan’ın isteği şoför ve muavin tarafından dikkate alınmadı.
 
Bindiği otobüste sabah namazı vakti yaklaştığından hem otobüs şoförü hem de muavinine defalarca uygun bir yerde mola vermeleri için durmalarını talep ettiğini söyleyen Alkan, “Hem otobüs şoförüne hem de muavine sabah namazının vakti yaklaştığını hatırlattım. Hem otobüs şoförü hem de muavin ‘tamam duracağız’ dediler. Baktım duracakları yok, gidip tekrar söyledim. Yine ‘tamam ileride müsait bir yerde mola veririz’ diyerek geçiştirdiler. Ancak hiçbir yerde durmadan yollarına devam ettiler.” diye konuştu.
 
Vakit çıktıktan sonra muavine neden durmadıklarını sorduğunda ise muavinin kendisine dalga geçer gibi gece 02.40’da durduklarını ve o saatte namaz kıldıklarını cevabını verdiğini ifade eden Alkan, “Muavin bana da siz de orada namaz kılsaydınız diyor, 02.40 da sabah namazı mı olur, imsak saat 04.10’da giriyor dedim.  Bunu demem üzerine muavin yalanın ortaya çıktığını anlayınca ne diyeceğini şaşırdı.” dedi.
 
Durumu firma yetkililerine telefon açarak haber verdiğini söyleyen Alkan, firma yetkilisinin söz konusu şoför ve muavin hakkında gerekli işlemin yapılacağını söylediğini ifade etti.
 
Bütün otobüs firma yetkilerine seslenen Alkan, “Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz, ancak halen böylesi sorunlarla karşılaşıyoruz.  Bu toplum Müslüman bir toplumdur. Milletin dini inancıyla oynamasın. Siz namaz kılmıyor olabilirsiniz, ancak namaz kılanlara saygı gösterin.” şeklinde konuştu.
Batman’dan Bursa’ya geldiği otobüs firmasının sabah namazı saatinde durmamasına tepki gösteren yolculardan Mehmet Alkan, Müslüman bir ülkede böylesi durumların yaşanmaması gerektiğini söyledi.
Otobüs firmaları namaz saatlerine riayet etmeli Haberi Oku, Otobüs firmaları namaz saatlerine riayet etmeli Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Otobüs Bileti al » Otobüs Seferleri » Otobüs bileti fiyatları
Etiketler » Otobüs Bileti al   » Otobüs Seferleri   » Otobüs bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+