Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Osmaniye Kadirli Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Osmaniye Kadirli Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Kadirli Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Çukurova' nın kuzeydoğusunda ve Orta Torosların güneyinde yer almaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 95 metre ve yüzölçümü 1071.3 km2 dir. Osmaniye İlinin en büyük ilçesi olan Kadirli; kuzeyinde Feke ve Saimbeyli ilçeleri, doğusunda Andırın ve Düziçi ilçeleri, güneyinde Osmaniye İl merkezi ve Ceyhan ilçesi, batısında ise Sumbas ve Kozan ilçeleri bulunmaktadır. İlçe arazilerinin üçte biri dağlık, üçte ikisi ise ovalıktır. Ceyhan ırmağı ile onun kolları olan Savrun çayı, Sumbas Çayı ve Keşiş çayı ilçenin muhtelif topraklarından geçmektedir. Kadirli' de subtropikal Akdeniz iklimi egemendir. Yazları sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. En yüksek noktalan 2307 metreye varan dağlık kesimde iklim karasallaşır. İlçede en yüksek sıcaklık ortalaması 36 C ile Ağustos ayı en düşük sıcaklık ise ortalaması 3 C ile ocak ayı olup, yıllık ortalama yağış miktarı m2'ye 890 mm dir. İlçede bitki örtüsü zengindir. Ovada çok çeşitli ziraat yapılırken, dağlık kesimlerde orman alanlar yer almaktadır.%39'a varan yeşil alan ve ormanları ile Ülke ve Dünya standartlarının üzerinde bir yeşil alana sahiptir. Geographical structure Kadirli is participated in the northeast of Çukurova and in the south of middle Taurus mountains. The elevation from sea level of Kadirli is 95m and area of Kadirli is 1071.3 kilometersquares. Kadirli ,the biggest town of Osmaniye, is surrounded by Feke and Saimbeyli in the north, Andırın and Düziçi in the east, Osmaniye and Ceyhan in the south, Sumbas and Kozan in the west. 1/3 of the town land consists of mountains and 2/3 consists of lowlands. The Ceyhan river and ite branches Savrun watercourse, Sumbas watercourse and Keşiş watercourse cross over the town. Subtropical mediterranean climate is dominant in Kadirli.In summers it is is hot and raitiless; in winter it is warm and rainy.The mountainy areas are the highest points, aproximetly 2307m high, have tne continental climate.The highest avarage temperature in the town is 36C in August and the.coldest temperature is 3£ in January. The annual average amount of rain is 890/m2. The florae of the area is very rich in species. In the lowland the agriculture is very often and there are planty of forests in the mountainy area. The town has %39 green area and the fprests, which is much more than world's avarage and Turkey's avarage standarts.

Kadirli İlçesi Sosyal ve kültürel olarak gelişmiş bir ilçedir.Şehir her yönüyle yenilikleri takip etmekte gelişmeye açık bir şehirdir.
     İlçede sosyal yapıyı belirleyen temel unsur tarıma dayalı ekonomi ve kan bağına dayalı geleneksel toplum anlayışıdır. Son zamanlarda ilçe bir yandan göç verirken diğer yandan göç almaktadır. Bu gelişme de sosyal yapıya önemli etki yapmaktadır. 
     İlçede evler oldukça sade ve basit yapılar olmasına rağmen son yıllarda yapılaşmada önemli gelişmeler yaşanmış, kooperatifcilik ve çok katlı evlerin ve apartmanların sayısı hızla çoğalmaktadır. Evlerde genellikle çatı bulunmamaktadır. Şehir merkezinde de evler genel olarak briketten yapılmış, alt katı depo ya da işyeri, üst katı konut olan binalardır. 
     Düğünler, cenaze törenleri, mevlit toplantıları, yaylaya çıkma geleneği en yaygın sosyal hareketlilikler olmakla birlikte koyu sohbetlerin yapıldığı çay ocakları ve kahvehanelerin yanında son yıllarda cafe ve internetcafelerin sayısı da oldukça fazladır.
     İlçede Belediye Sülemiş Turistik Tesisleri ve Kızyusuflu Su Sporları Merkezi çok yıldızlı otel konforunda olup, her türlü sportif aktiviteye ve toplantı yapmaya elverişlidir. Şehir merkezindeki Sülemiş ve Muallimbağı ormanları içerisinde yapılan yürüyüş parkurları her kesimden vatandaşların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. 
     Köylerde yaşayanların ilçe merkezine ve ilçe dışına seyahatleri sınırlıdır. Buralarda kapalı ekonomi, geleneksel köy tipi yaşantı egemendir. Dağ köyleri daha fakir olmasına rağmen son yıllarda sulu arazilerde yoğun tarım yapılmakta olan ova köyleri ise daha zengindir.Ancak tüm köylerde telefon ve ulaşım rahatlığının yanında hemen tüm evlerde televizyon ve uydu yayıncılığına ulaşım mevcuttur.
     İş ve çalışma hayatı başta tarımsal faaliyetlere, daha sonra memurluk, esnaflık ve tüccarlığa dayalıdır. Sanayii gelişmekte olan ilçede fazla sayıda devlet memuru mevcut olup bunların çok büyük bir bölümü yerlidir.

Kadirli Nerededir Google Mapsta Kadirli


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Kadirli Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Kadirli gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Kadirli tanıtım videosu,Kadirli görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Kadirli tanıtım filmini izleyin

Ucuz Kadirli Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Kadirli Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Adana Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Adana Uçak BİLETİ Al

Kadirli Tanıtım Filmi

Kadirli Gezilecek Yerleri İZLE

Kadirli Manzaraları

Osmaniye Kadirli Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Osmaniye Kadirli Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kadirli Turizm »Kadirli Gezi Rehberi »Kadirli Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Kadirli Turizm   » Kadirli Gezi Rehberi   » Kadirli Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+