Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Avrupa'da En Çok Uçak Yolcusu Taşıyan 4. Ülke Türkiye - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Avrupa'da En Çok Uçak Yolcusu Taşıyan 4. Ülke Türkiye

Türkiye, geçen yıl havayolu ulaşımını kullanan yolcu sayısında, bir önceki yıla göre 12,7 milyon artışla AB ülkelerini geride bıraktı.

Türkiye, geçen yıl havayolu ulaşımını kullanan yolcu sayısında, bir önceki yıla göre 12,7 milyon artışla AB ülkelerini geride bıraktı.
 
Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (EUROSTAT), hava ulaşımına ilişkin 2012 yılı istatistiklerini yayımladı. AA muhabirinin EUROSTAT ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, 28 AB ülkesinde havayolunu tercih eden kişi sayısı, bir önceki yıla göre 5 milyon 595 bin artarak 828 milyon 425 bine çıktı.
 
Türkiye'de ise 130 milyon 352 bin yolcunun havayolu ulaşımını tercih ettiği geçen yıl, 117 milyon 620 bin yolcunun havayolu ulaşımını kullandığı bir önceki yıla göre, yolcu sayısındaki artış 12 milyon 732 bin olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de hava ulaşımı kullanan kişi sayısındaki artış, 28 AB ülkesindeki toplam artıştan 7 milyon 137 bin fazla oldu.
 
AB ülkeleri içinde geçen yıl, bir önceki yıla göre yolcu sayısında en fazla artış 3 milyon 581 bin ile Fransa'da yaşandı. Fransa'dan sonra 1 milyon 785 bin yolcu artışıyla ikinci sırayı Hollanda, 1 milyon 532 bin yolcu artışıyla üçüncü sırayı ise İngiltere aldı.
 
Slovenya, Slovakya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Macaritan ve İspanya'da ise geçen yıl, havayolunu tercih eden yolcu sayıları düştü. 
 
2013'ün 10 ayında 2012 rakamına ulaştı
 
DHMİ verilerine göre, Türkiye'de 2013 yılının 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre direkt transit yolcu ile toplam yolcu sayısı yüzde 14 artarak 130 milyon 9 bin 649'a ulaştı. Türkiye, böylece 10 ayda 2012 yılsonu rakamlarına ulaşmış oldu. 
 
Türkiye, geçen yıl 135 milyon 6 bin yolcunun havayolunu tercih ettiği Fransa'yı geride bırakarak, hava ulaşımında Avrupa'da İngiltere, Almanya ve İspanya'nın ardından 4. sıraya yükselmeyi hedefliyor.
 
En fazla oransal artış Litvanya'da
 
Geçen yıl, bir önceki yıla göre oransal olarak yolcu sayısında en fazla artış yaklaşık yüzde 18 ile Litvanya'da gerçekleşti. Litvanya'da havayolu ulaşımını kullananların sayısı 2 milyon 692 binden 3 milyon 167 bine çıktı. Litvanya'yı yüzde 15 artışla Estonya izledi. Türkiye, yolcu sayısındaki artış oranı açısından ise yüzde 11 ile 3. sırada yer aldı.
 
UlasimOnline
Avrupa'da En Çok Uçak Yolcusu Taşıyan 4. Ülke Türkiye Haberi Oku, Avrupa'da En Çok Uçak Yolcusu Taşıyan 4. Ülke Türkiye Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »
Etiketler »  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+