Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Bursa Orhangazi Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Bursa Orhangazi Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Orhangazi Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

ORHANGAZİ VE İKLİMİ :  Marmara Denizi´nin güneyinde bulunan, İznik Gölü´nün batısında yer alan Bursa ilçesidir. Kuzeyinde Yalova ile Karamürsel İlçesi, Batısında Gemlik, Güneyinde Yenişehir, Doğusunda İznik İlçeleri bulunmaktadır. Kuzeyinde Samanlı Dağları, güneyinde Katırlı Dağları ile çevrili, çanak şeklindedir.  Bursa’ya 45 km. uzaklıktadır. Denizden yüksekliği 125 mt.’dir.

İlçemizde Karadeniz ve Akdeniz İklimleri arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Doğal bitki örtüsü; nemli orman, kuru orman alanları ile maki ( sürekli yeşil görünen ağaççık-çalılıklar ) ve psödomaki ( maki benzeri çalılıklar ) alanlarından oluşmaktadır.
Marmara bölgesinin iklim özellikleri, ilçemizde de aynen görülür. Yazlar sıcak ve kurak ( ancak Akdeniz Bölgesindeki kadar sıcak ve kurak değil ), ilkbahar, sonbahar ve kış ayları da ılık ve yağışlı geçer.
Yıllık yağış ortalaması 500 mm nin üzerinde olan yerlerde, doğal ormanlar ( insan eli değmeden ) kendiliğinden yetişebilmektedir. İlçemizde ise yıllık yağış ortalaması 701 mm.dir.
TARİH VE TURİZM  İznik Gölü’nün %51’ine sahip olan ilçede Su Sporları, Katırlı ve Samanlı Dağlarında Tracking ve dağ sporları gelecek vaad etmektedir. Ayrıca son günlerde keşfedilen Gürle Dağı, yamaç paraşütü için çok elverişli olması hasebiyle önem arz etmektedir. Keramet Köyünde bulunan doğal ılıca Orhangazi turizmine alt yapı oluşturmaktadır.

  İlçenin bulunduğu alan çok eski devirlerden bu yana yoğun yerleşimlere sahne olmuştur. Geniş bir tarih hazinesine sahiptir.Bunların en önemlisi Ilıpınar kazılarında ortaya çıkmıştır. Dünyanın en eski eşyaları ve mezarları bu kazılar sonucu elde edilmiştir. Ilıpınar Höyüğü, ilk kez 1948 yılında Türk araştırmacı K.Köktem tarafından keşfedilip bilim dünyasına duyurulmuştur. Bursa bölgesinin en eski yerleşim birimi olduğu belirtilen Ilıpınar Höyüğünde yapılan kazılar sonucunda M.Ö.5400 yıllarına dayanan ve dünyanın en eski eşyaları ile mezarlarının bulunduğu çok sayıda tarihi eserler bulunmuştur. 1987 yılında başlayan II.dönem kazılarda çok sayıda tarihi eser bulunmuş, ilk yerleşim düzeni ve kullanılan alet ve eşyalar ile ilgili bilgiler bizlere sunulmuştur.

Karsak Deresi tarihi köprüsü,Gürle Köyü eski kilise kalıntıları, Tarihi Osmanlı evlerinin çok olduğu Akharem Köyü ve Sölöz Beldesi, Gedelek Köyü Pınarbaşı mesire alanı,Nadır mesire alanı ve İznik gölü gezilebilecek yerler arasındadır.
EĞİTİM : İlçemizde Resmi Eğitim Kurumları olarak , Anadolu Öğretmen Lisesi, Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Çok Programlı Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve İmam-Hatip Lisesi olmak üzere 6 Ortaöğretim Kurumu ve 21 ilköğretim okulu, 1 müstakil Ana Okulu, 1 Özel Eğitim İlköğretim ve İş Okulu, 1 Halk Eğitim Merkezinde oluşan toplam 30 Resmi Eğitim Kurumumuz bulunmaktadır.Öğretmenlerimize hizmet veren 1 Öğretmen evi mevcuttur.
 Yüksek okul , Bursa´da bulunan Uludağ Üniversitesine bağlı Orhangazi Meslek Yüksekokulu ilçe belediyeye ait binada hizmet vermektedir. Oniki derslik, üç bilgisayar labaratuvarı, 1 teknik resim salonu, 1 peyzaj uygulama laboratuarı, 1 tekstil laboratuarı, 1 Gaz ve Tesisatı Labaratuvarı, 1 Elektronik Tekonolojisi Labaratuvarı, 1 yemekhane, 1 kantin-kafeterya, 9 Akademik Personel ve 17 idari personel ile hizmet vermektedir.Tekstil ve Makine bölümülerinde eğitim gündüz ve gece olarak devam etmektedir. Diğer bölümler; Tesisat teknolojisi, Peyzaj, Elektrik, Endüstriyel elektronik, Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi´dir. Özel Eğitim kurumları olarak 5 Özel Dershane, 4 Motorlu Taşıt Sürücü Kursu, 1 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2 Öğrenci Yurdu (Kız-Erkek) olmak üzere 11 özel eğitim kurumu bulunmaktadır.
  İlçemiz´de  ayrıca Özel Eğitim veren , Orhangazi Belediyesi Emine Saadet Öcalgiray İlköğretim ve İş Okulu ile , Hürriyet İlköğretim okulu bünyesinde eğitilebilir zihinsel engelli öğrenciler ve Cargill İlköğretim Okulunda Otistik Çocuklar için Özel Alt Sınıfı bulunmaktadır.

Orhangazi Nerededir Google Mapsta Orhangazi


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Orhangazi Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Orhangazi gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Orhangazi tanıtım videosu,Orhangazi görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Orhangazi tanıtım filmini izleyin

Ucuz Orhangazi Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Orhangazi Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Bursa Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Bursa Uçak BİLETİ Al

Orhangazi Tanıtım Filmi

)

Orhangazi Gezilecek Yerleri İZLE

)

Orhangazi Manzaraları

)

Bursa Orhangazi Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Bursa Orhangazi Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Orhangazi Turizm »Orhangazi Gezi Rehberi »Orhangazi Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Orhangazi Turizm   » Orhangazi Gezi Rehberi   » Orhangazi Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+