Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Rus turistlerin Türkiye Sevdası - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Rus turistlerin Türkiye Sevdası

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in sene içinde Rusya Federasyonu'nda bizzat gerçekleştirdiği görüşmelerin de etkisiyle Türkiye'de, senen ilk yarısında turizm sektörü şahlanmaya devam etti.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Anadolu Ajansı AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya Federasyonu'nun, kapılarını dünyaya açmasının ardından Türkiye için nihayet derece mühim bir pazar haline geldiğini dedi.

Hacısüleyman, Türk tur operatörleri ve konaklama işletmelerinin, dünyada ekonomik ve siyasi anlamda devasa bir kuvvet olarak kabul edilen Rusya Federasyonu'nda pazara dönük başarılı tanıtım ve pazarlama çalışmaları yürüttüğünü belirtti.

Söz konusu faaliyetlerin bu pazarın gelişmesinde mühim rol oynadığını kaydeden Hacısüleyman, "Rusya Federasyonu 143 milyon nüfusu, her sene artan vatan dışı seyahatsever sayısı ve ülkemize yakınlığı ile ülkemiz için fazla mühim bir pazar. Yıllardır Antalya, Rus turistlerin en fazla tercih ettiği destinasyon konumunda. Tercihte, başarılı konaklama işletmeleri ve Türk tur operatörlerinin payı devasa. Vize muafiyeti ve Bakanlığımızın Rus Turizm Bakanlığı ile geliştirdiği işbirliklerinin de bu büyümede payı mevcut" diye konuştu.

Direkt uçuşlar Rusya pazarını da uçurdu

Ayrıca pazarın gelişmesinde ulaşımın da kilit rolü olduğuna işaret eden Hacısüleyman, şunları kaydetti:

"Rusya Federasyonu ile ülkemiz arasında uçuş sayısının artması da ülkemize gelen Rusya Federasyonu vatandaşlarının sayısının yükselmesine katkıda bulunmuştur. Başta THY (Türk Hava Yolları THY) olmak üzere birçok havayolu şirketi ülkemiz ile Rusya Federasyonu'nun birçok noktasına uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yalnızca Türk Hava Yolları THY İstanbul'dan Rusya Başkenti Moskova'ya günde dört defa, Başkent Ankara'dan her gün direkt uçuşlar düzenlemektedir. Türk Hava Yolları THY ayrıca başta Saint Petersburg, Yekaterinburg, Ufa, Soçi, Novosibirsk ve Rostov olmak üzere Rusya Federasyonu'nun birçok noktasına İstanbul'dan direkt uçuşlar yapıyor. Yaz aylarında ise Rusya'nın birçok kentinden Antalya Havalimanına direkt uçuşlar düzenleniyor."

 

"Olayları bölgesel bir kriz olarak görüyorlar"

 

AKTOB Başkanı Hacısüleyman, Rusya Federasyonu'nun nüfus ve ekonomik gücüyle devasa bir potansiyel olduğunu belirterek, "Ülkenin rekabet ortamı yüksek ancak Antalya ve Türkiye, Rus turistler için tercih edilen ilk destinasyon olma özelliğini sürdürecektir. Memnuniyet oranı başka rakiplere göre fazla daha yüksek bir destinasyonuz. Ukrayna ve Rusya Federasyonu arasında gelişen olumsuzluklar Ukrayna pazarını etkiledi, düşüş oranı bu sıcak gelişmelere karşın senen ilk 7 ayında yüzde 17 düzeyinde, beklentilerin altında bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz. Rusya Federasyonu vatandaşları, olayı bölgesel bir kriz olarak görüyor. Ekonomik anlamda etkilenmedikleri sürece Rus turistler tatillerinden vazgeçmeyeceklerdir" değerlendirmesinde bulundu.

Ruslar ekonomik krizden etkilenmiyor

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkan Yardımcısı İbrahim Birkan da Avrupa'da yaşanan ekonomik ve siyasi krizlerin Rusları fazla çok etkilemediğini dedi.

Rusların farklı destinasyon arasında Türkiye'yi tercih ederken deniz kum güneşin yanı sıra konaklama tesislerindeki "her şey iç" imkanlarından da etkilendiğini anlatan Birkan, farklı milletlerden gelen misafirlerin zevk, beğeni ve tercihlerinin de farklılık gösterdiğini vurguladı.

RUSYA TÜRKİYE UÇAK BİLETLERİNİ EN UCUZA ALABİLECEĞİNİZ ADRES 

Rus turistlerin Türkiye Sevdası Haberi Oku, Rus turistlerin Türkiye Sevdası Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Rusia Antalya Uçak Bileti »Rusya Antalya Uçak Seferleri » Rusya Antalya Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Rusia Antalya Uçak Bileti   » Rusya Antalya Uçak Seferleri   » Rusya Antalya Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+