Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Hatay Reyhanlı Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Hatay Reyhanlı Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Reyhanlı Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Reyhanlı ilçesi Akdeniz bölgesinde ve Hatay'ın doğusunda yer alır. Akdeniz iklimi hakimdir. Doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Antakya merkez ilçesi ve kuzeyinde Kumlu ilçesi bulunmaktadır. İlçeye bağlı 31 köy ve bir merkez belediyesi vardır.Ayrıca önemli bir gelir kaynagı olan cilvegözü sınır kapısı da bu ilçededir.

Coğrafi konumu etkisiyle; İlçede genellikle tarıma dayalı ekonomi hakimdir amik gölünün 1972 yılında kurutulmasının tamamlanması ile pamuk ve buğday tarım içindeki önemini arttırmıştır. Ürün çeşidinde pamuk ve hububat en büyük paya sahiptir; ilçede ayrıca büyük baş hayvancılığı, süt inekçiliği, koyun ve keçi besiciliği de yapılmaktadır. İlçede sanayileşme tarım ve tarıma dayalı sanayi kollarında gelişmiştir. Çırçır ve prese fabrikaları ile iplik, un ve hidrofil pamuk fabrikaları ilçenin önemli sanayi tesisleridir.

Türkiye İstatistik kurumu 2012 verilerine göre: Reyhanlı Nüfusu 62.360'dır. Bu nüfusun 31.131'i Erkek, 31.229'u da Kadın Nüfusu olarak belirlenmiştir. Köy Nüfusu 25.517 olan Reyhanlı'nın toplam Nüfusu 87.877'dir.

Devlet Planlama Teşkilatından yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin en zengin ilçesidir. Yenişehir gölü görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir. Kardeşlik ve hoşgörünün örnek olduğu gezip görülmesi gereken bir ilçedir.

İlçede genellikle tarıma dayalı ekonomi hakimdir amik gölünün 1972 yılında kurutulmasının tamamlanması ile pamuk ve buğday tarım içindeki önemini arttırmıştır. Ürün çeşidinde pamuk ve hububat en büyük paya sahiptir; ilçede ayrıca büyük baş hayvancılığı, süt inekçiliği, koyun ve keçi besiciliği de yapılmaktadır. İlçede sanayileşme tarım ve tarıma dayalı sanayi kollarında gelişmiştir. Çırçır ve prese fabrikaları ile iplik, un ve hidrofil pamuk fabrikaları ilçenin önemli sanayi tesisleridir.

Reyhanlı Nerededir Google Mapsta Reyhanlı


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Reyhanlı Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Reyhanlı gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Reyhanlı tanıtım videosu,Reyhanlı görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Reyhanlı tanıtım filmini izleyin

Ucuz Reyhanlı Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Reyhanlı Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Hatay Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

 

Reyhanlı Tanıtım Filmi

Reyhanlı Gezilecek Yerleri İZLE

Reyhanlı Manzaraları

Hatay Reyhanlı Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Hatay Reyhanlı Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Reyhanlı Turizm »Reyhanlı Gezi Rehberi »Reyhanlı Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Reyhanlı Turizm   » Reyhanlı Gezi Rehberi   » Reyhanlı Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+