Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Lufthansa Premium Economy Class’ı Tanıttı - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Lufthansa Premium Economy Class’ı Tanıttı

Lufthansa’nın yeni Premium Economy Class’ı olan ilk uçağı Almanya üzerinde sektör uzmanlarına tanıtım uçuşu gerçekleştirdi.
Frankfurt Havalimanı’ndan kalkan Boeing 747-800 tipi, LH 9880 sefer sayılı uçağında bulunan Premium Economy Class‘ı Lufthansa, dünyanın bir çok ülkesinden gelen havacılık editörlerinin beğenisine sundu. İlk olarak Boeing 747-800’lerde kullanılmaya başlanacak olan sınıftaki yeni koltuklar, 12 aylık bir dönem içinde aşamalı olarak bütün uzun mesafeli uçuş filosuna yerleştirilecek. Yolculara yüzde 50 daha fazla alan yaratan yeni koltuklarla yolcular Economy Class fiyatına yakın bir ücretle uçabilecek. Tanıtımı yapılan sınıfın ilk yerleştirildiği uçağın geçtiğimiz hafta İstanbul Air Show için gelen Boeing 747-800 olması dikkat çekti. Schleswig-Holstein adlı uçak, Almanya’nın üzerinde iki saatlik özel bir uçuş yaptı.
Lufthansa Business ve Premium Dizayn Direktörü Dorothea von Boxberg, yeni koltuklarla ilgili, “Burada ilham kaynağı yolcular ve yolcuların uçuş deneyimleri oldu. Herkesin business class uçacak kadar bütçesi yok, bunun için economy class’ı yeni yüzüyle dizayn ettik. Amacımız daha fazla yer ve konfor oldu. Yolcular her zaman kendi alanlarına sahip olmak istiyorlar. Yolcunun çevresinde de first class’ta olan materyalleri de sağlıyoruz. Böylece kendilerini first class’taymış gibi hissedecekler” diye konuştu.

LUFTHANSA İÇİN DEĞİŞİMİN BAŞLANGICI

Lufthansa CEO’su Karl Ulrich Garnadt da yeni koltukları basın mensuplarına tanıtırken Doğan Haber Ajansı‘nın da sorularını yanıtladı. Garnadt ,“Bu ürün business ve first class arasında yer alabilecek, seçici bir ürün. Bugün ekonomide seyahat eden insanlar artık bu yeni koltuklarla daha rahat olup, daha büyük alanlara sahip olacaklar. Biz artık yolcuların taleplerinin bu sınıfa olacağını düşünüyoruz. Biz bu sınıfta çok iyi bir hizmet sunuyoruz. Özellikle uzun yolculuklarda bu koltuklar daha rahat ettirecek ve önümüzdeki Ağustos ayında uzun uçuşlarda tamamen uçaklarımızda yer alacak” dedi.
Lufthansa’nın geleceğine ilişkin yeni projelerinin olup olmadığının sorulması üzerine de Garnadt şunları söyledi:
“Yakın zamanda kabindeki servis dahil bütün her şeyimizi yenileyeceğiz. Premium economy bu değişimin sadece bir başlangıcıdır. Önümüzdeki Ağustos ayından itibaren first class‘ta değişmiş olacak böylece uzun mesafeli uçuşlarda yolcularımıza üstün bir konfor sunulacak.“

TÜRKİYE‘YE SEFERLER ARTACAK 

Lufthansa CEO’su Garnadt, THY ile işbirliği ile oluşturulan Sunexpress Hava Yolları ile ilgili olarak düşüncelerini de paylaşırken “Türk Hava Yolları ile inanılmaz iyi ilişkilerimiz var. Sunexpress‘le çok iyi bir ortak çalışma gerçekleştiriyoruz ve biz bu ortak çalışmadan o kadar memnunuz ki Sunexpress’in Türkiye’deki gelişimini daha da artırmak için çalışacağız. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Haftada neredeyse 91 uçuşumuz Türkiye’ye oluyor. İlerleyen dönemlerde Türkiye’ye seferlerimizi artıracağımıza inanıyorum. Türkiye çok merkezi bir yer. Türkiye‘ye artacak uçuşlarımızın sebebi ürünlerimizin ve hizmetimizin üst düzeyde olmasından kaynaklanacaktır“ diye konuştu.

PREMİUM ECONOMY İLE HER YIL 1,5 MİLYON YOLCU

Bu adımla Lufthansa, 35 yıldır ilk defa yepyeni bir seyahat sınıfını da başlatmış oluyor.
Yeni Premium Economy Class’ta her yıl 1,5 milyondan fazla yolcu taşınacak.
DAHA FAZLA YER VE KONFOR
Yeni koltuklar Kiel’deki müller/romca Industrial Design şirketiyle tasarlandı ve Konstanz Gölü yakınlarında koltuk üretim şirketi ZIM Flugsitz tarafından üretildi. Yeni koltuklar, uçak türüne göre 3 santimetreye kadar daha geniş ve yolculara daha çok özel alan sağlıyor; ayrıca her bir koltuğun kendine ait geniş bir kolçağı olması ve koltuklar arasında konsol olması sayesinde, yanlarda yaklaşık 10 santimetre daha fazla yer sağlıyor. Koltuklar arkaya doğru daha fazla yatırılabiliyor ve koltuklar arasındaki mesafe ciddi oranda artarak 97 santimetre haline geldi. Bu sayede yolcuların, Economy Class‘a kıyasla yaklaşık bir buçuk kat daha fazla yeri olabiliyor. Başlıklar istenen yüksekliğe ayarlanabiliyor ve başın daha konforlu olması ve daha çok desteklenebilmesi için başlığın kenarları kıvrılabiliyor. Koltukların çevresinde bulunan şişe koyma yeri, elektrik prizi, yolcuların eşyalarını koyması için birçok bölüm gibi pratik özellikler sayesinde, daha hoş ve rahat şekilde seyahat edilebiliyor. Yolcuların önlerindeki koltuklarda bulunan dokunmatik ekranları Economy Class’taki ekranlardan en az 2 inç daha büyük hale getirildi. Ekranlar, uçakların türüne göre 11-12 inç (28-30 santimetre) büyüklüğünde. Premium Economy yolcularına uçağa bindiklerinde hoş geldiniz içeceği verilecek ve koltuklarında onlara özel şişe su ve içinde pratik seyahat aksesuarları olan kaliteli bir seyahat kiti hazır olacak. Bu yeni sınıfa uygun menülerde sunulan yiyecekler, porselen tabaklarda servis edilecek.

YENİ SINIFIN FİYATLARI

Almanya çıkışlı uçuşlarda bu sınıftaki seyahatlerde yolcular Washington D.C gidiş dönüş 1.199 euro, Pekin’e ise 1.249 euro altında fiyatlarla uçabilecek. Her biri en fazla 23 kilogram olan iki parça bavula izin verilmesi sayesinde yolcular, Economy Class’a kıyasla iki kat daha fazla bavulu ücret ödemeden yanlarında götürebilir.

UÇAK TÜRÜNE GÖRE 52 KADAR KOLTUK

Uçağın türüne göre 21 ile 52 koltuk bulunacak olan yeni sınıf 1 Kasım tarihi itibariyle yolcuların hizmetine sunulacak. Yeni koltukların kullanılmaya başlanacağı ilk alt filo Boeing 747-8 olacak. Toplamda 3.600 koltuk bu şekilde değiştirilecek. Premium Economy Class koltukları, geniş gövdeli tüm uçaklarda toplam koltuk sayısının yüzde 10’unu teşkil edecek. Bu nedenle Lufthansa önümüzdeki birkaç ay içinde bu sınıftaki her bir uçağa, 21 (Airbus A330-300) ile 52 (Airbus A380-800) arası yeni koltuk yerleştirecek. Bu kapsamda Boeing 747-8 modelinde toplam 32 koltuk Premium Economy Class’a uyumlu hale getirilecek. Lufthansa yolcuları 1 Aralıktan itibaren, Boeing 747-8 00 filosunun tüm uçuşlarında Premium Economy Class’ın keyfine varabilecek.
xxxx

Lufthansa Uçak  Biletinizi Online Almak İçin Tıklayın

Lufthansa Premium Economy Class’ı Tanıttı Haberi Oku, Lufthansa Premium Economy Class’ı Tanıttı Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Lufthansa Uçak seferleri » Lufthansa Uçak Bileti Al » Lufthansa Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » Lufthansa Uçak seferleri   » Lufthansa Uçak Bileti Al   » Lufthansa Uçak Bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+