Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
En İyi Balayı Yerleri; Maldivler - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

En İyi Balayı Yerleri; Maldivler

Bir çok çiftin Balayı deyince hiç kuşkusuz aklına gelen ilk yer Maldivlerdir. Maldivler'in ilk tercih sebep olmasındaki birinci neden düğünden önce ve düğün günü oluşan bütün yorgunluğun ardından hayatımızı paylaşacağımız insan ile ilk günlerimizi unutulmaz bir şekilde geçirmek. Bunun içinde Maldivlerin eşsiz doğal güzelliklerine sahip adaları biçilmiş kaftan :)

Peki bu doğa harikası adaların bulunduğu Maldivler nasıl bir yer? Maldivlere gittiğinizde nelerle karşılaşacaksınız? Birbirinden güzel fotoğraflar eşliğinde biraz da bunlardan bahsedelim :)

1. 1200 Adadan oluşan yeryüzü cenneti Maldivler

 

Hindistan'ın 750 kilometre güneyinde yer alan Maldivler'in en yüksek yeri  2,4 metre. Rakımın bu kadar düşük olması sebebiyle, küresel ısınma ve buzulların erimesininde etkisiyle 100 yıl sonra tamamıyla yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

2. Yüzde 98'i Müslüman bir ülke Maldivler

 

Maldivler yüzde 98'i müslüman olan bir ülke. Bu özelliği nedeniyle ülkeye girerken sıkı kontrollerden geçiyorsunuz. Ülkeye domuz eti, alkol, uyuşturucu, pornografik yayınlar sokmak kesinlikle yasak. Ama illa alkol alırım diyenlerin korkması gereken bir durum yok. Çünkü otel olarak kullanılan yerel halkın yaşamadığı turistlik adalarda alkol kullanımı serbest.

3. Maldivler'e ne zaman gidilmeli?

 

Maldivler tropikal bir ada olduğu için 12 ay boyunca hemen hemen aynı sıcaklıklarda. Ama tabi yağmur konusunda pek aynı durum söz konusu değil. Eğer Aralık-Nisan Ayları arasında gitmiyorsanız yağmura denk gelme ihtimaliniz var. Tabi eğer şansınıza güveniyorsanız korkmanıza gerek yok :)

4. Maldivler'e nasıl gidilir?

 

Türkiye'den Maldivler'in başkenti Male'ye Türk Haya Yolları'nın direkt uçuşları mevcut. Eğer ben aktarmalı da uçarım diyenler varsa Emirates Hava Yolları'nın Dubai aktarmalı, Qatar Hava Yolları'nın Doha aktarmalı uçuşları mevcut.

5. Otel seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

 

Otel seçerken birçok kriter mevcut çünkü 100'lerce ada ve alternatif mevcut bunun için Maldivler'e gitmeden önce iyi bir araştırma yapıp önceliklerinizi belirlemeniz çok önemli.

6. Otelinizin konumuna dikkat edin

 

Otelinizin konumu, odanızın özellikleri, fiyata nelerin dahil olup olmadığı konularına mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü 1200'den fazla ada var bunların bazıları Male'ye yakın olduğu gibi bazıları oldukça uzak. Uzak olanlara ulaşım deniz uçaklarıyla sağlanıyor. Bunların bazıları oda fiyatlarına dahilken bazıları ekstra ücret isteyebiliyor.

7. Deniz uçağını mutlaka denemelisiniz

 

Eğer bütçenize uygunsa  başkent Male'ye uzak bir ada seçip deniz uçağı deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu sayede bir çok adayı yukardan görme şansına da sahip olabilirsiniz.

8. Bungalov evlerinde kalın

 

Maldivler'de otel seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu kesinlikle suyun üstünde olması. Belki birazcık daha pahalı olabilir ama uyandığınızda uçsuz bucaksız okyanus manzarasının sizi karşılaması paha biçilmez bir şey olmalı.

9. Maldivler'de ne yenir?

 

Maldivler'de tahmin edebileceğiniz gibi balık ve deniz ürünleri ağırlı bir mutfağa sahip. Hindistan'a yakınlığından dolayı hint mutfağının etkileri gözükmektedir. Müslüman bir ülke olduğu içinde helal yiyecek konularına da dikkat edilmektedir.

10. Maldivler'de neler yapılır?

 

Maldivlerde diğer alternatiflerine oranla çok fazla bir alternatif yok. Çünkü daha çok başbaşa vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir yer. Zaten balayı da böyle olması gerekmez mi :) Ama illa birşeyler yapmak istiyorsanız, dalış yapabilirsiniz. Ada da 3000'den fazla mercan resifi mevcuttur. Bunun dışında sörf , Jet-skiyle su sporu yapabilir, tekne kiralayarak başbaşa balık tutabilirsiniz.

 

Maldivler Uçak Bileti

 

En İyi Balayı Yerleri; Maldivler Haberi Oku, En İyi Balayı Yerleri; Maldivler Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »En İyi Balayı Yerleri; Maldivler » Maldivler\'e ne zaman gidilmeli? » Maldivler\'e nasıl gidilir? » Maldivler\'de neler yapılır?
Etiketler » En İyi Balayı Yerleri; Maldivler   » Maldivler\'e ne zaman gidilmeli?   » Maldivler\'e nasıl gidilir?   » Maldivler\'de neler yapılır?  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+