Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Balıkesir Edremit Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Balıkesir Edremit Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Edremit Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Edremit’in Konumu
 
Edremit, Türkiye’nin batı kıyısında Balıkesir İl sınırları içerisinde bulunan bir ilçe merkezidir. Kendisiyle aynı adı taşıyan Edremit Körfezi’nden 10 Km. içeride bulunan ilçemizin nüfusu 52520´tür.
Yüzölçümü 708 Km2 olan Edremit’in 15 mahallesi, 4 beldesi ve 20 köyü vardır. 39 derece 35 dakika enlem dairesi ile 27 derece 01 dakika boylam dairesi arasında yer alır. E 87 karayolu üzerinde bulunan Edremit’in deniz seviyesinden yüksekliği 16-25 metredir. Doğusu Havran ilçesi, güneyi Burhaniye ilçesi , Edremit Körfezi ve Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi, kuzeyi ayni ilin Bayramiç ilçesi ile çevrilidir. Kazdağı, Eybek Dağı ve Gürgen Dağı Edremit’in kuzeyinde yer alır.
Edremit’in sahil şeridinde yer alan dört beldesi Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk birer turizm merkezidir. Temiz denizi ve plajları, keyifli bir tatil için idealdir. 
 
Ulaşım açısından çeşitli alternatifleri olan Edremit’e hem karayolu, hem havayolu hem de denizyolu taşımacılığı vardır.Türkiye’nin en işlek karayolları üzerinde bulunan Edremit Balıkesir’e 87 Km, Çanakkale’ye 130 Km, İzmir’e 201 Km, Ankara’ya 619 Km ve İstanbul’a 483 Km mesafededir.
Edremit’in Bostancı köyü yakınında bulunan Körfez Havaalanı Uluslar arası Hava Limanı olarak Nisan 2010 dan sonra tekrar faaliyete girecektir. Havayoluyla Edremit-İstanbul
arası 35 dakikadır.
Bandırma-Yenikapı arasında çalışan hızlı feribot ile Edremit’e 4-5 saatte ulaşılabilir.
Kaz Dağı ya da Kaz Dağları olarak iki biçimde adlandırılan dağ büyük ölçüde Biga Yarımadası´nda uzanmaktadır. Kaz Dağları, batıda Dede Dağı, ortada esas Kaz Dağı ve üç tepesi (kuzeyde Babadağ, ortada Karataş tepe, güneyde Sarıkız tepesi) doğuda Eybek Dağı, kuzey doğuda Gürgen Dağı ve Kocakatran Dağı’ndan oluşur.

Üç tepesi olan esas Kaz Dağı´nın en yüksek tepesi 1774 metre olan Karataş tepesidir ve Balıkesir´in Edremit ilçesi Güre beldesinin kuzey-kuzey batı istikametine düşmektedir. Çanakkale´nin Bayramiç ilçesi Ayazma mesire yeri ise Kaz Dağı zirvesinin kuzey batısına düşmektedir ve mesire yerine ulaşmak için Bayramiç´ten yaklaşık 17 km´lik Evciler Beldesi yolunu takip edip Evciler´den sonra 6 km´lik yol aşılarak ulaşılabilir.
Bölgedeki en önemli merkez Çanakkale´nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu ve Balıkesir´in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldeleridir.
Bitki örtüsü 
Kaz Dağı çevresi büyük ölçüde ormanlar ile kaplıdır ve yakınında yerleşim oldukça seyrektir. Üst yokuşlardaki ormanlar başlıca Kazdağı göknarı (Abies nordmanniana subsp. equi-trojani) Türkiye´de yalnızca Kazdağı´nda yetişen endemik bir göknar alt türüden oluşur. 17 Nisan 1994 tarih ve 21555 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 93/4243 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Dağın Balıkesir İli Edremit İlçesi sınırlarında kalan 21.300 hektarlık bölümü Kazdağı Millî Parkı olarak ilan edilmiştir.
Efsaneler 
Kazdağı, Antik dönemlerde "İda" olarak adlandırılmış ve pek çok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. İsminin Giritli denizciler tarafından, Girit´te Zeus´un doğduğu İda Dağı´na atıfta bulunmak için İda konduğu mitolojide yer alır. Bundan ötürü dağ Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahiptir. Homeros´un İliada destanında "bin pınar İda" olarak geçmektedir.
Küçükkuyu´nun kuzeyinde, Adatepe köyünün güneyindeki geniş bir alana hakim bir tepede Zeus Altarı isimli bir tapınak bulunmaktadır. Rivayet olunur ki, yüce Zeus bu tepede Afroditle sevişir ve bir yandan da savaş yönetirmiş.
Sarıkız efsanesi 
Kaz Dağı´nın İran´a kadar uzanan bir  Sarıkız efsanesi vardır.
Koordinatlar: 39°42′K, 26°50′D

 

 

 

Edremit Nerededir Google Mapsta Edremit


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Edremit Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Edremit gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Edremit tanıtım videosu,Edremit görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Edremit tanıtım filmini izleyin

Ucuz Edremit Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Edremit Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

 

Edremit Tanıtım Filmi

Edremit Gezilecek Yerleri İZLE

Edremit Manzaraları

Balıkesir Edremit Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Balıkesir Edremit Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Edremit Turizm »Edremit Gezi Rehberi »Edremit Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Edremit Turizm   » Edremit Gezi Rehberi   » Edremit Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+