Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri

Nevşehir Havalimanı Hakkında Geniş Bilgi Maps

 


Bulunduğu Şehir Nevşehir
Hizmete Giriş Yılı 1998
Havaalanı Statüsü Sivil
ICAO Kodu LTAZ
IATA NAV
Trafik Tipi İç / Dış Hat
Terminal Binası Toplam Büyüklüğü 3.500 m2
Coğrafi Koordinatları 38°46`35"N, 34°31`35"E
 

 

Havalimanı Tarihçesi

 

Dünyanın 8. harikası olarak nitelendirilen ve ülkemizin en önemli tarihi ve turizm merkezlerinden biri olan KAPADOKYA YÖRESİ’ nin yüksek turizm potansiyeline cevap vermek üzere 15 Kasım 1998 tarihinde Nevşehir – Tuzköy Hava Meydanı ismiyle hizmete giren Havalimanımız adı 17 Aralık 1998 gün ve 235556 sayılı Resmi Gazetede yayımlandığı üzere Nevşehir – Kapadokya havalimanı olarak değiştirilmiş ve uluslararası sınır kapısı ilan edilmiştir.

Havalimanımız şehir merkezine 30 km, ilçe merkezine ise 11 km. uzaklıktadır. Ulaşım hizmetleri otobüs, dolmuş ve taksi işletmeciliği ile sağlanmaktadır. Kapadokya Havalimanı Nevşehir’in yanı sıra çevre illerin de sivil hava ulaşımına açılan kapısı niteliğindedir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilen uluslararası nitelikteki 12 havalimanından biridir. Halihazırda her türlü sivil – askeri trafiğe uluslararası standartlarda hizmet verecek alt yapı, üst yapı , tesisleri ile teknik donanım ve teçhizata sahip olup, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı`nın (ICAO) yaptığı sınıflandırma kriterlerine göre kategori I (CAT – I) niteliklerinde 24 saat esasına göre hizmet vermektedir.

1500 m2 iç hatlar terminali, 2000 m2 dış hatlar terminali, 3000x45 mt. boyutlarında beton kaplama pisti, 240x120 mt. ebadında 5 uçak (büyük gövdeli) kapasiteli apronu, 238x24 mt. boyutlarında taksi yolu, itfaiye binası, ısı merkezi, güç merkezi, tamir – bakım atölyesi ve personel yemekhanesi mevcut olup toplam 2.495.500 m2 alan üzerine kurulmuştur. Bunun yanı sıra 24 saat hizmet veren Meteoroloji İstasyonu, POAŞ`a  ait akaryakıt ikmal tesisleri ve 400 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır.

Ayrıca teknik blok – kule ve garaj binası 2006/Mayıs döneminde hizmete girmiştir.

Havalimanımız DHMİ Genel Müdürlüğü`ne bağlı olarak Havalimanı Müdürü ve Havalimanı Müdür Yardımcısı tarafından yönetilmektedir.

Havalimanında yöneticiler dahil 105 DHMİ personeli görev yapmakta olup, ayrıca 21 personel ile Teknik İşletim Destek Hizmeti ve 22 personel ile Temizlik Hizmeti satın alınarak işletme faaliyeti yürütülmektedir. 

 Havalimanızın dahili ve çevre güvenliği, 52`si DHMİ`ye ve 20   bağlı koruma ve güvenlik görevlisi olmak üzere Özel Güvenlik Şefliği tarafından sağlanmaktadır.

Haftanın 7 günü de trafiğe açık bulunan Havalimanımızda THY tarafından her gün İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI –NEVŞEHİR –İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI  iç hat tarifeli seferleri ve bunun yanında Salı, Cuma ve Pazar günleri Pegasus Hava Yolları tarafından İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI-NEVŞEHİR-İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI  iç hat tarifeli seferleri  bulunmakta olup, yaz sezonunda İspanya, Yunanistan ve diğer ülkelerden dış hat turistik charter seferleri yapılmaktadır.  

Nevşehir Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri

DHMİ Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Adres : Nevşehir
Tel : 0384 421 44 55 (15 HAT)
Faks : 0384 421 44 51
E-mail infokapadokya@dhmi.gov.tr

Nevşehir Havalimanı Ulaşım Nasıl Gidilir

Ulaşım Hizmetleri

 

Yolcu Servisi

 

Şehir merkezinden servis hareket saatleri; Öğretmen Evi önünden 10:00 ve 20:00 olup, Havalimanımızdan Nevşehir merkeze dönüş, İstanbul uçağının dönüş saatini müteakip yapılmaktadır.

 

Taksi

Havalimanı taksi durağı uçak saatlerinde hizmet vermektedir.

 

Nevşehir Havalimanı Uçak Seferi Olan Firmalar

Nevşehir Uçak Biletinizi Almak İçin Tıklayın

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri Haberi Oku, Nevşehir Kapadokya Havalimanı Telefon ve İletişim Bilgileri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Nevşehir Havalimanı Tanıtım »Nevşehir Havalimanı Uçak Seferleri »Nevşehir Havalimanı Uçak Bileti
Etiketler » Nevşehir Havalimanı Tanıtım   » Nevşehir Havalimanı Uçak Seferleri   » Nevşehir Havalimanı Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+