Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Tatilci Yılbaşını Hafta Sonu İle Birleştiriyor - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Tatilci Yılbaşını Hafta Sonu İle Birleştiriyor

Yılbaşı gününün hafta ortasına gelmesine rağmen talebin arttığına işaret eden turizmciler, yaklaşık 70 bin kişinin yılbaşı için tatile çıkacağını belirtiyorlar.

Yılbaşı gününün hafta ortasına gelmesine rağmen tatil yapmak isteyenlerin oranının geçen yıla göre artış gösterdiği belirtiliyor.
 
31 Aralık'ın Çarşamba günü olması, bir fırsat olarak görülürken, şu ana kadar yapılan rezervasyonlarda, cumartesi ve pazar günleri ya da perşembe ve cuma günlerinin eklenerek tatil planları yapıldı. 

Geçen seneye göre ilginin daha fazla olduğunu söyleyen Etstur yetkilileri, "70 bin kişinin yılbaşı için tatile çıkacağı öngörülüyor. Yurtiçinde Uludağ, Sapanca, Abant, Kartalkaya ve Afyon gibi sanatçılı tesislerin ilgi görüyor. Gecelik kişi başı 150 TL den 450 TL ye kadar alternatifler var. Yurtdışı turlarına ilgi de oldukça yoğun. Satışlar Avrupa ağırlıklı. Ancak bir miktar Uzakdoğu da bulunuyor. Tur operatörleriyle paket tur ile tahminen 4-5 bin kişi tatile çıkacaktır. Paket tur için kişi başı ödenen ortalama rakam 400-450 avro civarında. Kınrıs için sanatçılı programlar da ön planda. Şuana kadar net 2500 kişi rezervasyon yaptırmış durumda" dedi. 

Yüzde 50 indirim 

Geçen yılın aynı dönemine göre taleplerin bir hayli arttığına vurgu yapan Jolly Tur yetkilileri, "Talepteki bu yükseliş, erken rezervasyon döneminin başlamasıyla açıklanabilir. Erken rezervasyon kampanyasını 17 Kasım'da başlatan Jolly Tur, kampanyanın ilk döneminin bitiş tarihi olan 8 Aralık 2014 tarihine kadar yüzde 50 indirimden başlayan avantajlı fiyatlarla yılbaşı tatilini 5 güne çıkarmak isteyenler için avantajlı paketler oluşturdu" dedi. 
 
Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin, "Özellikle Belgrad, Barselona ve Roma'ya yönelik talepte yoğunluk görülüyor. Barselona ve Roma, vılbası için vurtdısında talep gören diğer iki şehir. Belgrad'da 3 gecelik konaklama 399 avro, Roma'da 4 gecelik konaklama 499 avro ve Barselona'da 3 gecelik konaklama 449 avrodan başlıyor" dedi. 

Jolly Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Can Mergen ise, Türkiye'de yılbaşı kutlamaları ve tatil için en çok tercih edilen yerler olarak Afyonkarahisar, Antalya ve Uludağ-Kartalkaya'yı gösterdi. 

Mergen, Afyonkarahisar, Antalya, Uludağ ve Kartalkaya'da 200 TL'den başlayan geceleme fiyatlarıyla tatil yapılabileceğini belirtti. 
Kıbrıs Departman Müdürü Reyhan Karacık ise, Girne'nin gördüğü ilgiye vurgu yaptı. Karacık, uçak ve transfer dahil 2 gecelik konaklama paketlerinin 499 TL'den, 5 gecelik konaklama paketlerinin ise 849 TL'den başladığını kaydetti. 

4 kat artış 
 
Tatilsepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal da şunları söyledi: 
"Bu yılbaşında binlerce misafirin yurt içi ve yurt dışı turizm paketlerinden yararlanacağım öngörüyoruz. 1 Ocak'taki yılbaşı tatilinin perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle pek çok misafir yılbaşını takip eden cuma günü için izin alarak 4 günlük tatil programı yapmaya başladı. Yılbaşında turizm paketlerinin satışları geçen yıla göre 4 kata yakın artış gösterdi. Bunların bir kısmı paket tur olurken bir kısmı da otellerin yılbaşı paket programlarından oluşuyor. Yurt dışında sırasıyla Roma, Paris, Barselona ve Venedik yılbaşı kutlamaları için en çok tercih edilen destinasyonlar. Yurt içinde ise Uludağ ve Palandöken gibi kayak merkezleri en fazla ilgiyi görüyor. Bunun yanında Abant ve Antalya'ya olan rezervasyonlarda da ciddi artış gözlendi. 5 günlük yurt dışı tatili için ortalama kişi başı fiyat 550 avro. Yurt içinde konaklamak isteyenler ise 4 gece 5 günlük konaklama için ortalama kisi bası 600 TL ödeyecekler. (Hürriyet)
Tatilci Yılbaşını Hafta Sonu İle Birleştiriyor Haberi Oku, Tatilci Yılbaşını Hafta Sonu İle Birleştiriyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Tatilci Yılbaşını Hafta Sonu İle Birleştiriyor » Yılbaşı Uçak Bileti » Yılbaşı Otobüs bileti » Yeni Yıl Tatil Bileti
Etiketler » Tatilci Yılbaşını Hafta Sonu İle Birleştiriyor   » Yılbaşı Uçak Bileti   » Yılbaşı Otobüs bileti   » Yeni Yıl Tatil Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+