Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgi - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgi

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgiler

 


Bulunduğu Şehir Ankara
Hizmete Giriş Yılı 1955
Havaalanı Statüsü Sivil
ICAO Kodu LTAC
IATA ESB
Trafik Tipi İç / Dış Hat

Terminal Binası Toplam Büyüklüğü

182.000m2
Coğrafi Koordinatları 40°07`41"N, 32°59`42"E

Ankara Esenboğa Havalimanı Telefonu İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi  444 9 TAV (828)
TAV Santral +90 212 463 3000
Telefon +90 212 463 3000
Faks +90 212 465 5050
Web http://www.tavairports.com
Email : info@tav.aero
Müşteri:İlişkileri cr@tav.aero
İnsan Kaynakları www.tav.jobs

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Havaş

Esenboğa Havalimanına inen tüm uçuşlar için servis düzenlenmektedir.Servisler uçağın inişinden 25 dk. sonra havalimanından şehir merkezine hareket etmektedir. Şehir Merkezi : Servis saatleri 03.00 - 04:00-04:30... 21.30 (dahil) arası her yarım saatte bir, 21.30 - 03.00 arası uçak kalkış saatlerine göre günlük ayarlanmaktadır. Ayrintılı Bilgi http://www.havas.net/otobus-ve-otopark/ankara adresinden ulaşılabilir. 

Taksi

Havalimanımızda 24 saat yolcu taşımacılıkta hizmet veren S.S. Yeni Ankara Esenboğa Taksiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olup; Ayrıntılı Bilgi http://www.esenbogataxi.com/turkce/index.aspx adresinden ulaşılabilir.

İrtibat:
Adres: Esenboğa Havalimanı ANKARA
Tel:    +90 (312) 398 00 00/1258
Tel:    +90 (312) 398 08 97-98 
Faks: +90 (312) 398 08 50
Mail:  bilgi@esenbogataxi.com

EGO

AŞTİ`den 06.00 Havaalanından 06:40 itibari ile 20 dk. aralıklarla otobüsler hareket etmektedir.

Ayrıntılı Bilgiye http://www.ego.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

İYİ BİR YOLCULUK GEÇİRMENİZ TEMENNİSİYLE
Güvenlikle İlgili Aşağıdaki Hususlara Dikkatinizi Çekmek İstiyoruz:
1- Güvenlik bir zincir olarak kabul edilirse bu zincirin en güçlü halkası havayolunu kullananlardır. Yani sizlersiniz!
2- Bagajınızı kendiniz hazırlamadıysanız veya bagajınız kendi gözetiminiz altında havalimanına gelmedi ise, bunu güvenlik personeline bildiriniz.
3- Kontrol noktalarından geçerken, terminal ve uçak içinde başkalarının şüpheli davranışları dikkatinizi çekerse, bunu güvenlik personeline bildiriniz.
4- Uçak boşaltılırken birilerinin bagaj, cep telefonu, paket gibi şahsi eşyalarını uçakta bıraktığını görürseniz kabin personeline bunu bildiriniz.
5- Check-in esnasında başkaları kilo, vs gibi sebeplerle size bagaj, paket vermek isterse kabul etmeyiniz.
6- Güvenlik personelinin, güvenlikle ilgili yönlendirmelerinin herkesin iyiliği için olduğunu unutmadan onlara yardımcı olunuz.
7- Havalimanlarımıza/Uçaklarımıza yapılacak yasadışı müdahale eylemlerinin ülkemizi her açıdan olumsuz etkileyeceğini unutmayınız.
8- Havayolu ulaşımının ülkemize kan pompalayan damarları olarak değerlendirilerek, buralara yönelik yasadışı bir faaliyet gerçekleştirmek isteyenlerin bu sisteme nüfuz etmek, darbe vurmak için çalışacaklarını ve bu amaç için sizlerin iyi niyetinizi kullanmak isteyeceklerini unutmayınız.
9- Havalimanlarındaki dikkatinizi çeken her türlü şüpheli olayı havalimanı içindeki Mülki İdare Amirliği`nce belirli noktalara konmuş ya da çalışanlarca kullanılan dahili telefonları kullanmak suretiyle 111/1111 dahili telefonlara bildirebilirsiniz.
10- Uçakta ve Steril Alanlarda Bulundurulması Yasaklı Maddeler ile ilgili havayolu şirketlerinden bilgi talep ediniz ya da web sayfasından bilgi temin ediniz.
 
Havalimanı Güvenlik Kontrol Noktasından Hızlı Geçebilmeniz ve Beklemeye Sebep Olmamanız İçin;
a- Üzerinizde bulunan tüm metalleri (kemer, saat, bozuk para, sigara, çakmak, cep telefonu, vb) palto/pardesü, manto, ceket ile birlikte kontrol noktasında bulunan plastik kaplara koyarak x-raydan geçişini sağlayınız.
b- Yanınızda bulunan bagajlarınızı, varsa laptop gibi elektrikli/elektronik aletleri muhafazasından/çantasından çıkarmak suretiyle her ikisini de ayrı ayrı kontrol edilmek üzere x-ray cihazının bandına yerleştiriniz.
c- Kontrol Noktasında ilk görevli olan Yönlendirme görevlisinin ikazına mahal vermeden kontrol noktası önünde sıraya geçiniz ve yukarıda belirtilen hususları hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için hazır olunuz.
d- Bir önceki yolcunun işlemleri bitmeden kırmızı çizgiyi geçmeyiniz.
e- Kapı Tipi Metal Arama Dedektöründen sinyal gelmesi durumunda, üzerinizde metal olup olmadığını kontrol ederek tekrar cihaz içinden geçiniz, tekrar sinyal gelmesi durumunda güvenlik görevlilerinin talimatına göre hareket ediniz.
f- Altın, para gibi değerli madde taşıyor iseniz bunu güvenlik görevlilerine önceden bildirin, arama kabinlerinde aranmanızı sağlayın.
g- X-Ray cihazlarının ışını sadece profesyonel sinema filmlerine zarar vermektedir, bu tür filmi olanların elle kontrol yapılabilmesi için havalimanı kontrol noktalarına şarj çadırı ile gelmesi gerekmektedir.
h- Güvenlik cihazlarının sağlık standartlarını karşılanmakta ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) tarafından izin verilmekte ve belli sürelerde de denetlemeleri yapılmaktadır.
i- Güvenlik Kontrollerinden çeşitli gerekçelerle muafiyet talep etmeyiniz, güvenlik kontrolleri hepimiz içindir.
j- Havalimanlarına silah, patlayıcı, silah taklitleri, oyuncaklar, vs.
 
gibi yasadışı müdahale eylemlerinde kullanılabilecek herhangi bir şeyle girilemez, üzerinde bu tür eşyası olan yolcularımızın bunu kontrol noktalarına bildirmesi gerekmektedir.
 
 
Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgi Haberi Oku, Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgi Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Ankara Esenboğa Havalimanı Telefon »Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım »Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
Etiketler » Ankara Esenboğa Havalimanı Telefon   » Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım   » Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+