Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Erzincan Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Erzincan Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri

Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Hakkında Geniş Bilgi Maps

ERZİNCAN HAVALİMANI (IATA:ERC, ICAO:LTCD)

           04.09.1988 tarihinde sivil hava trafiğine açılan Erzincan Havalimanı halen sivil ve askeri hava trafiğine hizmet vermekte olup, Hava Limanı Müdürlüğümüz tarafından işletilmektedir.

            Hizmete verildiği tarihte, terminal binası ve kuvvet santralinden oluşan havalimanımıza; zaman içerisinde İtfaiye, garaj, ısı merkezi, misafirhane ve Jandarmanın kullanımında olan iki adet binanın eklendiği, binaların 2006 yılında tadilatı yapılarak; eğitim tesisi, özel güvenlik binası ve muhasebe olarak düzenlenip kullanılmaya başlandığı görülmektedir. Ayrıca 14 Mart 2006 Tarihinde 500 m² büyüklüğünde Teknik Blok ve 28 m yüksekliğinde Kontrol Kulesi’nden oluşan tesisin yapımı tamamlanıp hizmete verilmiştir.

            3. Ordu Komutanlığı’ nın bulunduğu askeri kentlerden biri olan Erzincan’ da, Erzincan Üniversitesi’ nin açılması, yamaç paraşütü ve su sporları etkinliklerinin düzenlenmesi, Erzincan Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu’ nun açılması; Ergan Dağı kayak merkezi projesinin ve Türk Hava Kurumu simülatör pilot yetiştirme okulunun hayata geçirilmek üzere olunması, çeşitli yatırımların yapılması ve özel hava şirketlerinin kurulması en hızlı ve en rahat ulaşım şekli olan hava yolu ulaşımına talebi artırmıştır. Bu gelişmelerin yaşanmasıyla; mevcut terminal binasının ihtiyaçlara cevap vermediğine tanık olunmuş ve yeni bir terminal binası için çalışmalara başlanmıştır.

            2009 yılında yapımına başlanan yeni terminal binası ve pat sahası bakım-onarım çalışmaları tamamlanmış olup, yeni terminal binası, 05 Mart 2011 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

            Toplam 31.276 m²`lik alana kurulu bulunan Hava Limanında 3.250.000 Yolcu/Yıl kapasiteli iç ve dış hatlar terminali, 10 adet check-in kontuarı, 9 adet pasaport kontrol, 2 adet bagaj alım konveyörü, 2 adet gümrük muayene bankosu, 2 adet pasaport polisi ofisi, 11 adet check-in ofisi, 3 adet CIP bekleme salonu, 4 adet seyahat acentesi, silah teslim, boşaltım ofisi ve dinlenme salonu mevcuttur. 3000x45 m boyunda beton ve asfalt kaplamalı piste ve 345 araç kapasiteli otoparka sahiptir.

            Yıllık 3.250.000 yolcu kapasiteli 31. 276 m² kullanım alanı olan Hava Limanımızda; büfe, sağlık hizmeti, bay-bayan wc ve mescit, bebek bakım odası, PTT hizmeti, satış standı ve oto kiralama imkanları bulunmaktadır. Otomatik aydınlatma sistemi, CUTE(Ortak kullanımlı terminal ekipman), HVAC (Isıtma, soğutma ve havalandırma), atık su arıtma, yangın ihbar ve söndürme, uçuş bilgi sistemi, CDB(merkezi veri tabanı), X-RAY, INTERKOM, UPS(kesintisiz güç kaynağı), genel yayın anons sistemi mevcut bulunan Hava Limanında, Meteoroloji İstasyonu 24 saat hizmet vermektedir.

            Hava Limanını ile şehir merkezi arasında yolcu ulaşımı taksi ve dolmuş taksilerle sağlanmaktadır. Hava Limanı-şehir merkezi arası 9 km.dir. Erzincan Hava Limanı, havayolları itibarı ile Sivas’a 121, Erzurum’a 78 NM mesafededir.

            Hava Limanımızda; 8 oda 16 yatak kapasitesiyle hizmet veren misafirhanemiz bulunmaktadır. Misafirhanemizde, odalarda banyo ve günün her saati sıcak su, televizyon izleme odası, kantin, çamaşırhane ve ütü odası bulunmaktadır. Bununla birlikte Hava Limanında bulunan; havuz başı kamelyası, kondisyon çalışma odası ve çim futbol ve voleybol sahasıyla, misafirlerimize ve Hava Limanı çalışanlarına rahat ve huzurlu bir ortam sağlamak için tüm detaylar düşünülmüştür.

            Ayrıca; 15 kişi kapasiteli eğitim sınıfından oluşan Eğitim Tesisi’ mizde, çay ocağı, dinlenme salonu, mescit ve bay, bayan wc bulunmakta , eğitim için misafirimiz olan konuklarımıza 3 öğün yemek hizmeti verilmektedir.

            Eğitim tesisimiz binasına ilave olarak, ARFF binasında 25 kişi , teknik blokta 20 kişi kapasiteli, eğitim salonlarında ihtiyaç anında kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiş olan sınıflarıyla kurumumuz eğitim üslerinden biri olmaya adaydır. Uçak kaza kırım ve yangınlarına müdahale konularında, Hava Limanlarımızın ARFF ünitelerinde görev yapan yaklaşık 800 ARFF personelinin periyodik olarak pratik eğitimlerini gerçekleştirmek, müdahale usul ve taktikleri konusunda çalışmalar yaparak gerçeğinden farksız olan canlı bir uçak yangınına karşı tecrübe kazanılmasını ve personelin fonksiyonel olarak hazır tutulmasını sağlamak amacıyla Türkiye’de bir ilke imza atılarak Erzincan Hava Limanları’na; bir uçak yangın söndürme simülatör sistemi tesis edilmesi; ilimiz ve ülkemiz açısından önemli bir gelişmedir. Eğitimler önümüzdeki yıllarda Genel Müdürlüğümüzün belirleyeceği eğitim programlarıyla hizmet vermeye devam edecektir. 

 


Bulunduğu Şehir Erzincan
Hizmete Giriş Yılı 1988
Havaalanı Statüsü Sivil / Askeri
ICAO Kodu LTCD
IATA ERC
Trafik Tipi İç Hat

Terminal Binası Toplam Büyüklüğü

31.276 m2
Coğrafi Koordinatları 39°42`47"N, 39°31`14"E

Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri

DHMİ
Adres : Erzincan Havalimanı Müdürlüğü / 24000-ERZİNCAN
Tel : 0446 226 21 06 (4 hat)
Faks : 0446 226 21 05
E-mail infoerzincan@dhmi.gov.tr
  Kroki için Tıklanız...

Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Tanıtım Filmi

Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Ulaşım Nasıl Gidilir

TAKSİ HİZMETLERİ

EŞOT TAKSİ TEL:0446 2143474

Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Uçak Seferi Olan Firmalar

Erzincan Uçak Bileti AL

Erzincan Uçak Seferleri

Erzincan Çardak Merkez Uçak Biletinizi Almak İçin Tıklayın

Erzincan Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri Haberi Oku, Erzincan Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Tanıtım »Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Uçak Seferleri »Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Uçak Bileti
Etiketler » Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Tanıtım   » Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Uçak Seferleri   » Erzincan Çardak Merkez Havalimanı Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+