Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Erzincan Otlukbeli Tanıtım Filmi - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Erzincan Otlukbeli Tanıtım Filmi

Erzincan Otlukbeli Tanıtım Filmi

En Ucuz Erzincan , Erzincan(ERC) Uçak Biletini Almak İçin : www.ucakbiletiall.net 

En Ucuz Erzincan Otobüs Biletini Alabileceğini adres : www.onlineall.net OTLUKBELİ 

Otlukbeli (es-adı ile..Karakulak) Erzincan’ın İlçelerinden doğasıyla  ve tarihiyle ünlü bir ilçe olup 1750 m. yükseklikte Doğu Anadolu  Bölgesi ile Doğu Karadeniz bölümü sınırları üzerinde uzanan  120 km.lik Otlukbeli Dağları’nın güney aklanları üzerinde yer alır.Bu Dağların ortalama yüksekliği 2500 m.’ yi aşmakta ve Çoruh-Kelkit su toplama havzası (Karadeniz havzası)ile Karasu-Fırat havzası (Basra Körfezi ve Hint Okyanusu su toplama havzası)arasında , bir su-bölümü hattı oluşturmaktadır.Bu Dağlar yüksek bir jeo-stratejik önem arz etmektedir. Dolayısıyla hem  ünlü Otlukbeli Savası zaferine sahne olmuşlardır ve hem de yakın çevresindeki belenler tarihindeki ve bu  günkü Karayollarının geçiş güzergahları olmuşlardır.Günümüzde bu Dağ geçitlerin önemi gelişen karayolu trafiği nedeniyle giderek dahada  artmaktadır.

Image

Tarihi Karakulak bu  gün Küçük Otlukbeli adıyla, bir köy yerleşmesidir.Esas Karakulak yerleşmesi adıysa, 1973 yılında Otlukbeli diye değiştirilmiş ve Çayırlı İlçe Merkezine bağlı bir bucak merkezi iken, 1991 yılında İlçe Statüsüne yükseltilmiştir.İlçe Merkezi yerleşme ile birlikte, 13 Köy Muhtarlığı, 7 mezraa ve 3 kom yerleşmesinden oluşur.Gerek Karakulak ve gerekse Otlukbeli, Türkçe  coğrafi yer adlarıdır.Tarihi köklü anlamları olmakla birlikte; etnografik, jeomorfolojik, zoolojik ve topoğrafik, daha genel ve kapsamlı bir ifade ile, Türkçe Coğrafi adlar olarak seçilmişlerdir.Otlukbeli yöresi nüfusu hızla artan, fakat hızlı göç  vermesi nedeni ile, nüfus artışı çok az cereyan eden bir ilçedir. Yönetim Merkezi nüfusu, 1960-1995 devresinde, yaklaşık 1500’den 5630’a çıkması sureti ile, 35 yılda teorik olarak 3.7 katı bir artış gösterdiği halde, Mülki Yönetim sınırları dahilindeki nüfus artmamış; hatta bazı yıllar, azalmalar gösterilmiştir.Özel bir takım yatırım önlemleri uygulanmadıkça, bu azalışa, rağmen giderek devam edecektir. Otlukbeli Yöresinde temel geçim kaynağı, Hayvan yetiştiriciliği ekonomisine dayanır. Bunda esas rolü, Coğrafi faktörlerden yükselti ve karasal iklim şartları oynamış olup, potansiyeli yüksek alpin çayırlıklar, veya step doğal bitki örtüsü,hayvancılığın gelişmesini teşvik etmiştir.Çevre, yüksek bir doğal  turustik potansiyel taşımaktadır.Özellikle kış turizmi yörede geliştirilebilir. Ender bir doğa harikası olan Otlukbeli Gölü’nden yararlanarak, Göl turizmi’de geliştirilebilir.Ayrıca, Otlukbeli Zaferinin anısına, burada kanlı çayır mevkiinde, bir zafer anıtı yapılmış olup  Otlukbeli Gölü’ünde denetimli ve ücret karşılığı ziyarete açılmalıdır. 

 Image

 0TLUKBELİ’NİN İLÇE VE BELEDİYE OLMASI: 

İlçemiz Cumhuriyet öncesi 1800’lü yıllarda Bucak haline getirilerek idari yönden Tercan ilçesine bağlı iken 1954 yılında Çayırlı ilçesine bağlanmıştır. 7 Haziran 1971 yılında Belediye Teşkilatı kurulan Karakulak Beldesinin ismi daha sonra Bakanlar kurulunun 10 Nisan 1973 gün ve 6255 sayılı kararları ile “OTLUKBELİ” olarak değiştirilmiştir.Otlukbeli Beldesi 9 Mayıs 1990 tarih ve 3644 sayılı kanunla İlçe olmuştur.

Erzincan Otlukbeli Tanıtım Filmi Haberi Oku, Erzincan Otlukbeli Tanıtım Filmi Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Erzincan »Otlukbeli »Tanıtım »Filmi
Etiketler » Erzincan   » Otlukbeli   » Tanıtım   » Filmi  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+