Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Otobüsler, araç içi yolcu bilgilendirme sistemiyle donatılıyor - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Otobüsler, araç içi yolcu bilgilendirme sistemiyle donatılıyor

Ulaşımda çığır açan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şimdi de toplu taşıma araçlarında Araç İçi Yolcu Bilgilendirme Sistemini hizmete sundu.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nce hizmete sunulan Araç İçi Yolcu Bilgilendirme Sistemi, tüm toplu ulaşım araçlarında yolcuları bilgilendirmek amacıyla üzerinde saat, araç hızı, hava durumu, haberler, durak bilgileri, harita tabanlı görsel bilgilendirme, aracın şoför bilgilerinin yer aldığı sistemle bilgi alışverişi yapabilme imkanı sağlıyor.

Paneller yolcuların rahatlıkla görüp bilgilenebileceği nitelikte olurken, görme engelli vatandaşlara hizmet vermek adına seslendirme de yapılıyor.

Ekranlarda gelinen durağın ismi hem yazılı olarak, hem de sesli olarak yolculara aktarılırken, bir sonraki durağın neresi olduğuna dair ekranda çizelge halinde çıkıyor.

Aynı zamanda şehrin belirli noktalarına yerleştirilen Akıllı Durak Sistemi de halka hizmet vermeye devam ediyor.

Yeni sistem hakkında bilgi veren yetkililer, “Akıllı Durak Sistemi, durakta bekleyen yolcuların yaklaşmakta olan araçların hat numarası, güzergâh adı, geliş süresi gibi konularda duraklara tesis edilecek elektronik panolar vasıtasıyla bilgilendirmesini sağlayan sistemdir.

Ücret toplama ve akıllı durak sisteminin devreye alınmasını müteakip, idare tarafından belirlenecek 15 adet otobüs durağında ya da yanında, bulundukları durakla ilgili ve sorgulanan güzergâha ait bilgi alabilecekleri sistem bütünüdür. Ayrıca yolcular kısa mesajla ya da akıllı cep telefonları için geliştirilmiş uygulamalar aracılığıyla da bu bilgileri alabilecekleredir. Bu mobil uygulamaların yazılımı yüklenici tarafından yapılacaktır. Yolcu bilgilendirme işlemleri tamamen LCD/LED monitörler tarafından gerçekleştirilecektir. Bu iş yapılırken mevcut durak mobilyaları dikkate alınacak, kurulacak sistem için hazırlanacak örneklerden idarenin uygun göreceği şahit numuneye göre tesis edilecektir. Otobüs güzergâhlarında bilgilendirme panolarında hat numarası, güzergâh adı, geliş süresi ve kaç durak geride olduğu vb. gösterilmektedir” denildi.

Ulaşımda çığır açan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şimdi de toplu taşıma araçlarında Araç İçi Yolcu Bilgilendirme Sistemini hizmete sundu.
Otobüsler, araç içi yolcu bilgilendirme sistemiyle donatılıyor Haberi Oku, Otobüsler, araç içi yolcu bilgilendirme sistemiyle donatılıyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Otobüs Bileti al » Otobüs Seferleri » Otobüs bileti fiyatları
Etiketler » Otobüs Bileti al   » Otobüs Seferleri   » Otobüs bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+