Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Somali Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Somali Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Somali Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

UYARI: stabil dışında Somaliland , Somali bir savaş bölgesi-büyük olasılıkla şu anda dünyanın en tehlikeli ülkesidir ziyaret-nedeniyle Hükümet kuvvetleri ve arkadaşları dahil olmak üzere çeşitli savaş ağaları / hiziplerin (arasında silahlı çatışma bağımsız seyahat veya gezi için son derece tehlikeli kalır -Kaide) Al Shabab bağlantılıdır. Kişiler çoğunlukla, korsanlar tarafından geçildi gemilerin şu anda Somali'de düzenlenen, Kenya kaçırdı ve. Ülke 20 yıldır hükümetin bir görünüş yoksun ve Mogadişu "resmen tanınan" hükümet Al Shabab karşı mücadelede son başarısı ve dramatik bir iyileşmeye rağmen, ülkenin zayıf bir kavrama sahip güvenlik-bilge Mogadişu 2011 yılında -12. Iş, araştırma veya uluslararası yardım amaçlı ziyaret edenlere kendi örgütü ile danışmak ve bir seyahat planlıyorsanız önce uzman rehberlik etmelidir. Ayrıca, ülke ülke en çok etkileyen bir kuraklık yaşanıyor. Eğer gitmek gerekir, bkz: Savaş Bölgesi güvenliği .
De facto bağımsız Somaliland ABD ve İngiltere hem de hükümetler buna karşı tavsiye rağmen, eski bir İngiliz kolonisi, bir yerde iyi bir devlet yapısı ve bu seyahat için güvenli daha az şiddet, çarpıcı bir kontrast. Somaliland Turistler, çünkü yabancı bir turist (ler) potansiyel kaçırma / öldürme artan itibarına olurdu hasar Hargeisa başkent dışındaki silahlı korumalar eşliğinde gerekmektedir. Puntland da de facto bağımsız ve kurulmuş bir hükümete sahip ve güç 5 barışçıl transferler vardı ve BM tarafından Somali için bir rol model olarak görülüyor. Seyahat eskort tarafından yabancılar için güvenlidir. Ve 21 Haziran itibariyle, ABD Federal Hükümeti bu ülke için bir seyahat uyarısı yayınladı. Çatışma devam ederken Somali'ye Seyahat ŞİDDETLİ tavsiye edilmez. (Haziran 2013 Güncellendi)
Somali tatil Turları
Mogadişu
Yer
Kendi bölgesinde Somali (talep). Svg
Bayrak
Somalia.svg Bayrağı
Hızlı Gerçekler
Sermaye Mogadişu
Hükümet Federal Hükümet
Para Somali şilini (SOS)
Alan 637.657 km ²
Nüfus 17.753.310 (2002 tahmini 1975 sayımına göre)
Dil Somali (resmi), Arapça, İtalyanca, İngilizce
Din İslamiyet
Elektrik 240V/50Hz (İngiltere fiş)
Ülke kodu 252
Internet TLD . Yüzden
Zaman Dilimi UTC +3
Somali ( Somalice : Soomaaliya; Arapça : الصومال AŞ-SUMAL) Afrika Boynuzu üzerinde ve ile sınırlanmıştır Etiyopya , batıya Cibuti kuzey-batı ve Kenya güney-batı. Bu sorunlu bir geçmişe sahip bir ülkedir. İç savaş, askeri darbeler, sınır anlaşmazlıkları ve savaş efendiliği burada olayların genel ders vardır. Şeyler Etiyopya ordusu, İslamcı bir hükümeti yendikten sonra 2007 yılında çekildi sonra düzelmeye başlamış, ama o zamandan bu yana şiddet İslamcı yeniden ortaya çıkması ve diğer klan ve diktatör-bağlı milisler ile tekrar alevlendi. Somali (çeşit) Uluslararası tanınmış Federal Geçiş Hükümeti (TFG) ve eski İslamcı hükümeti taviz, bir koalisyon hükümeti tarafından yönetiliyor şu anda. Ancak, hükümetin şu anda hükümet ile birleştirmek ve El-Kaide tarafından desteklenen reddetti radikal İslamcı gruplar ile bir askeri kampanya yürütüyor.
 
Ülke Afrika kıtasının en uzun sahil şeridine sahiptir, ve gibi birçok plajlar vardır.
 
Anlayın
 
Tarihçe
Somali halkının geçmişi yüzyıllar uzanıyor. Mısır Hatshepsut kraliçesi 5 büyük gemi filosu ve Mısırlılar Punt Land denilen Somali'ye 250 erkek bir ekip gönderdi zaman ilk kez Somalili bir tarih kitabında sözü edilen kelime, 3500 yıl önce oldu. Punt orada büyümek aromatik bitkilerden "baharat arazi" anlamına gelmektedir. Mısırlılar ticaret istedim ve onlar mücevherleri ve altın, fil dişleri, mür, devekuşu tüyleri, baharat ve farklı boncuklar için takas cam boncuk getirdi. Bu öğelerin bazıları, özellikle aromatik olanlar, onların dini bayramlar ve kutlamalar Mısırlılar tarafından kullanılmıştır.
 
7. ve 9. yüzyıl arasında. göçmen Müslüman Araplar ve Farslar Somali kıyılarında ticaret mesajları kurulmuştur. 14. yüzyılda İbn Battuta, büyük Berberi gezgin, Mogadişu'yu ziyaret ve insanlar hakkında yazdı, giyim ve yiyecek ve nasıl kendilerini hükmetti. Kitabında o şehirdeki insanlar çok şişman ve herkes ellerinden geldiğince çok yedim belirtti. Mogadishans çok güzel beyaz elbise ve türban giydi ve sultan çok güçlüydü.
 
Portekizli kaşifler Hindistan'a giderken Somali kıyı kentleri ulaşana kadar Somali Avrupalı ​​kaşifler için bilinmeyen bir ülke oldu. Bunlar bilinmeyen arazi anlamına gelir, Terra Incognita denir. Bu yeni keşifler Somali kıyılarında yelken, diğer birçok Avrupa navigasyon teşvik etti.
 
sömürge dönemi
Tüm İngiliz, İtalyan ve Fransız emperyalizminin 19. yüzyılda bölgede aktif bir rol oynadı. Berlin'de Avrupa güçlerin 'konferansında 1884 yılında, Somali kendi dil, din ve ırk dayattığı homojenliği sulandırmak için beş bölüme ayrılmıştır.
 
Kuzeydeki İngiliz Somaliland Somali'yi bölünmüş sömürgeci güçler, İtalyan güneyde Somali, Cibuti Fransız Somali kıyıları, batıda Ogaden ve NFD. 20. yüzyılın başlarında bu sömürgeci güçlere karşı bir direniş Somalili İngiliz takma verdi Sayed Muhammed Abdullah Hassan, önderliğinde başladı, "Deli Molla." Mekke'ye döndükten sonra muhalefet başladı ve o dervişlerin denilen kendi ordusunu kurdu. O yerel halktan işe ve Taleex kendi karargahını kurdu. 1901 yılında savaş İngiliz ve yerel Somali güçleri arasında başlayan ve Somali bağımsızlık sonuçlanan uzun bir mücadelenin başlangıcı oldu.
 
Mesaj Bağımsızlık
Somali 1991'den beri çok şiddet iç içe olmuştur. 1969 yılında, General Siad Barre, bir hükümet darbesi üzerine iktidarı ele geçirdi. Önceki başkan suikasta uğradığında, askeri bir hükümet iktidara geldi. Askeri hükümet büyük ölçekli kamu işleri programlarını kurulmuş ve başarıyla dramatik okuma yazma oranını artırmak yardımcı olan kentsel ve kırsal okuma-yazma kampanyası, uygulamıştır. Sanayi ve arazi ile ilgili bir kamulaştırma programına ek olarak, yeni rejimin dış politika sonunda, 1974 yılında Arap Ligi katılmadan, Arap dünyası ile Somali'nin geleneksel ve dinsel bağlantıları bir vurgu. Sonuçta, Sovyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri ile daha sonra ortaklık ile Somali'nin ilk dostluk Afrika'nın en büyük ordu kurmak sağladı. Soğuk Savaş sona ererken olarak hükümet 1980'lerde daha da zayıfladı ve Somali'nin stratejik önemi azaldı, çünkü bu, ancak, Somali halkının hükümeti ile hayal kırıklığına edildi 1980 yılında bir mutlak çöküşü sona erdi.
 
Sonuç olarak, General Barre çeşitli isyancılar tarafından devrildi ve iç savaş 1991 yılında başladı. O zamandan beri, hayat birçok Somalililere için Horific olmuştur. Birçok dünyanın daha güvenli bölgelerinde yerleşmek için ülkeyi terk etti.
 
Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Şeyh Ahmed altında yeni bir hükümet istikrarsızlığı mücadele ve savaşı sona erdirmek için çaba olmasına rağmen değişim umutları, şimdi olarak uzak görünüyor. 1991'den bugüne kadar, Somali bile başarıyla Eylül 2012 yılında bir başkan doğru çalıştı TFG (geçici federal hükümet) altında anarşi ve yolsuzluk ama bir şey görmemiştir.
 
İklim
Somali başta çöl edilir. Temel iklimsel faktörler bir yıl boyunca sıcak iklim, mevsimsel muson rüzgarları, ve tekrarlayan kuraklık ile düzensiz yağış vardır. Yani günlük maksimum sıcaklıkları yüksek rakımlarda dışında ve doğu kıyısı boyunca, 30 ° C ile 40 ° C (85-105 ° F) arasında değişir. Günlük minimum genellikle 40 ° C (77-104 ° F) ila yaklaşık 25 ° C arasında değişmektedir idi. Güneybatı muson, bir deniz meltemi, yaklaşık Mayıs-Ekim Mogadişu'nun en hafif mevsim dönemini yapar. Kuzeydoğu muson Aralık-Şubat döneminde de nispeten sıcak. Iki muson yağmurlarını (Ekim-Kasım ve Mart-Mayıs) arasındaki müdahale "tangambili" dönemleri çok sıcak ve nemli.
 
Bölgeler
 
Map.png Somali bölgeler
 
Güney Somali 
Sermaye ve mücadele çoğunluğu ev.
Merkez Somali 
Galguduud ve Mudug bölgeler etrafında ülkenin orta kısmı.
Puntland 
Horn üzerinde tarihi bir özerk bölge.
Somaliland 
Işleyen bir hükümet ve bir minik kaybolmamış turizm sektörünü övünür de facto bağımsız kuzey bölgesi.
Şehirler
 
Mogadişu - sermaye ve genel olarak değerlendirildiğinde dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biri
Hargeisa - başkenti Somaliland ve Somalili standartlarına göre oldukça güvenli bir yer
Kismayo - Tehlikeli birçok yaban hayatı ile ülkenin güneyinde bir liman kenti

alınSomali Nerededir Google Mapsta Somali


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Somali Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Somali gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Somali tanıtım videosu,Somali görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Somali tanıtım filmini izleyin

Somali Uçak Bileti Al

Somali tatil Turları

Somali Uçak BİLETİNİZİ BURADAN ALABİLİRSİNİZ

Somali tatil Turları

Somali Seyhat Vidoesu

Somali Harika Manzaraları

Somali Görülmesi Gereken yerler

Somali Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Somali Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Somali Uçak Bileti Al »Somali Uçak Seferleri » Somali Uçak Bilet Fiyatı »Somali Thy Uçak Seferleri
Etiketler » Somali Uçak Bileti Al   » Somali Uçak Seferleri   » Somali Uçak Bilet Fiyatı   » Somali Thy Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+