Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Samsun Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Samsun Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO

Samsun Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

• Yüzölçümü : 9.579 kilometrekare

• Nüfusu : 1.228.959

• İl Trafik Kodu : 55

• Verimli Çarşamba ve Bafra Ovaları ile bu ovalara hayat veren Yeşilırmak ve Kızılırmak, Samsun'un belirgin coğrafi karakteristik özellikleridir. Bu ovalarda yetiştirilen tarımsal ürünler, bölgemizin ticari ve sınai varlığının da asıl etkenleridir.

• İlimizin 957.888 ha. toprak büyüklüğünün % 46.87 si tarım alanı olup, bu alanlarda başta tütün, buğday, pirinç, şekerpancarı, mısır, fındık, ayçiçeği, meyve ve sebze olmak üzere, çok çeşitli ürün yetiştirilmektedir. İlin tarımsal durumu nedeniyle, tarıma dayalı sanayinin teşviki ve geliştirilmesi gereklidir.

• Organize Sanayi Bölgesi büyük ölçüde tamamlanmış olup, Kavak ve Bafra Organize Sanayi Bölgelerinin bitirilme çalışmaları devam etmektedir.

• Her geçen yıl çeşitli bölüm ve fakültelerin eklenmesi ile gelişen Ondokuz Mayıs Üniversitesinin şu anki öğrenci sayısı 30,000’dur. Üniversitemiz Samsun’un kültür odağı ve gurur kaynağıdır.

• Coğrafi konumu itibariyle bölgenin merkezi durumunda bulunan ilimizde hemen hemen tüm kuruluşları bölge müdürlükleri yer almaktadır.

• Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun, doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demiryolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir. Anadolu'nun savunulmasını planlamak amacı ile Atatürk'ün 19 Mayıs, 1919'da gelmesi ile Samsun, Türk İstiklal Savaşı'nın başladığı yer olma özelliği ile önemini her zaman korumuştur

• Samsun’un,

Alaçam,Asarcık,Atakum,Ayvacık,Bafra,Çarşamba,Canik,Havza,Kavak,Ladik,19Mayıs,Salıpazarı,Tekkeköy,Terme,İlkadım,Vezirköprü,Yakakent olmak üzere 17 İlçesi vardır


YAPMADAN DÖNME

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesini görmeden, 
Amisos Hazinelerini görmeden, 
Ladik Hamamayağı Kaplıcalarına gitmeden, 
Onur Anıtı; 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışını sembolize eden bronz heykeli görmeden, 
Kurupelit mevkiindeki lokantalarda Samsun pidesi ile turşu kavurması yemeden, Kaymaklı Bafra Lokumunu tatmadan, 
Ladik Gölü'nde bulunan tahta balığını ve turna balığını yemeden...
Dönmeyin.

Karayolu: Otobüs terminali, İl merkezindedir.

Otogar Tel: (+90-362) 238 17 06

Demiryolu: Samsun-Sivas ve Samsun-Amasya demiryolu bağlantıları mevcuttur. Gar kent merkezinde bulunmaktadır.

İstasyon Tel: (+90-362) 233 22 93

 

Denizyolları: Samsun'da feribot seferleri Haziran-Ağustos ayları içerisinde yapılmaktadır. Liman kent merkezindedir.

Liman Tel: (+90-362) 445 16 05

 

Havayolu: Samsun Havaalanı kent merkezine 19 km mesafede yer almaktadır. Havalimanına kent merkezinde bulunan THY bürosu önünden kalkan servis araçları ile ulaşmak mümkündür.

Hava Limanı Tel: (+90-362) 844 88 30-844 88 24- 844 88 25

SAMSUN TURİZM MERKEZLERİ
 
 
 
1-    Lâdik Akdağ Turizm Merkezi
 
Akdağ’ın kış sporlarına uygunluğu konusunda gerekli inceleme ve planlama çalışmaları yapılmış olup, yazın dağcılık, yayla turizmi ve çim kayağı, kışın kar sporlarına uygunluğu tespit edilmiştir.  Bu bağlamda, Akdağ Kış Sporları Kayak Merkezi, Bakanlar kurulunun 2004/8328 sayılı kararı ile “Turizm Merkezi” olarak ilan edilmiş ve karar 06./1.2005 tarih ve 25692 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.Akdağ: Samsun bölgesinin en yüksek dağı olup, kuzeyinde Lâdik Ovası ve Lâdik Gölü bulunmaktadır. Ovanın kodu 1000 ve 2000 m yükseltileri arasında üç yayla bulunmaktadır Akdağ Kış Turizmi Merkezi olarak ilan edilmiştir. Telesiyej yapılmış olup kayak kulübüne ait dinlenme ve konaklama tesisiyle kış turizmine hizmet vermektedir. 
 
2-Samsun Havza 25 Mayıs Termal Turizm Merkezi 
 
Havza kaplıcaları bölge ve ülkemizin önemli tabii servetlerindendir. Belediye tarafından yaptırılan tesisler özellikle iç turizme yönelik hizmet vermektedir. Yapılacak yatırımlarla dış turizme hizmet verebilecek hale getirilebilir. 19.04.1989 tarihinde Kaplıcalar Bölgesi,19.01.1998 tarihinde Kılavuz Ormanı Bölgesi Bakanlar Kurulu kararıyla 25 Mayıs Termal Turizm Merkezi olarak ilan edilmiştir.2kere ihaleye çıkılmış ancak sonuç alınamamıştır.Bakanlıkla yapılan telefon görüşmesinde Temmuz ayı sonu itibariyle yeniden değerlendirmeye alınacağı öğrenilmiştir.   
 
3-Samsun Vezirköprü Turizm Merkezi
 
Küçük dereleri, çimenleri, 60 m. ulaşan çam ağaçları ile Milli Park olabilecek tabi güzelliğe sahiptir. Geyik Üretme Çitliği de ilgi odağıdır. Kunduz Dağı ormanlık alanında dinlenme, eğlenme, spor, piknik, gezinti alan ve tesisleri yapılabilir. Vezirköprü, Kültür Varlığı açısından en zengin ilçemizdir. Bazı alanların Turizm Merkezi ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak ilanı hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Kültür ve Turizm Bakanlığının 22/3/2011 tarihli ve 59756 sayılı yazısı üzerine, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanununun 3 üncü maddesi ile 16/4/2004 tarihli ve 2004/7253 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile Turizm Merkezlerinin Belirlenmesine ve İlanına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 26/4/2011 tarihinde kararlaştırılmıştır.  
 
4-Samsun Bafra-Kolay Turizm Merkezi
 
Bazı alanların Turizm Merkezi ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak ilanı hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Kültür ve Turizm Bakanlığının 22/3/2011 tarihli ve 59756 sayılı yazısı üzerine, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanununun 3 üncü maddesi ile 16/4/2004 tarihli ve 2004/7253 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile Turizm Merkezlerinin Belirlenmesine ve İlanına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 26/4/2011 tarihinde kararlaştırılmıştır.   
 
5-Samsun Ayvacık Kültür veTurizm Koruma ve Gelişim Bölgesi
 
Ayvacık, Samsun’a 50 km mesafede Hasan ve  Suat Uğurlu Baraj Gölü kıyısında şirin mi şirin bir ilçemizdir. Baraj gölü kıyısında bulunan koylar ve baraj gölü içindeki adanın konumu ve biçimi değerlendirilmeye değer birer turizm alanıdır. Su sporları için ideal olup,Bakanlar Kurulunun 23.06. 2010 tarih 2010/647 sayılı kararıyla Turizm koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilmiştir  
 
6- 19 Mayıs Turizm Merkezi
 
Kültür ve Turizm Bakanlığının teklifi üzerine, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanununun 3 üncü maddesi ile 16/4/2004 tarihli ve 2004/7253 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile Turizm Merkezlerinin Belirlenmesine ve İlanına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 26/09/2011 tarihinde kararlaştırılarak, 23 Ekim 2011 tarihli ve 28093 sayılı resmi gazetede yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu’nun 2011/2295 sayılı kararıyla; Samsun 19 Mayıs İlçesi ‘Turizm Merkezi’ olarak ilan edilmiştir.

Samsun Nerededir Google Mapsta Samsun


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Samsun Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Samsun gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Samsun tanıtım videosu,Samsun görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Samsun tanıtım filmini izleyin

Ucuz Samsun Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Samsun Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Samsun Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Samsun Uçak BİLETİ Al

Samsun Tanıtım Filmi

Samsun Gezilecek Yerleri İZLE

Samsun Manzaraları

Samsun Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Oku, Samsun Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Samsun Turizm »Samsun Gezi Rehberi »Samsun Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Samsun Turizm   » Samsun Gezi Rehberi   » Samsun Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+