Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Erzincan Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Erzincan Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO

Erzincan Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Yüzölçümü: 11.903 km²

Nüfus: 316.841 (2000)

İl Trafik No: 24

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Fırat'ın yukarı kısmında yer alan Erzincan, Anadolu'nun en eski kültür merkezlerinden birisidir. Tarihi ipek yolu güzergahında yer alan kent Hitit, Urartu, Med, Pers, Hellen, Roma egemenliğinde kalmış, Malazgirt Zaferinden sonra Türk ve Osmanlı hakimiyetine geçmiştir. Erzincan kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, coğrafyası, mutfağı ve alışveriş olanakları ile tam bir turizm cennetidir.

Turizm Aktiviteleri

Dünyada yeni gelişmekte olan ve giderek yayılan yeni spor türleri, her yaştan insanı, izleyici konumundan katılımcılığa yöneltmektedir. Her türlü kirlilikten, gürültüden ve stresten uzakta, grup veya bireysel olarak doğa ile başbaşa yapılan sporlar, insan ve çevre sağlığı yönünden gün geçtikçe daha çok ilgi görmektedir.

Yeşil alanların toplam yüzölçümü içindeki payı %11 olan bu konuda Türkiye'de ilk sırayı alan Erzincan, durgun gölleri, hızlı akan akarsuları, kaplıca suları, dağları, yaylaları ve vadileriyle Türkiye genelinde az bilinen doğa sporlarına ve yepyeni bir geleceğe kucak açıyor.

 

Müzeler ve Örenyerleri 
 

Erzincan Müzesi Detaylı Bilgi 
Adres: Hükümet Cad. No:56 - Erzincan 
Tel: (446) 214 80 21

Örenyerleri

Ucuz Erzincan Otobüs BİLETİ AlAltıntepe: Şehir merkezine 15 km. uzaklıkta, Erzincan-Erzurum karayolunun 100 m. kuzeyinde yer almaktadır. Günümüze kadar ulaşabilmiş en sağlam Urartu şehirlerinden birisidir. 1959 yılında yapılan bilimsel kazı ve araştırmalarda iç içe iki kale duvarı ile korunan tapınak - saray kompleksi, mezarlar, konutlar ve çok sayıda arkeolojik eserler ortaya çıkarılmıştır.

Höyükte bulunan ve MÖ. 8. yüzyıla ait eserler arasında, fildişi ve madeni eşyalar, miğfer ve kalkanlar, seramikler ve duvar resimleri bulunmaktadır. Çivi yazılı tunç eşyada, kral adları bulunmuştur. Urartu sanatının parlak dönemine ait yüksek düzeyli eserler Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sergilenmektedir. Altıntepe buluntularında tanrı, insan, hayvan figür ve motifleri önemli yer tutmaktadır. Altıntepe kalıntıları, tapınak-saray kompleksi, sütunlu kabul salonu, açık hava tapınağı, üç adet mezar ve depo binasından oluşmaktadır.

ERZİNCAN

Kaleler

Ucuz Erzincan Otobüs BİLETİ AlKemah Kalesi: Anadolu'nun en eski ve tabii kalelerinden biri olan Kemah Kalesinin kuruluşu, Hitit-Urartu dönemine kadar uzanmaktadır. Sarp kayalar üzerinde kurulu olan Kalenin, iç içe iki yapısı olup, çevresi surlarla çevrilidir.

Erzincan Nerededir Google Mapsta Erzincan


Daha Büyük Görüntüle

Erzincan Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Erzincan gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Erzincan tanıtım videosu,Erzincan görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Erzincan tanıtım filmini izleyin

Ucuz Erzincan Otobüs BİLETİ Almak İçin Tıkla 

Ucuz Erzincan Uçak BİLETİ Al

Ucuz Erzincan Uçak BİLETİ Almak İçin Tıkla 

Ucuz Erzincan Otobüs BİLETİ Al

 

Erzincan Tanıtım Filmi

Erzincan Tanıtım Filmi

Erzincan Tanıtım Filmi

Erzincan Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Oku, Erzincan Turizmi ve Şehir Rehberi - İl Belgeseli İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Erzincan Turizm »Erzincan Gezi Rehberi »Erzincan Otobüs Uçak Bileti
Etiketler » Erzincan Turizm   » Erzincan Gezi Rehberi   » Erzincan Otobüs Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+