Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Elvan, hedeflerinde vatandaşa en uzak havaalanının 100 km olacağını söyledi. - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Elvan, hedeflerinde vatandaşa en uzak havaalanının 100 km olacağını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’de herhangi bir vatandaşın en fazla 100 km yakınında havaalanı yapma hedeflerinin olduğunu açıkladı.

Avrupa Hava Yolları Birliği'nin yıllık Havacılık Liderleri Zirvesi'nin ikincisi, Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve AEA Yönetim Kurulu Başkanı Temel Kotil'in ev sahipliğinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda yapıldı.

Havacılık endüstrisinin AEA üyeleri, hava yolları şirketlerinin üst düzey yöneticileri, Avrupa Birliği siyasetçilerinin yer aldığı zirveye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.

Zirvenin açılışında konuşan Bakan Elvan, Türkiye’de sivil havacılığın gelişmesine yönelik rakamsal bilgi verdi.

Sivil havacılıkta bölgede ve dünyada örnek temsil ettiklerini dile getiren Elvan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sizlerin de gördüğü gibi ülkemiz sivil havacılığı hem bölge hem de dünya sivil havacılığı açısından örnek teşkil edebilecek bir duruma geldi. Çünkü 2003 yılından sonra gerek sektörde yaptığımız yasal düzenlemelerle, gerek havaalanlarına yaptığımız yatırımlar ve gerek bölgesel havacılık projesini hayata geçirmemiz sayesinde Türk havacılığı şaha kalkmıştır. 2003’ten itibaren rekabet ortamının sağlanması ile birlikte uluslar arası otoritelerin 2015 yılı için öngördükleri rakamlar 2005 yılında gerçekleşmiştir. Bu gerçekten Türk sivil havacılığının çok önemli başarılarından birisidir.”

“TÜRKİYE ULAŞIM AĞINI GELİŞTİRMEDE REKOR KIRDI”

Sivil havacılığın büyüme ortalamasının dünya ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çeken Lütfi Elvan, şu ifadeleri kullandı: “Hayata geçirilen projelerle Türk sivil havacılığında 2003 yılına göre istihdamdan sektör cirosuna, sektördeki kalifiye personel sayısından uçak filosuna koltuk kapasitesinden uçak trafiğine eğitimden denetime varıncaya kadar her alanda Avrupa ortalamasının oldukça üzerinde bir büyüme performansı gerçekleştirmiştir. İkili anlaşmalarda rekor kırarak uçuş ağını en hızlı geliştiren ülke konumuna gelmiştir. Uçuş ağımız son 11 yılda tam 3 kat artmıştır. Anlaşmamız bulunan ülke sayısı 2003 yılında sadece 81 iken bugün 2014 yılında Türk hava yollarının büyüme kapasitesi yüzde 20’ye ulaştı. Bu da Türkiye için gurur verici bir vesile diye düşünüyorum.”

“2014 YILINDA 170 MİLYON YOLCU HEDEFLENİYOR”

Bakan Elvan, ayrıca AK Parti hükümetleri boyunca yapılan havaalanlarından bahsetti.

2003 yılında 26 havaalanı sayısını, 2014 yılında 53’e yükselttiklerini ifade eden Elvan, dış ve iç hatlarda artan yolcu kapasitesi hakkında yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını kaydetti.

Elvan, ülke genelinde 2003 yılında 26 aktif havaalanı varken, bugün bu rakamın 53’e yükseldiğini belirterek şunları söyledi: "Bu gelişmeler ışığında Türkiye 151 milyonu bulan yolcu kapasitesine ulaşmıştır. 2014 yılı hedefi ise 170 milyondur. 170 milyon yolcunun hava yolunu kullanmasını bekliyoruz ve tüm gelişmeler bunu gösteriyor. Yolcu sayısındaki artışın dış uçuşlarda arttığına yönelik yanlış bir algı söz konusu. Son 11 yıllık sürece baktığımızda aslında dış hatlardaki yolcu sayısındaki artış 5 kat olmuştur. Ancak iç hatlardaki yolcu artış oranı son 11 yılda tam 10 kat olmuştur.”

“TÜRKİYE'DE ÇAPRAZ UÇUŞ SAYISI ARTIYOR”

Türkiye’nin dört bir yanında yeni havaalanı projelerinin olduğunu belirten Elvan, hükümet olarak havaalanını vatandaşların rahat kullanabilmeleri için belirledikleri hedefi açıkladı. Yeni havaalanları açacaklarını anlatan Lütfi Elvan, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Bu sadece İstanbul’da olmayacak. Anadolu’nun değişik yerlerinde ve ihtiyaç duyulan yerlerde havaalanı açacağız. Bizim hükümet olarak hedefimiz, herhangi bir vatandaşın 100 km’den havaalanına ulaşmasını istiyoruz. Dolayısıyla bizim kriterimiz havaalanı için 100 kilometre. 100 km’den daha uzakta olan vatandaşlarımız için gerekli fizibilite çalışmalarımızı yapıp bu alanda yeni havaalanları inşa edeceğiz. Buna paralel olarak da Türkiye içerisinde çapraz uçuş sayısını artıracağız.” 

ONLİNE UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Elvan, hedeflerinde vatandaşa en uzak havaalanının 100 km olacağını söyledi. Haberi Oku, Elvan, hedeflerinde vatandaşa en uzak havaalanının 100 km olacağını söyledi. Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »THY uçak bileti » Anadolu Jet uçak bileti » Sunexpress uçak seferleri
Etiketler » THY uçak bileti   » Anadolu Jet uçak bileti   » Sunexpress uçak seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+