Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Atlasjet, Ukrayna uçak seferleri başlıyor - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Atlasjet, Ukrayna uçak seferleri başlıyor

Atlasjet, yurt dışındaki yeni markası “Atlasjet Ukrayna”nın, Ukrayna Sivil Havacılık otoritesinden 1 Nisan 2014 tarihinde aldığı uçuş iznine istinaden, Eylül ve Ekim aylarında kademeli olarak uçuşa başlayacağını duyurmak için 04 Ağustos Pazartesi günü Ukrayna’nın Kiev şehrinde bir basın toplantısı düzenledi. Kiev Borispol Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen toplantıya Ukrayna Ulastirma Bakan vekili Petro Penkas, Atlasjet Türkiye ve Ukrayna şirketlerinin üst yönetimi, Ukrayna havacılık otoriteleri ve basın mensupları katıldı. 

Ukrayna Ulastirma Bakan vekili Petro Penkas, ulkenin gectigi bu sıkıntılı dönemin kisa sürede sona ermesini dilediklerini belirterek, bu donemde Ukrayna’da havacılık sektörüne girerek sektörün ve Ukrayna ekonomisinin büyümesine destek veren Atlasjet Ukrayna yönetimine teşekkür etti. Petro Penkas, geçen sene Ukrayna’da taşınan yolcu sayısının 28 milyon oldugunu belirterek, bu sene meydana gelen olaylar nedeniyle yolcu sayılarında bir düşüş yaşandığını ancak hedeflerinin bu sayıyı 30 milyona ulaştırmak olduğunu ifade etti. 

Toplantıda yaptığı açıklamada “Atlasjet Ukrayna” ile ilgili planlarını anlatan Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy “Atlasjet Ukrayna’ya otoriteler tarafından sağlanan trafik haklarını Eylül ve Ekim aylarından itibaren kademeli olarak kullanmaya başlayacağız. Atlasjet’in markasını ve hizmet kalitesini Ukrayna’yla tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. 

Ersoy, Atlasjet Ukrayna’nın, Kiev merkezli olarak Ukrayna’da iç ve dış hatlarda tarifeli uçuşlar yapacağını belirtti. Amaçlarının Türkiye’de olduğu gibi Ukrayna’da da yolculara kaliteli hizmet ve konforlu tarifeli uçuşları en uygun fiyata sunmak olduğunu ve Türkiye’de edindikleri tecrübeyi Ukrayna’ya adapte ederek, buradaki pazarı büyütmeyi hedeflediklerinin altını çizdi. 

Murat Ersoy, “Bir ülkenin ekonomisin büyümesinde kilit rol oynayan sektörlerin başında havacılık gelir. Ekonomisi hızlı büyüyen ülkeleri incelediğimiz zaman, ekonomik büyümenin havacılık sektöründeki büyüme ile paralel olduğunu gözlemleyebiliriz. Ukrayna’da da aynı sıçramayı arzu ediyorsak, en başta Sivil Havacılık kurallarının da havacılıkta rekabet edeceğimiz ülkelerdeki şartlarla aynı seviyeye getirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

“Yabancı yatırımcı olarak ilk tespitlerimiz, uçuş ekiplerinin görev sürelerinin rekabet edemeyecek kadar kısa belirlenmiş olması ve havayollarına verilen trafik hakları kullanılmadığı durumlarda bile o havayolundan 1 yıl süre ile hakların geri alınmaması.” diyerek devam etti. Ayrıca Ukrayna’daki uçak yakıtı fiyatlarının diğer ülkelere kıyasla %70 daha yüksek olduğunu belirten Murat Ersoy, bunun dünyadaki en pahalı yakıt olduğunun altını çizdi. Bunun çözülmesi gereken konuların başında geldiğini, aksi halde Ukraynalı havayollarinin diğer uluslararası taşıyıcılar ile rekabet edemeyeceğini belirtti. Ersoy, “Havayollarının iç hatlarda demiryolları ile rekabet etmesi gerekiyor, ancak bu yakıt fiyatları ile ayakta kalamayacakları için iç hatlarda uçuş yapmaktan kaçınacaklar. Bu nedenle, diğer ülkelerde olduğu gibi yakıt fiyatlarından KDV dışındaki diğer vergilerin kaldırılması gerekir.” Şeklinde konuştu. 

Murat Ersoy, Atlasjet olarak çok yakında büyük uçak siparişi planladıklarını ve bu kapsamda yakın ve orta vadede Ukrayna’daki filoyu da büyütmeyi hedeflediklerini açıkladı. Ancak bu alınacak yeni uçaklardan kaçı Ukrayna’da tescil alınacağını, Ukrayna havacılık sektöründeki iyileştirmelerle ve uluslar arası rekabete hazır hale gelmesiyle paralel olarak belirleyeceklerini açıkladı. 

Atlasjet Ukrayna genel müdürü Pidgorodetsky Sergei Ivanovich’in açıklamaları ile devam edilen basın toplantısında, Ivanovich şirketin yüksek hedeflerinin olduğunu belirterek, bu hedeflerin gerçekleşmesi için sağlam temellere sahip olduklarını vurguladı. Atlasjet Ukrayna’nın, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlarda ülke ekonomisine yatırım yaparak operasyonlara başladığının altını çizen Ivanovich, “Biz ülke ekonomisinin gelişerek büyüyeceğine ve bizim gibi yerel pazarda yüksek hizmet standartları sunan uluslararası bir havayolunun hem Ukrayna havacılık sektörünün ve hem de tüm ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz dedi. 

İki uçak ile operasyonlara başlayacak olan Atlasjet Ukrayna, Kiev’den Odessa ve Lviv, şehirlerine, Odessa’dan ise Lviv şehrine yurtiçi tarifeli seferler başlatırken; Kiev, Odessa, Kharkiv ve Lviv şehirlerinden İstanbul, Tel Aviv ve Moskova’ya uluslar arası tarifeli seferler düzenleyecek.  

 

ATLASJET UÇAK BİLETİ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYIN

Atlasjet, Ukrayna uçak seferleri başlıyor Haberi Oku, Atlasjet, Ukrayna uçak seferleri başlıyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Atlasjet Ukrayna Uçak Bileti » Atlasjet Ukrayna Uçak Seferleri » Atlasjet Ukrayna Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Atlasjet Ukrayna Uçak Bileti   » Atlasjet Ukrayna Uçak Seferleri   » Atlasjet Ukrayna Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+