Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Özbekistan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Özbekistan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO

Özbekistan Seyahat Rehberi ve Tanıtım Filmi videosu

Özbekistan Tanıtımı
Orta Asya'da hiçbir ülke bu kadar iyi gibi görünüyor, ama aynı zamanda gibi, o kadar kötü var Özbekistan . Fazla iki bin yıllık kültür bölgenin beşiği, bu mimari ve eserler büyüleyici bir cephanelik, tüm derinden ülkenin ham, büyüleyici tarihi ile aşılanmış için gurur ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihin öğrencileri Ama bildiğiniz gibi, o da yıllar içinde birkaç çürük elma çoğaldığını var. Ülkenin fiziksel lütuf ile aşık zorbalar şimdi ezelden beri Özbekistan'ı aramak topraklarını çalıştırmak.

: Fame bir Hall Orta Asya kentleri için varsa iyi odaklanan, Özbekistan ilk üç girişleri sahibi olur Semerkand , Buhara , Hiva . Isimleri pratik kum ile harmanlayarak bıçak twirling dervişler, serpantin çöl karavanlar ve mimari görüntülerini anımsattı, bölgeyi en güzel örneğidir. Bizzat görülen, Big Three (rağmen zaman zaman çok hevesli onarıcı çaba) hayal kırıklığı yok. Ne yazık ki, bazen göz kamaştırıcı çarşılar, at gibi antik kaleleri dahil ülkenin diğer turistik, gölgede Nurata , ve büyük ölçüde duyulmamış doğal mekanı etkileyici bir dizi. Ama en azından o kendinize etrafında Çimyan ve bir yürüyüş ve macera sporu fırsat olacak demektir!

Tüm bu Cengiz Han, Timur, Nasrullah Han ve Stalin gibi isimler tarafından uyarılmış kötü anıları tutulması için uzun bir yol gidiyor. Ülkenin uzun süredir şimdiki lideri İslam Kerimov, ya hiç aziz değildir. Bu tuhaf sevimli ülkede başka bir asal cazibe henüz - Herşeye rağmen, Özbek halkı ruhlu, iyi ve gerçekten misafirperver kalır.

Gitmek için hazır mısın?

Bu turlar ve aktiviteler kolay bunu yapmak:

12 gün içinde Özbekistan keşfedin
Çin Özbekistan antik İpek Yolu izleyin
Semerkant ve Timur'un Ahit keşfetme Orta Asya'nın kalbine yolculuk
Pamir Range, Lenin Peak 2. en yüksek dağa tırmanmak

Özbekistan'da Yapılacak Şeyler
Abideler
Registan
Görkemli bu topluluk, medressas devirme - Bir Mayolika yakınındaki-aşırı, masmavi mozaikler ve geniş, iyi orantılı boşluk - Şehrin merkezinde ve Orta Asya'daki en müthiş tek yerlerinden biridir. Tacik 'Sandy Yeri' çevirir Registan, Semerkand'ın ticaret merkezi ortaçağ ve plaza muhtemelen duvardan duvara çarşı idi.

Mimari
Ark
Ark, bir kraliyet şehir-içinde-bir-kasaba, Kızıl ordusu tarafından bombalandı 1920 yılına kadar sağ yukarı 5. yüzyıldan itibaren işgal Buhara'nın en eski yapıdır. Şimdi birkaç müze barındıran kalan bazı kraliyet çeyrek hariç, şimdi içinde yaklaşık% 80 kalıntıları bulunuyor. Giriş rampası üstündeki 17. yüzyıl Juma (Cuma) Camii.

Mimari
Kuhna Ark
Hiva amirlerin kendi kale ve ikamet, ilki Oq Shihbobo tarafından 12. yüzyılda inşa edilmiş, daha sonra 17. yüzyılda hanları tarafından genişletilmiş - Eğer Batı Kapısı Kuhna Hazine'yi duruyor girdikten sonra sol için. Hanlarının 'harem, nane, ahırlar, arsenal, kışla, cami ve hapis hepsi burada idi.

Abideler
Şah-i Zinda
2005 yılında parlak restorasyon bazı iğrenç bir adı olmuştur, fakat Şah-i Zinda Semerkand'ın en hareketli manzara kalır.

Mimari
Ichon-Qala
Orijinal 1920 yılında harap oldu - Ichon-Qala ana giriş ikiz kuleli tuğla Batı Kapısı (Ota-Darvoza, kelimenin tam anlamıyla 'Baba Kapısı'), 1970'lerde yeniden yapılanma olduğunu. İki gün bilet size Islom-Hoca Minare, Pahlavon Mahmud Türbesi ve Kuhna sandığın içerisine Akshaikh Baba Külliyesi yanı sıra tüm mekanlara ve Ichon-Qala müzelere erişim sağlar

Buffet & Self Servis
Orta Asya Plov Merkezi
Birkaç şey plov gibi Özbek damak heyecanlandırmak, yani pirinç, sebze ve kuzu yağ ve yağda yüzme et bit harika yığını. Bu Orta Asya elyaf Özbekistan, bu en yakından ilişkili olduğu ile ülkede din statüsüne yükselmiş oldu.Abideler
Islom-Hoca Medressa
Köle pazarı düzenlenen Doğu Kapısı'na geri Abdulla Han Medressa gidin ve Islom-Hoca Medressa ve minare için bunun yanında güneyde şeriti - Hiva en yeni İslami eserlerin, 1910 yılında inşa edilmiş hem de. Minare, turkuaz ve kırmızı döşeme bantları ile, yerine bir nadiren güzel deniz feneri gibi görünüyor. 57m boyunda, Özbekistan en yüksek bulunuyor.

Mimari
Bibi-Khanym Camii
Muazzam cemaat Bibi-Khanym Camii, Registan kuzeydoğu, kısa bir süre Timur'un ölümünden önce bitmiş ve imparatorluğun mücevher olmalı. İslam dünyanın en büyük camilerinden birinde bir zamanlar (yalnız ana kapısı yüksek 35m idi), bu limit inşaat teknikleri itti. Yavaş yavaş yıllar içinde dağılan, nihayet 1897 yılında bir depremde yıkılmıştır.

Kare ve Plazalar
Lyabi-Hauz
Havuz kadar eski dut ağaçlarının gölgelediği - Lyabi-Hauz, (adı 'havuz etrafında' için Tacik olan) 1620 yılında bir havuzun etrafında inşa edilmiş bir plaza, şehirdeki en huzurlu ve ilginç bir nokta var. Bir zamanlar şehrin bu köşe yerel girişimciler tarafından taşındı yaşadığı eski çay yudumlarken, satranç tahtası-kavrama Özbek erkekler turizm ticaret bozdururken üzerine eğildi.

Abideler
Kalon Minare
O 1127 yılında Karahanlı hükümdarı Arslan Han tarafından inşa edildiğinde, Kalon Minare muhtemelen Orta Asya'da yüksek binası oldu - Kalon Tacik 'büyük' ​​anlamına gelir. Bu iş inanılmaz bir parça, 850 yıldır kozmetik onarımlar ancak herhangi bir ihtiyaç olmamıştı, (deprem yalıtkan bir erken form altında yığılmış sazlık dahil) 10m-derin temeller ile uzun boylu 47m bulunuyor.

Müzeler ve Galeriler
Afrosiab Müzesi
Kuzeydoğusunda çarşıya Afrosiab denilen 2.2 sq-km sitesinde, daha fazla veya daha az elemanlara terk Marakanda (erken Semerkant) kazıları vardır. Afrosiab Müzesi Afrosiab uygarlığın 11. katmanları üzerinden ziyaretçi açar.

Müzeler ve Galeriler
Özbekistan Halk Tarihi Müzesi
Özbekistan Halk Tarih Müzesi eski çağlardan günümüze gelen Türkistan tarihi üzerine bir astar için arayan herkes için bir zorunluluktur-stop. 1. kat Termiz yakın Fayoz-Tepe'de kazılan Kuşan tapınak küçük bir Buda dahil olmak üzere eski Zerdüşt ve Budist eserler vardır.

Dini
Maghoki-Attar
İki kapalı çarşıları Taki-Sarrafon ve Taki-Telpak Furushon arasında, eski ot ve baharat çarşı ne oldu, Orta Asya'nın en eski cami, Maghoki-Attar, 9. yüzyıl cephesi ve 16. yüzyıl yeniden güzel bir karışıklık.

 

Özbekistan Nerededir Google Mapsta Özbekistan


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Location Klasik Keyifler 2012

Özbekistan Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Özbekistan gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Özbekistan tanıtım videosu,Özbekistan görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Özbekistan tanıtım filmini izleyin

Özbekistan Uçak Bileti Al

Özbekistan Uçak Bileti Al

Özbekistan Uçak BİLETİNİZİ BURADAN ALABİLİRSİNİZ

Özbekistan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Oku, Özbekistan Gezi Rehberi ve Tanıtım Filmi İZLE-VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Özbekistan Uçak Bileti Al »Özbekistan Uçak Seferleri » Özbekistan Uçak Bilet Fiyatı »Özbekistan Thy Uçak Seferleri
Etiketler » Özbekistan Uçak Bileti Al   » Özbekistan Uçak Seferleri   » Özbekistan Uçak Bilet Fiyatı   » Özbekistan Thy Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+