Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Uçakta İnternet Kaç Lira Olacak - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Uçakta İnternet Kaç Lira Olacak

Türk Hava Yolları, Türkiye'nin lider internet şirketi TTNET ile kapsamlı bir işbirliğine imza attı.
Türk Hava Yolları (THY) yolcuları nisan ayı itibariyle, gökyüzündeki internet erişimini TTNET WiFi Fly ile sağlayacak. Nisan ayı itibariyle, THY yolcularının gökyüzündeki internet erişimini TTNET WiFi Fly sağlayacak. Deneme süresince uçak içinde bedava olan internet, artık paralı olacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya'nın katılımlarıyla THY'nin ev sahipliğinde bugün gerçekleşen törenle THY ve TTNET arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İmzalanan anlaşma ile TTNET, THY filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve THY'nin marka ortağı oldu.  “HAVACILIĞIMIZ ÇOK İYİ GİDİYOR”  Türkiye'de havacılığın çok iyi gittiğini vurgulayan Temel Kotil, “Atatürk Havalimanı'nda şubat ayı itibariyle bir haftada hizmet verilen koltuk sayısı 624 bin. Büyüklük sıralamasında bunun hemen üzerinde 654 bin ile Paris Charles De Gaulle Havalimanı var. Frankfurt Havalimanı ise 662 bin koltuk sayısına sahip. Heathrow ise 888 bin. Yani şubat rakamlarıyla Paris'i Frankfurt'u yakalamaya çok az kaldı. Bu yıl inşallah Atatürk Havalimanı, Heathrow'dan sonra Avrupa'nın ikinci büyük havalimanı olacak. Diğer yanda THY şu anda koltuk-kilometrede dünyada 13'üncü sırada bulunuyor.
 
Ülke olarak da, büyük havayolu olarak da dünyada beşinci büyük oyuncuyuz. Yalnızca THY değil, havaalanlarımız da diğer havaalanlarıyla rekabette öne çıkıyor. İnşallah üçüncü havalimanı da bittiği zaman Avrasya'nın en büyük havaalanına sahip olacağız” diye konuştu. 
Kotil, şu anda 12 Boeing 777 uçaklarında sürekli internet hizmeti verildiğini de söyledi. 20 tane daha 777 ve 20 tane daha Airbus A-330 uçağında internet olacağını aktaran Kotil, “Sonuçta yolcularımız 80'e yakın uçağımızda uçtuğu bütün coğrafyada internet hizmeti alabilecek, yere bağlı olacak” dedi. 
TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya da, THY ile servislerini göklere taşıdıklarını aktardı. THY ve şirketleri arasında yaptıkları anlaşma ile internet alt yapısı olan uçaklarda WiFi hizmetini sunacaklarını ifade eden Kaya, “İlk olarak uluslararası uçaklarda kullanılan 12 adet uçaklarda WiFi Fly servisimiz olacak.
 
WiFi Fly markası olacak ücretli olacak. Saatlik ve 24 saatlik iki paket var. THY çok uzaklara doğrudan uçuşlarla yolcuları taşıyor. 24 saatlik paketimiz var. Uçuş değiştirseniz de aynı gün dönseniz de o süre içinde kullanılabilinecek. Ücreti ise 9.99 dolar, 24 saatlik ücreti ise 14.99 dolar yani Avrupa'daki muadilleriyle karşılaştırıldığında aynı rakam. Fakat döviz kuru euro değil de dolardır. Teknoloji uydu üzerinden uçaklara internet erişimi sağlayacak. Biz de giriş sayfasıyla ücretlendirme süreçleriyle yer alacağız” şeklinde konuştu. 
 
Bir gazetecinin “Türkiye'de bazı sitelere erişim engelleniyor. Bu uçaklar Türkiye sınırları içinde mi kabul edilecek yoksa uluslararası hava sahasında mı kabul edilecek? Erişim engeli olacak mı olmayacak mı? İnternet erişiminde filtre var mı yok mu?” sorusu üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Tayfun Acarer, iki şirketin de Türk Ticaret Kanunu siciline bağlı şirketler olduğunu, Türkiye'deki mevzuat ve kanunların uygulanacağını söyledi. Türkiye'nin bilişim alanında önemli mesafeler kat ettiğini belirten Tayfun Acarer, “Gerçekten de uçaklarda bu ihtiyaçtı. Şimdi 2 güzide kurulumuz iş birliği ile gerçekleşiyor. Bu konudaki düzenlemelerin önünü açmaya çalıştık. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı.
Uçakta İnternet Kaç Lira Olacak Haberi Oku, Uçakta İnternet Kaç Lira Olacak Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Uçak da İnternet kaç lira »Uçakta İnternet Kullanımı »Thy Uçak Bileti
Etiketler » Uçak da İnternet kaç lira   » Uçakta İnternet Kullanımı   » Thy Uçak Bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+