Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Kocaeli-İzmit Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Kocaeli-İzmit Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO

Kocaeli-İzmit Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Yüzölçümü: 3.505 km²

Nüfus: 1.601.720 (2011)

İl Trafik No: 41

 

  • Saat Kulesi

          Kocaeli; Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yolların kavşağında bulunan Marmara Denizi’nin ve Marmara Bölgesi’nin doğusunda yer alan bir İl’dir. Kuzeyde Karadeniz, doğuda ve güneydoğuda Sakarya, güneyde Bursa batıda Yalova ve İstanbul illeri yer almaktadır. 1’i Büyükşehir Belediyesi ve İzmit, Derince, Körfez, Gebze, Gölcük, Karamürsel, Kandıra,  Başiskele, Kartepe, Çayırova, Darıca, Dilovası 12 İlçe Belediyesi olmak üzere toplam 13 Belediyesi bulunmaktadır.

         İlkçağlardan itibaren yerleşim için cazibe teşkil eden Kocaeli 1924 yılında vilayet olmuştur. Türkiye’nin en küçük 6. il’i olan Kocaeli’nin yüzölçümü 3,505 km2’dir.  2011 yılı  Adrese Dayalı Nüfus Sayımına göre nüfusu 1.601.720 kişidir. 1.499.958 kişi il ve ilçe merkezlerine ikamet ederken 101.762 kişi köylerde yaşamaktadır. Kara, demir, deniz ve hava yolu  ulaşımları ile Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından biridir.

              Kocaeli, gerek sanayi sektöründeki üretim ve katma değer , gerekse bu sektörde çalışan insan açısından sadece Türkiye için değil dünya için de ilginç bir örnektir.Bünyesinde barındırdığı 400 adet 1. sınıf ve yaklaşık 7000 adet 2. ve 3. sınıf Gayrı Sıhhi Müessesesi (GSM) ile bir Sanayi Kenti, İki Üniversitesi, TÜBİTAK – Marmara Araştırma Merkezi ve TÜSSİDE – Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü ile bir Bilim Kenti olan Kocaeli, kurulan ve kuruluş çalışmaları devam eden 16 adet OSB’ si ve 4 adet teknoparkı ile Ülke Sanayii’nin Başkentikonumunda olup, Teknokent vizyonuna doğru hızla ilerlemektedir. Türk imalat sanayi üretimine yapmış olduğu yaklaşık %13’ lük üretim katkısı ile İstanbul’dan sonra gelen en büyük ili konumundadır.

 

         Kocaeli İli, Karadeniz ve Marmara Denizi’ne olan kıyıları, İstanbul Metropolüne olan yakınlığı, tarihi eserleri, müzeleri, Mimar Sinan’ın eseri olan camileri, doğal güzellikleri, plajları, yaylaları, trekking parkurları, Sekaparkı, Kocaeli Fuarı, Uluslararası İnterteks Fuarı,  Kartepe kayak merkezi, Yuvacık Barajı,  mesire alanları,  Sapanca Gölü, Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi, Harikalar Sahili,  Alışveriş Merkezleri, kültür merkezleri, Olimpik buz pateni salonu, Gölkayparkı, alternatif turizm çeşitlerine  imkan sunan, nitelikli turizm tesisleri, sahillerinde bulunan balık lokantaları, dünyaca tanınan Hereke Halıları, kente özgü pişmaniyesi, Karamürsel sepeti, Kandıra Bezi,  Çenesuyu ve bir çok kültür ve turizm değerleri  ile ticaret, sanayi, bilim, kültür, turizm ve sanat açısından ayrı bir öneme sahip Marka şehirdir.

KOCAELİ

Ucuz Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak BİLETİ AlKocaeli Arkeoloji ve Etnoğrafya MüzesiUcuz Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak BİLETİ Al

İlimiz Merkez İlçe İzmit Kozluk Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Eski Gar Alanı , 21 dönüm olup planı Alman Otto Ritter tarafından çizilmiş, 1873-1910 tarihleri arasında alan içindeki yapılar inşa edilmiştir. Eski Gar ve Ambar Binaları bir bütün halinde değerlendirilmiş, restorasyon çalışmaları tamamlanarak Eski Gar Binası Kocaeli Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, kompleks içinde kalan Ambar Binası ise Restaurant olarak hizmet vermektedir. Bu alanın eski demiryolu güzergahında bulunması nedeniyle düzenlenen vagon restaurant Türkiye’de ilk örneklerindendir. Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi olarak hizmet veren alan içinde Tamir Atölyesi, Su Deposu, Lojman Binası yer almaktadır. İki adet Tekel Deposu birleştirilerek (Arkeolojik ve Etnografik eserler için) teşhir salonları oluşturulmuştur. Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesinde Paleolitik, Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserler sergilenmektedir. 
Ziyaret saatleri: 09.00-16.30
Ziyaret Günleri: Pazartesi hariç her günUcuz Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak BİLETİ Al

Ucuz Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak BİLETİ AlEskihisar Osman Hamdi Bey Müzesi:Büyük Türk Müzecisi ve Ressamı Osman Hamdi Bey (1842-1910) tarafından 1884 yılında Gebze Eskihisar'ın batı sahiline köşk, resimhane, kayıkhane ve müştemilat şeklinde inşa edilmiştir. Giriş katındaki ahşap kapıların tablalarına 1901-1903 yıllarında yaptığı çiçek resimlerinin her biri bir tablo değerindedir. 26 yıl boyunca yaz aylarını geçirdiği köşkte en ünlü tablolarını çizmiştir. 1984 yılında restorasyonu yapılan köşk 19.08.1987 yılında Osman Hamdi Beyin çeşitli eserlerinin röprodüksiyonlarından oluşan tablolar, aile fotoğrafları ve kullandığı eşyaların sergilendiği müze olmuştur. 
Tel: (+90-262) 655 63 48 
Ziyaretçi Saatleri : 08.30-16.30 
Ziyarete açık günler: Pazartesi hariç her gün 


Yüzer Müze: (Gayret Gemisi) 10 Mayıs 1946 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan gemiye USA Everson adı verildi. Everson Kore ve Vietnam savaşlarına katıldı. 11 Temmuz 1973 yılında USA Everson gemisi; Panama, Portoriko, Azor Adaları ve İspanya limanlarına uğrayarak Türk Donanma Ucuz Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak BİLETİ AlKomutanlığı'na geçişi yapılarak TCG Gayret adı verildi.

TCG Gayret 1975 - 95 yılları arasında bir çok Milli ve NATO Tatbikatlarına iştirak etmiştir. 5 Mayıs 1995 yılında gemi hizmet dışına alınarak Poyraz Limanı'nda muhafaza edilmiştir. 1997 Ocak ayında ise Gölcük Donanma Komutanlığı, Kocaeli Valiliği ve İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Yüzer Sanatlar Galerisi ve Müze haline getirildi. Müze restorasyon çalışmalarından sonra 13 Ağustos 1997 tarihinde şu anda bulunduğu yere (Yat Limanı İnşaatı yanı - İzmit Garı önüne) getirildi. Ucuz Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak BİLETİ Al
Ziyaret Saatleri: 08.30-16.30 
Ziyarete açık günler: Pazartesi hariç her gün 

 

TCG Hızırreis Müzesi-İzmit 2 nci Dünya Savaşı sonrası yüksek duruş ve vuruş gücüne sahip ilk denizaltı gemilerinden biri olarak USS GUDGEON ismiyle 30 yıl süreyle ABD Deniz Kuvvetlerinde görev yaptıktan sonra 30 Eylül 1983 tarihinde California’da Türk Sancağı çekilen TCG Hızırreis Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edilmiştir.21 yıl görev yapan ve 09 Şubat 2004 tarihinde aktif hizmeti sona er eren TCG Hızırreis, Donanma Komutanlığı tarafından Müze Gemi değişikliği yapılarak 29 Ekim 2004 tarihinden itibaren sergilenmeye başlanmıştır.

Gölcük Deniz Müzesi:

Gölcük Deniz Müzesi 12 Mart 1976’da, Türk Deniz Tarihini özet olarak yansıtabilmek amacıyla kurulmuştur. Deniz Şehitleri Abidesi’nin çevresinde inşa edilmiş olan müze; geçmiş olayların tüm yönlerini ortaya koyarak olayları meydana geldikleri ortam içinde çeşitli yönleri ile tanıtıp, sonuçlarından faydalanabilmek, bundan böyle girişilecek her işte geçmişin hatalarına düşülmeden, en iyi ve en başarılıyı yapacak yolları bulabilmek için, bir eğitim amacı güdülerek düzenlenmiştir. Ayrıca, müzede deniz tarihimizin ayrılmaz parçaları şehitlerimizin anısına geniş bir şekilde yer verilmiştir.

On iki galeri olarak düzenlenen müzede, bölümler yüzyıllara göre kronolojik olarak sıralanmıştır. 
 

 

  • Yarhisar Müzesi

 

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi-Kavaklı Gölcük

         1964 yılında Amerika'da Portland-Dragon'da Türk Deniz Kuvvetleri için inşaa edilen Yarhisar'a 1965 yılında Türk sancağı çekildi ve Türk Deniz Kuvvetlerinde  kırk yıl " Keşif-Karakol " gemisi olarak görev yaptı. 2005 yılında hizmet dışı kaldı. Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Donanma Komutanlığı’nın müşterek girişimleri ile Donanma kenti Gölcük'e uygun müze gemi kararı alınarak, 27 Ekim 2006 tarihinde törenle müze geminin açılışı yapıldı. Bu tarihten itibaren Gölcük Belediyesinin işletiminde bulunan Yarhisar  karaya yerleştirilmiş su üstü savaş gemisi müzesi olarak, Gölcük Kavaklı sahilinde, haftanın beş günü ziyaretcilere ücretsiz hizmet sağlamaktadır. Orijinal hali bozulmadan, yaşam alanları, aşcıhane, yatakhane, salonlar ve cephanelikleriyle, üzerlerine üniforma ve günlük kıyafet giydirilmiş cansız mankenlerle, dümen evi, köprü üstü, silahları ve bunlara ait cihaz ve techizatlarla, Osman'lı ve Türk bahriyesinin geçmişten günümüze gelişimini anlatan resim, fotoğraf ve objeler sergilenmektedir 
 

  • İzmit Elektronik Kent Müzesi


 

İzmit Elektronik Kent Müzesi – İzmit

       İzmit Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi içerisinde yer alan Elektronik Kent Müzesi kentin tarihi, ekonomisi kültür ve turizmi, tarihi eserleri ve belediye hizmetleri yerli, yabancı tüm ziyaretçilere elektronik bir ortamda tanıtmaktadır. Müzenin bölümlerinde seslendirme sistemi ile entegre çalışan 10 önemli tarihi yapının maketleri bulunmaktadır. Plazmalarda İzmit'in tarihi, sanayi, kültür ve turizm, coğrafi durum bilgileri, belediye çalışmaları başlıklarındaki prodüksiyonlar sürekli yayınlanmaktadır. Kiokslarda ziyaretçiler interaktif olarak dokunmatik ekrandan seçtikleri yerler hakkında bilgi alabilmektedirler. Cam kapaklı sergileme alanı olarak kullanılan nişlerde Kocaeli'nin simgesi haline gelmiş veya tarihinde bir sayfayı alıp getirmiş objeler sergilenmektedir

Kocaeli-İzmit Nerededir Google Mapsta Kocaeli-İzmit


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Kocaeli-İzmit Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Kocaeli-İzmit gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Kocaeli-İzmit tanıtım videosu,Kocaeli-İzmit görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Kocaeli-İzmit tanıtım filmini izleyin

Ucuz Kocaeli-İzmit Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Kocaeli-İzmit Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Kocaeli-İzmit Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla

Ucuz Kocaeli-İzmit Uçak BİLETİ Al

Kocaeli Tanıtım Filmi

Kocaeli Gezilecek Yerleri İZLE

Kocaeli Manzaraları

Kocaeli-İzmit Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Oku, Kocaeli-İzmit Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kocaeli-İzmit Turizm »Kocaeli-İzmit Gezi Rehberi »Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Kocaeli-İzmit Turizm   » Kocaeli-İzmit Gezi Rehberi   » Kocaeli-İzmit Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+