Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Borajet Bursa'dan Kıbrıs'a Uçak Seferleri Başlıyor - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Borajet Bursa'dan Kıbrıs'a Uçak Seferleri Başlıyor

Borajet yenilediği filosu ile ilk uçağının ismini Bursa koyarak, Yenişehir - Kıbrıs arası karşılıklı seferlerine 11 Temmuz’da başlıyor.
Crowne plaza otelde düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Bursa Valisi Münir Karaloğlu yaptığı konuşmasında: “Bursa ile Kıbrıs’ı direkt uçuşlarla bir birine bağlayacak olan bir operasyonun tanıtımı için buradayız. Bursa turizm potansiyeli çok yüksek olan illerden bir tanesi. Turizmin her çeşidini yapmak bu kentte mümkün. Her çeşit turizmi bu şehirde yapmamız gerekir, potansiyelimiz var.


Bu potansiyeli bugüne kadar tam olarak kullandığımız söylenemez. Bunu kullanabilmenin yollarından en önemlisi de Bursa’nın ulaşılabilirliğini, erişebilirliğini güçlendirmemiz lazım. Bunun en kestirme yolu da hava alnı, hava yolu. Bursa’nın bir havaalanı var ve bununda çok edebiyatı var. Yani her birinize dokunsam günlerce Yenişehir havaalanıyla ilgili konuşabilirsiniz. Yenişehir Havaalanının niye çalışmadığını aslında herkes iyi biliyor. Ama yapmamız gereken şeyi maalesef yapmamışız, halen daha yapmıyoruz. Yenişehir Hava alanı bugünkü erişim imkânıyla, ulaşım imkânıyla çalışmaz.

ULAŞIM ÇÖZÜLMELİ

Eğer havaalanından uçmak isteyen insanlar Bursa ve çevresinden havaalanına ulaşamıyorsa, hava alanına gelen insanlar uçaktan indikten sonra evine gidecek araç bulamıyorsa bu hava alanı çalışmaz. O zaman öncelikle havaalanının erişimini çözmemiz lazım.
Bursa’dan Sabiha Gökçen Havaalanına yolcu taşıyan firmalar var direkt. Özel sektör yapıyor bunu. Sabiha Gökçenden Anadolu’nun herhangi bir noktasına uçmak isteyen insanlar o araçlara biniyorlar hava alanına gidiyorlar ve uçuyorlar. Kimse de şikâyet etmiyor. Bursa’dan Sabiha gökçene ulaşım var. Ama Bursa’dan Yenişehir’e ulaşımımız yok. İnegöl’den, Mustafa Kemal Paşa’dan, karacabey’den, Balıkesir’den, Eskişehir’den, Kütahya’dan, Bilecik’ten yok. Bunu çözmek durumundayız.

7 ALTERNATİF HAT

Ben özel sektöre çalışma yaptırdım. Onun raporlarını size vereyim. Şu anda Sabiha Gökçen Havaalanına, İzmir’den, Bursa’dan taşımacılık yapan firmayı çağırdım 7 alternatif hat oluşturdular ve bu hatlarda kaç paraya yolcuyu taşıyacaklarına kadar kilometreleriyle beraber 7 hattı çalıştılar getirdiler. Ukome’den karar alıp onlara yetki vereceğiz ve onları denetleyeceğiz. Bunu sağlamazsak Havaalanı ne kadar mükemmel olursa olsun yolcuyu oraya götürmezseniz uçağa müşteriyi taşımazsanız bu iş olmaz.

Sadece borajet ve Akgünler bu işin altından kalkamaz. Bu işe hep beraber el vermemiz lazım. Buna hep beraber sahip çıkmamız lazım.
Ulaşımından başlayarak kentte sektörle ilgilenen arkadaşların sahip çıkmasıyla bu tutar arkadaşlar göreceksiniz, buna biz sahip çıkalım Bursa Kıbrıs tutar.

SAHİP ÇIKALIM

Bora Jet’in yeni tip uçakları bizim için bir şans. Bursa’da 105 kişilik uçaklar havaalanımız için ideal. Bunu Bursa için bir avantaja çevirebiliriz. Bursa’dan Trabzon, Erzurum, Van, Diyarbakır, Antalya, Bodrum, İzmir, Balkanlar, çok uzak olmayan hatlarda bu uçaklar bizim havaalanımız için biçilmiş kaftan. Buna sahip çıkmamız lazım. Ama öncelikle havaalanının erişimini çözmemiz lazım. Yoksa bizim havaalanımız uzak değil.

Dünyanın her şehrinde havaalanları en az bu kadar uzaktır. Hepiniz uçuyorsunuz. Bizim havaalanı 30 dakikadır. Mükemmel bir yolu var, birçoğu otoban olmak üzere, bölünmüş, sıcak asfalt yolu var hiçbir sorunu yok. Bursa metropol bir şehirdir. Metropol şehirlerde 40 kilometre 30 dakikalık mesafe uzak mesafe değildir.

Akgünlerden ve Bora Jetten biraz da sabır bekliyoruz. Aceleci olmayın. 2 hafta istediğiniz seviyeye ulaşmadınız diye 3.hafta seferi kaldırmayın.

İnsanlar Anakara’ya uçacakları zaman hangi saatte gidip hangi saatte döneceklerini bilebilsinler. Bir planlama yapıyorsunuz arıyorsunuz, biz uçak saatini değiştirdik. Vatandaş size uymayacak, siz vatandaşa uyacaksınız. Bora Jetin bu yeni uçaklarıyla bence Bursa’yı bir operasyon merkezi olarak seçmesi gerekir Bursa’nın da bu işe sahip çıkması lazım” dedi.
Borajet Ticaret Başkanı Onur Akgül: “ Bursa bizim için bir cennet. Tarih, Turizm, sanayi potansiyeli var. ‘Ayağını yorganına göre uzat’ felsefesi ile yetiştik ama biz ayağımızı yorgandan dışarı risk alarak uzatıyoruz. Taşın altına elimizi koyduk. Sayın Valimizin destekleri ile artık geri dönmeyeceğiz” dedi.

Tanıtım toplantısına Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Akgünler Turizm Direktörü Dimağ Çağıner, Borajet Ticaret Başkanı Onur Akgül, Yenişehir Belediye başkanı Süleyman Çelik ile Bursa Turizm Acenteleri yetkilileri ile basın mensupları katıldı.

Borajet Bursa'dan Kıbrıs'a Uçak Seferleri Başlıyor Haberi Oku, Borajet Bursa'dan Kıbrıs'a Uçak Seferleri Başlıyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Borajet Bursa Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları » Borajet Bursa Kıbrıs Uçak Seferleri » Borajet Bursa Kıbrıs Uçak Bileti Al » bursa » yenişehr havalimanı » kıbrıs » lefkoşe » ercan havalimanı » bursa\'dan kıbrıs\'a uçak seferleri
Etiketler » Borajet Bursa Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları   » Borajet Bursa Kıbrıs Uçak Seferleri   » Borajet Bursa Kıbrıs Uçak Bileti Al   » bursa   » yenişehr havalimanı   » kıbrıs   » lefkoşe   » ercan havalimanı   » bursa\'dan kıbrıs\'a uçak seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+