Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Adana Kozan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Adana Kozan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Kozan Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Kozan : İl Merkezine 72 km. mesafededir. Sis adı ile anılan İlçe M.Ö. 19. yüzyılın ilk yarısına kadar Hititlerin egemenliğinde kalmış sırasıyla Asurlular, İranlılar, Makedonyalılar, Selefkuslar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Ermeniler ve Ramazanoğlu egemenliği yaşamıştır. Kozan kalesi Asurlular tarafından yapılmıştır. Önemli eserlerinden biride Hoşkadem cami 1448 yılında Mısır Kölemen Sultanı Abdullah Hoşkadem tarafından yaptırılmıştır. 
Kozan'ın 22 km. Güney doğusunda Dilekkaya köyü'nün 2 km. uzağında bir ada gibi yükselen tepenin üzerinde Anavarya şehri M.Ö. 9. yüzyıldan Asurlular tarafından kurulmuştur. Kaya mezarları, kilise, sarnıç gibi eserler bugüne ulaşan kalıntılardır.
Ayrıca 18 çeşit deniz, hayvanını gösteren Anavarza mozaikleri bulunmaktadır.
Dağılcak mesire yeri ve yaylaları ile ünlüdür.

KOZAN'IN COĞRAFİ KONUMU

Kozan İlçe Merkezi Adana Ovası'nın yukarı ova denilen kısmında düz arazi ile dağlık kesimin birleştiği yerde, yarı engebeli bir alan üzerine kurulmuş olup, Adana İl Merkezine uzaklığı 68 km'dir. İlçe, kuzeyde Kayseri, Yahyalı, Feke, Saimbeyli; doğuda Osmaniye, Kadirli; güneyde Ceyhan; batıda İmamoğlu,  Aladağ ilçeleri ile çevrili olup, yüz ölçümü 1690 Km karedir.

İlçenin yüzey şekilleri birbirinden farklı iki konumdadır. Birinci kesimin arazi yapısı Adana Ovasının devamı niteliğinde olup, verimli mümbit araziye sahiptir.

İlçe merkezinde rakım 110 m'dir olup antitorosların eteğinde olan Kozan, yağmurlu kışları, kuru ve sıcak yazları ile Akdeniz iklimi şeridinde bulunmaktadır. Toros dağları bu bölgenin kuzeyden gelen serin rüzgârları almasına engel olduğu için Temmuz ve Ağustos aylarında yaylaya çıkma ihtiyacı hissedilir. 

KOZAN'DA ULAŞIM VE HABERLEŞME

İlçemize bağlı 87 köy ve 1 belde mevcut olup, ova kısmında yerleşik 34 köy ve 56 bağlı yerleşim birimlerinin 200 Km asfalt, 95 Km stabilize yolu vardır. Bu köylerimizde ulaşım sorunu yoktur.

İlçe merkezi telefon santral kapasitesi 16.384, Kasaba ve Köylerde 8.890 olmak üzere toplam 22.705 abone mevcuttur. Yerleşim birimlerinin kendi aralarında ve gerekse dış haberleşmede önemli bir sorun yaşanmamaktadır. İlçede Kozan Posta İşletmesi Merkez Müdürlüğü ile Türk Telekom A.Ş.aynı bina içinde hizmet vermektedir.

KOZAN'IN YOLLARI

Kozan, İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan Toroslar'ın iki koldan geçit verdiği alana kurulmuştur.

Kozan'ı en kısa mesafeden iç bölgelere bağlayacak Kozan- Mansurlu-Yahyalı-Kayseri Devlet Karayolu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş, çalışmalar başlamış, yolun bir bölümü yapılarak hizmete açılmış ve yolda çalışma devam etmektedir. Bu yol Kozan için çok büyük ekonomik değere sahiptir. Yol tamamen açıldığında Çukurova ve İç bölgelerin gidiş-gelişi bu güzergâhtan sağlanacak, bölgemize ciddi oranda hareket gelecektir.

Adana-Kozan arasının duble yol çalışması 2010 yılında başlatıldı.

Kozan Nerededir Google Mapsta Kozan


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Kozan Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Kozan gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Kozan tanıtım videosu,Kozan görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Kozan tanıtım filmini izleyin

Ucuz Kozan Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Kozan Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Kozan-Adana Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Kozan-Adana Uçak BİLETİ Al

Kozan Tanıtım Filmi

Kozan Gezilecek Yerleri İZLE

Kozan Manzaraları

Adana Kozan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Adana Kozan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kozan Turizm »Kozan Gezi Rehberi »Kozan Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Kozan Turizm   » Kozan Gezi Rehberi   » Kozan Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+