Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Adıyaman Menzile Nasıl Gidilir - Menzil Otobüs Seferleri - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Adıyaman Menzile Nasıl Gidilir - Menzil Otobüs Seferleri

Menzil Kööyüne Otobüs İle Gitmek İçin Önce Kahtaya Sonrada Kahdadan Minibüs İle Menzil Köyüne Gidebilirsiniz.

Adıyaman Menzil’de bir Allah dostu vardır, ismi Abdülbaki EROL.  Gavs-ı Sani hz (k.s) olarak bilinir, tanınır.Resulullah efendimizin [aleyhisselatu vesselam] torunudur, seyyiddir. Bilenler biliyordur bu bakımdan Adıyaman Menzil köyünde bulunan mübarek Allah dostunun hakkında fazla söz etmeye gerek duymuyorum çünkü ne kadar kelam edersek edelim gene o mübarek Allah Dostunu anlatmaya yetersiz kalacaktır..

Ben bu yazıda Menzil köyüne nasıl gidilir ? İstanbul ile arasında kaç kilometre vardır ? Bunu anlatmaya çalışacağım…

Menzil köyü, Adıyaman ilinin Kahta ilçesine bağlı bir köydür..İstanbul Kağıthane ile arasında 1400 kilometreye yakın yol vardır. Evet tam 1400 kilometre fazlası var ama eksiği yok…

Yol uzun ama son derece rahat ve keyifli geçer…

Ben Menzil köyünün Kahta’da olduğunu sanıyordum ama değilmiş… Kahta’nın ilerisinde, arada epey bir mesafe var.Aşağıda Menzil köyünün haritadaki konumu görülmektedir.Menzil köyünün bir diğer ismi Durak köyüdür.


Daha Büyük Görüntüle

Aşağıda ise İstanbul ile Menzil-Durak köyü arasındaki yol işaretlenmiştir.Harita tam olarak görüntülenemiyorsa harita altında bulunan “daha büyük görüntüle” tıklayınız…Sayfayı büyüttünüz zaman sol tarafta aradaki kilometre bilgisini göreceksiniz…

Daha Büyük Görüntüle

Yukarıda gördüğünüz yol İstanbul-Ankara-Adana_Adıyaman güzergahıdır.Adıyaman Menzile başka şehirler üzerinden gitmek mümkündür (Mesela Sivas,Konya,Kayseri filan) ancak en sağlıklı ve temiz yol işaretlediğim yoldur.Haritayı daha büyük görüntü kısmında büyülterek görüntüleyiniz…

Menzil köyüne kendi arabamla gitmiştim birde söz konusu köye otobüsler gitmektedir.

Hangi otobüs gider, nereden kalkar, bileti kaç paradır diye soruyorsanız Menzil köyüne sefer düzenleyen en güvenilir ve Adıyaman Menzil bağlısı Müslüman kardeşlerimizin firması olan Haşemi turizmin otobüslerini önermekteyim…Haşemi turizmin web sayfasını tıklayarak telefon bilgilerine ulaşabilir ve otobüs seferleri hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz…

Alt tarafta Haşemi Turizmin telefon numaralarını görmektesiniz.(Haşemi turizmin web sayfasının açılmama ihtimaline karşın telefon numaralarını aşağıda vermeyi uygun gördüm)

İstanbul Şubesi: 0212 658 28 56 – 57

haşemi turizm telefon numaraları

 

haşemi turizm telefon numaraları2

 

 

 

Menzil, Kahta ilçemizin şirin bir köyü olup, yaklaşık nüfusu 600 civarında olan, her yıl binlerce insanın gelip ziyaret ettiği bir yerdir. Güneydoğunun bir çok yerinde yaygın olan Tarikatlerden en önemlilerinden biri de Menzil Köyünde bulunuyor. Kâhta ilçesinde etkisi fazla olmamakla beraber daha çok dışarıdan gelen insanlar tarafından ilgi çekmektedir.

Kâhta'nın 40 km. doğusunda bulunan Menzil köyünde 1970'lerde gelip köye yerleşen "Erol" ailesi ve Nakşibendiye tarikatine mensup bir seyyid ailesinin varlığı bu tarikatin yaygınlık kazanmasina sebep olmuştur. 
Ailenin Siirt ilimizden Kahta'ya gelmiştir. Menzil Şeyhi olan Abdulhakim'in babaları Moğolistan'dan Semerkant'a yerleşen bir ailenin soyuna dayanır. Rusya'nın Semerkent'ı işgal etmesi ile birlikte Osmanlı Devletine sığınırlar. Osmanlılar muhacir olan bu ailyi Bitlis ilinin Kanısarık köyüne yerleştirir. Bu aile okur-yazar olduğu için devlet kendilerine vergi toplama görevini verir.

Bu arada aile içi çıkan bir kavga sonunda babası öldürülen Abdulhakim, köyden ayrılarak Nurşin köyünde bir şeyhin yanına yerleşir. Daha sunra Suriye'ye giderek Ahmedi Gaznebi diye bir şeyhe bağlanır. Orada kendisine Şeyhlik ünvanı verilir.Türkiye'ye daha sonra dönen Abdulhekim efendi, Siirt ilinin Kozluk ilçesine yerleşir.Şeyhlik makamını burada devam ettirir. Öldükten sonra oğlu Mehmet Reşat yerine geçer. Mehmet Reşat daha sonra kardeşi Abdulbaki efendiyi yanına alarak 1970'li yıllarda Kahta ilçemizin Menzil (Durak) köyüne yerleşir.

Kahta'ya geldiklerinde kendilerine arazi almak için Turanlı ailesi ile irtibata geçerler. Avukat Kubilay'ın arazileri bu köyde çok idi. Müridlerinin destekleri ile Kubilay'ın arazilerinin çoğunu satın alırlar. Bu köye yerleştikten sonra zamanla köylülerin diğer arazilerini de satın alarak varlıklarına devam ettiler.

Türkiye'nin ve dünyanin bir çok yerinden Seyda Hazretlerini ziyaret etmek ve tövbe etmek amacıyla bir çok yerli ve yabanci insan buraya gelmektedir.

Menzil Köyünün Nüfusu 600 civarında olup, her yıl tahmini binlerce insan gelmektedir. İnsanlara tövbe ettirmek dışında her hangi bir siyasi faaliyetleri olmamasına rağmen, 1971'de vefat eden seyyid Abdülhekim Hazretlerinin yerine geçen oğlu Muhammed Rasit Hazretleri 12 eylül yönetimi tarafindan bir süre göz hapsine mahkum edildi. 63 yaşinda ve 1993'de vefat eden Muhammed Raşid'in yerine geçen kardeşi seyyid Abdulbaki Hazretleri halen bu görevi yürütmektedir.

Tarikatin hizmetlerini Türkiye'nin değişik yerlerindeki bağlı halifeler tarafından yürüültmektedirler. Menzil'e gelen insanların çoğunluğu içkici, sarhoş, kumarbaz ve psikolojik sorunları olan insanlar oluşturur. Büyük çoğunlugu burada şifa bulmaya gelirler.

Bu tarikatin müntesipleri arasinda Türkiye'nin tanınmış bir çok ismi de bulunduğu ve Türkiye dışında bir çok müridi olduğu söylenilmektedir. Geleneksel dini ibadetler ve erkanlar dışında bir faaliyetleri olmayan bu tarikat, daha çok insanları Allah'a tövbe etmeye çağırmaktadır.

Menzil'deki çoğu dini uygulamalar ve devam eden geleneksel yapı, dini açıdan müslüman aydınlar tarafından çoğu zaman tartışılmaktadır.

Adıyaman Menzile Nasıl Gidilir - Menzil Otobüs Seferleri Haberi Oku, Adıyaman Menzile Nasıl Gidilir - Menzil Otobüs Seferleri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Menzil Otobüs Seferleri » Menzil Otobüs Bileti » Menzil Otobüs Bileti Fiyatı
Etiketler » Menzil Otobüs Seferleri   » Menzil Otobüs Bileti   » Menzil Otobüs Bileti Fiyatı  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+