Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Gidilebilecek Yerler - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Gidilebilecek Yerler

Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

DİPLOMATİK PASAPORT
 
Bu pasaport Dışişleri Bakanlığı ile yabancı memleketlerde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik ve Elçilikleri tarafından verilir.
 
Diplomatik Pasaportlar, muvakkat görev veya seyahat için gidenlere görevlerinin veya seyahatlerinin mahiyetine göre, bir seyahate mahsus olmak üzere veya azami 2 yıl için, daimi görevle gidenlere de azami 4 yıl için geçerli olmak üzere verilip, icabında aynı müddetle 3 defa temdit olunur.
 
Diplomatik pasaportlar; Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerine, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi Olmayan Bakanlara, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Sayıştay, Genelkurmay 1.ve 2. Başkanlarına, Cumhuriyet Başsavcısına, Orgenerallere, Oramirallere, eski Cumhurbaşkanlarına, Yasama Meclisleri eski Başkanlarına, eski Başbakanlara, Dışişleri eski Bakanlarına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterine, Başkanlık ve Bakanlık Müsteşarları ile Diyanet İşleri Başkanına, Büyükelçilik unvanı taşıyan Başbakan Müşavirleri ile Başbakan Dışişleri Danışmanlarına, Dışişleri Bakanlığı meslek mensuplarına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği üstü düzey görevlilerinden resmi bir görevle gönderilenlere, Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliklerinin yanında memur edilen müşavirlere, ateşlere ve muavinlerine, Hükümet adına Milletlerarası resmi müzakereler yapılması, mukavelenameler akdi için veya Milletlerarası toplantılar, kongre ve konferanslara katılmak üzere gönderilenlere ve yabancı devletler veya Milletlerarası teşekküller nezdinde daimi veya geçici görev yapmak üzere gönderilenler siyasi kuryeler verilir.
 
Diplomatik pasaport alabilecek durumda bulunan veya alan kimselerin sıfat veya vazifeleri devam ettiği müddetçe, eşlerine dahi diplomatik pasaport verilmesi veya bunların eşlerinin pasaportlarının refakat hanesine kaydedilmesi mümkündür.
 
Diplomatik pasaport alan kimselerin sıfat vazifeleri devam ettiği müddetçe yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan kız çocuklarına ve yine yanlarında yaşayıp, reşit bulunmayan erkek çocuklarına dahi diplomatik pasaport verilir veya bunlar baba veya annelerinin pasaportlarının refakat hanesine kaydedilir.
 
Diplomatik pasaportların refakat hanesine kayıtlı bulunanlar pasaport sahibi ile birlikte seyahat etmedikleri takdirde o pasaportu kullanamazlar.
 
Diplomatik pasaportlarda, sahiplerinin veya varsa refakat hanesine kayıtlı bulunanların birer adet fotoğraflarının pasaport üzerinde olması lazımdır.
 
Diplomatik pasaportlar hiçbir harç veya resme tabi değildir.

Almanya

Avusturya

Azerbaycan

Bahreyn

Bangladeş

BeyazRusya

BosnaHersek

Brezilya

Bulgaristan

Cezayir

ÇekCumhuriyeti

Çin

Danimarka

Filipinler

Finlandiya

Fransa

Guatemala

GüneyKore

Gürcistan

Hırvatistan

Hollanda

Honduras

İspanya

İsrail

İsveç

İsviçre

İtalya

İzlanda

Japonya

Küba

Litvanya

Lüksemburg

Macaristan

Makedonya

Maldivler

Malezya

Mısır

Mladivler

Moğolistan

Nikaragua

Norveç

Pakistan

Peru

Polonya

Romanya

Singapur

Slovakya

SriLanka

Tayland

Tunus

Türkemenistan

Ukrayna

Venezuela

Vietnam

Yemen

Yunanistan

 

Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Gidilebilecek Yerler Haberi Oku, Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Gidilebilecek Yerler Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kırmızı Pasaport İçin Vize İstemeyen Ülkeler » Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Nerelere Gidilebilir » Kırmızı Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler
Etiketler » Kırmızı Pasaport İçin Vize İstemeyen Ülkeler   » Kırmızı Pasaport İle Vizesiz Nerelere Gidilebilir   » Kırmızı Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+