Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Gümüşhane Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Gümüşhane Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO

Gümüşhane Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Genel Bilgiler 
 

Yüzölçümü : 10.227 km²

Nüfus : 186.953 (2000)

İl Trafik No : 29

Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında, Çin-Trabzon Tarihi İpek Yolu Güzergahı üzerinde, tarih ile doğal güzelliklerin kucaklaştığı, zengin Gümüş Madeni ocaklarından dolayı Gümüşhane adını taşıyan bir ildir.

Gümüşhane Milattan Önce 3000 ‘lere uzanan tarihi içerisinde bir çok uygarlıklara ev sahipliği yaparak bu kavimler mozaiğinin izlerini günümüze taşımaktadır.

Denize 100 km. uzaklıkta olan ilin klima özelliğini sahip havası, sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleri, yer altı resim sergisini andıran zengin oluşumlu mağaraları, 450 ‘ ye yakın yaylası, çok sayıda antik kentleri, doğal park alanları,zengin flora ve faunası bakir bir turizm potansiyeline sahiptir.

 

Nerede Kalınır 
 

Turizm Tesisleri Veri Tabanı Güncelleme Projesi çalışmaları devam etmektedir. Proje tamamlandığında Tesis türleri ve bilgilerine ilişkin eksiklikler giderilmiş olacaktır.

ÇİMENLER OTELİ  (3 YILDIZ) 0 456 213 75 75
GÜMÜŞ OTEL  (2 YILDIZ)  0 456 213 15 74
OTEL ATALAY  (BELEDİYE BEL.) 0 456 213 29 03
ZİGANA GÜMÜŞ KAYAK TESİSLERİ 0 456  629 10 05
 

 

Zigana Yaylası 
 

Gümüşhane–Trabzon yolunun 50. km. sinde bulunan Zigana Tüneli’ni geçtikten sonra 3,5 km. stabilize yolla ulaşılan Zigana Yaylası 2032 m. yüksekliktedir. Hava yolunu tercih edenler Trabzon-Zigana arası 50 km. asfalt yolu, otobüsle gidebilirler.

Zigana elektrik, içme suyu, 800 m. teleski kayak eğitimi tesisi ve telsiz-telefon haberleşme sistemine sahip olup, otel, lokanta, kır kahvesi, et lokantası, bakkal, kasap ve manav işletilmektedir.

 
Kazıkbeli Yaylası 
 

Kürtün İlçesi Söğüteli Köyü sınırları içerisinde bulunan “Kazıkbeli yaylası” Merkez İlçeye 100 km uzaklıktadır. İlçeden yaylaya olan yolun son 50 km. si stabilizedir. Yaylada Özel Sektöre ait Bakkal, manav, kır kahvesi, lokanta, otel, pansiyon, gibi tesisler mevcuttur. Elektrik ve telefon hizmetleri de verimliktedir. Yayla sahası içerisinde doğal çim alanları,çim kayağı ve kamp, karavan turizmi için oldukça elverişlidir. 

Çim kayağı ve kar kayağı yapılabilecek kayak parkur alanlarının oluşturulmasına oldukça müsait çim alanları mevcuttur. Yayla dağcılık ve kampçılık sporlarının yapılmasına oldukça müsaittir. Temmuz ayının ilk haftası Çarşamba günü başlayarak yaz süresince devam eden Yayla şenlikleri ve Yayla pazarı yöre için ekonomik açıdan katkı sağlayıcı niteliktedir.

Kadırga Yaylası 
 

Kürtün ilçesi Süme köyü sınırları içerisinde olan “Kadırga Yaylası” merkez ilçeye 90 km. mesafedir. Yolunun son 40 km’lik kısmı stabilizedir. Yaylada elektrik, telefon hizmetlerinin yanında otel, lokanta, kır kahvesi, bakkal, manav gibi yeme, içme ve konaklama tesisleri, bulunmaktadır.

Kadırga Yaylası’nda şenlikler her yıl temmuz ayının 3. cuma günü başlar ve yaz mevsimi süresince her cuma günü tekrarlanır. Yayla görsel ve estetik kaynak değerler açısından oldukça yüksek potansiyele sahiptir.

Taşköprü Yaylası 
 

Yağmurdere bucağı Dumanlı köyü sınırları içerisinde bulunan Taşköprü Yaylası il merkezine yaklaşık 50 km. mesafededir. Yaylaya Gümüşhane-Yağmurdere yol güzergâhından ulaşılmaktadır. 50 km’lik yolun yaklaşık 40 km’si asfalt, geriye kalan 10 km’lik yol stabilizedir.

Yaylada özel sektöre ait oteller ve bungalov tipi evlerden oluşan konaklama tesisleri mevcuttur.

Yayla günübirlik turizme açık ve yeme içme tesisler yönünden oldukça müsait durumdadır. Yaylada alabalık tesisleri, marketler, kasaplar, kıraathaneler, fırınlar, lokantalar, manavlar, çay bahçeleri, PTT şubesi, cami, otopark, akaryakıt istasyonu, futbol sahası, oto tamirhanesi gibi tesisler bulunmaktadır.

Yayla sınırları içerisinde Çim ve Kar kayağına yönelik parkur alanı olarak değerlendirilebilecek yerler mevcuttur. Yayla ve çevresinin sahip olduğu doğal güzellikler, tarihi tarihi kalıntılar, zengin flora ve faunası foto safari, video safari ve botanik turizmi için oldukça yüksek değerlere sahiptir.

Altıntaşlar (Kalis) Yaylası 
 

Yayla’ya, Gümüşhane-Torul yolunun 15 km. sinde güneye, Şiran yoluna dönülerek, Hasköy, Gülaçar köyü üzerinden 40 km. asfalt, 12 km. toprak yol kat edilerek, özel araçlarınızla ya da kiralanacak araçlarla gidilebilmektedir.

Yol üzerinde yaylaya 6 km. mesafede bulunan Altıntaşlar Mahallesi’nde elektrik, telefon ve tuvalet bulunmaktadır. Altıntaşlar deresinde bol miktarda alabalık bulunmaktadır. Dere suyunun çıktığı Altıntaşlar Yaylası ağaç yetişme sınırında olup eskiden buradan altın madeni çıkarıldığı söylenmektedir.

Çampiknik ve Sultanmurat yaylaları Gümüşhane’nin diğer önemli yaylaları arasındadır.

 

Gümüşhane Nerededir Google Mapsta Gümüşhane


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Ucuz Gümüşhane Otobüs BİLETİ Al

Gümüşhane Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Gümüşhane gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Gümüşhane tanıtım videosu,Gümüşhane görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Gümüşhane tanıtım filmini izleyin

Ucuz Gümüşhane Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla  

Ucuz Gümüşhane Otobüs BİLETİ Al

Ucuz Gümüşhane Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla  

Ucuz Gümüşhane Uçak BİLETİ Al

Gümüşhane Tanıtım Filmi

Gümüşhane Gezilecek Yerleri İZLE

Gümüşhane Manzaraları

Gümüşhane Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Oku, Gümüşhane Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Gümüşhane Turizm »Gümüşhane Gezi Rehberi »Gümüşhane Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Gümüşhane Turizm   » Gümüşhane Gezi Rehberi   » Gümüşhane Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+