Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Senegal Tanıtım Filmi İZLE - VİDEO - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Senegal Tanıtım Filmi İZLE - VİDEO

İklim
Sıcak, nemli;; tropikal yağışlı sezon (Mayıs-Kasım) kuvvetli güneydoğu rüzgarları vardır; kuru mevsim sıcak, kuru, harmattan rüzgar hakim (Aralık-Nisan); Doğal afetler: ovalar mevsimsel sular; periyodik kuraklıklar.

Arazi
Genellikle düşük yuvarlanma, ovalar güneydoğuda eteklerine kadar yükselen

En yüksek noktası: Nepen Diakha yakınındaki isimsiz özelliği 581 mTarihçe
Prehistorya ve Eski Kingdoms
Senegal'de bilinen en eski insan yerleşim 350,000 yıl önce yaşamış. Senegambia (şimdi Dünya Mirası) ve Stone Circles geri 3 M.Ö. tarih inanılmaktadır. Değil bir çok eski medeniyetler hakkında bilinen, ancak Senegal Nehri etrafında birçok paleolitik ve neolitik uygarlıklar vardı edilir.

Futa Toro (Fouta Toro) in Senegal Nehri'nin etrafında oluşan Tekrur Krallık (Tekrour), erken kaydedilen krallıkların biridir. Kesin oluşum tarih bilinmemekle birlikte, tarihçiler doğuda oluşan Gana İmparatorluğu olarak aynı zamanda etrafında, erken 9. yüzyılda başlayan inanıyorum. Doğu Senegal parçaları genişletilmiş olarak Gana İmparatorluğu tarafından yönetildi ancak (güney bölgelerinde Wolof atalarının yaşadığı rağmen) Tekrur Senegal daha konsantre idi. İslam'ın Kuzey Almoravids gelen 11. yüzyılda Senegal geldiğini Tekrur yönetimi sırasında oldu. Tekrur hükümdarları ilk İslam dinine ve kindgom çoğu kısa bir süre sonra takip etti. Murabıtlar Ganalı İmparatorluğu'na saldırdı sonra, yavaş yavaş 1235 yılında Mali İmparatorluğu sebebiyet veren, güç ve etkisini kaybetti.

Wolof Empire (Djolof) Mali İmparatorluğu'nun bir kolu devlet olarak Tekrur güneyindeki birçok küçük devletlerin 13. yüzyılda kuruldu. Onların kuzey komşuları aksine, İslam'a değil, onlar animistler idi. Tekrur Krallık Bu zamana kadar zayıf olduğunu, bu yüzden yükselen Wolof ve Mali İmparatorlukları bunların üzerine ağır etkisi (Mali İmparatorluğu da Tekrur bir kolu devlet olarak kabul) kesilmiştir. Wolof Empire onun sermaye ile 1360 yılında Mali tam bağımsızlığını elde Linguere ve Gambiya etrafında güney toprakları geçti ve 1400 yılında bu tür Sine Krallık olarak vassalları gibi birçok grup kurdu. Wolof İmparatorluğu oldukça güçlü oldu ve onun egemenliğinin yükseklikte Portekizce gelişini gördüm.

Wolof İmparatorluğu Portekiz Varis ve Güz
Portekizce ilk Avrupalılar 1444 yılında Goree Adası'nda Senegal gelmesi idi. Onlar için yeni bir baharat yolu arıyorlardı Hindistan'da ama gavur ve Cap-Vert Yarımadası (bugünkü yakında kurulan bağlantı noktaları Dakar ). Wolof ve Portekiz imparatorluğuna zenginliği sağlayan, ticari ilişkiler kurmuştur. Avrupalılar (köle olarak gönderdi ki) savaş esirleri için iyi para kazanır ve yerliler onlar iç gitmek yoktu ki onlara köle getirmeyi başardık. Senegal köle ticareti işinde erken en karlı limanlarından biriydi ve güçlü Wolof zayıf bölgelerden birçok esirleri satmak başardık. Onların kolu, Sine Krallık, aynı zamanda oldukça aktif Portekizce esirleri satan yer aldı. Waalo Krallık'ta (bir Wolof vasal devlet) üyeleri sık esir baskınlar kurbanı oldu. Bazen Avrupalılar yerliler sadece köle üretmeye çatışmaları başlatmak için diğer durumlarda, onlar ödenir para yeterli teşvik iken, daha fazla esir sağlamak amacıyla savaşları kışkırttı.

Kar başında büyük iken Cayor Krallık 1549 yılında Wolof ayrılmış olarak, Atlantik köle ticareti yakında imparatorluğu sakat ve Sine Krallık kıyıdan ve Portekiz ile ticaret ve iş kapalı Volof kesim, 1550 yılında bağımsız oldu . Iç sorunları ile birlikte, Wolof dışında da sorunlara boğulmuş edildi. Mali İmparatorluğu'nun eski bir kolu devlet olarak, Wolof imparatorluğu ile ticaret yoluyla Mali ile güçlü bağları korunur, ama Songhai güçlendikçe, onlar daha Volof izole, Mali topraklarının çoğunu ele geçirdi. Ayrıca, Denianke Krallık (Denanke) Takrur dahil kuzeyde, toprakları üzerinde almıştı, ve onlar korumak için mücadele Wolof kuzey topraklarını, saldırmıştı. Toprakları bir bir Wolof devlet kalmasına rağmen 1600 yılında, Wolof İmparatorluğu tamamen lağvedildi.

Fransızca Conquest
Senegal konumu ve ticaretin başarısı Avrupalılar arasında sıcak bir emtia yaptı. Portekizli, İngiliz, Fransız, Hollandalı ve tüm Goree Adası özellikle, topraklarını istedi. 1588 yılında Hollandalı başarıyla Portekizce ve genişletilmiş ticaret sollamak başardık. Fransa ilk yazı kurulan Saint-Louis . Hollandalı ve Fransız hem de diğerinin toprakları kontrol altına almak için istekli ve Hollanda Cumhuriyeti'nin büyüyen güçlerin korkuları Franco-Hollanda Savaşı bir dönüm noktasına geldi. Savaş aslında Avrupa'da gerçekleşti, ancak Hollandalı vatanlarını savunurken, Fransız Goree Adası saldırdı ve için iddia, Senegal Hollandalı devrik Fransa'da 1677 yılında.

Anakaradaki toprakları alınan ve iade edildi Fransa'nın İngilizler tarafından. İngiliz Napolyon Savaşı sırasında topraklarını aldı, onlar 1807 yılında kölelik kaldırıldı ve Fransa'nın dönüşü üzerine, Fransızlar desteklemeyi kabul etti, böylece Senegal köle ticareti, 19. yüzyılda düştü fakat zengin kaynaklar talep hala ve Fransız yakında topraklarını iddia iç gitti.

Avrupa kıyı yerleşim savaşan bir süre boyunca, Senegalli hala arazi kontrol vardı. Waalo kindgom etrafında var Saint-Louis ticaret yazılan, bu yüzden Fransız malları için onları ödemek istiyorum ve onlar tüccarlar için koruma sağlayacak olan Fransızlarla bir anlaşma vardı. Fransız emelleri kolonizasyon döndü, onlar 1855 yılında kendi Waalo müttefiklerini fethederek başladı. Aynı zaman zarfında, Toucouleur İmparatorluğu zulüm yorgun 1776 yılında Denianke Krallık'ta vatandaşlar arasında bir İslam Devrimi'nin üzerinden oluşturulan Futa Toro, ele geçirmişti. Toucouleur başarısız 1857 yılında Fransızca çıkarmak için çalıştı ve gelen Trarza Moritanya Senegalli krallıklarını desteklenen Fransızca da ilerlemesini tehdit edildi.

Fransız sahil ve nehir boyunca kalelerin bir dizi yerleşik ve Trarza Fransa, Kuzey Senegalli üzerinde daha fazla kontrol kurmak için izin, hangi sürece onlar kuzey Senegal Nehri'nin kaldı gibi saldırıya olmaz ve yaptılar söylendi. Dakar-Nijer Demiryolu inşaatı çok daha kolay bölgenin kontrolünü sürdürmek ve Senegal 1895 yılında Fransız kontrolü altında olduğunu ve resmen 1904 yılında Fransız Batı Afrika parçası oldu yaptı.

Kurtuluş Fransızca Senegal
Fransız toprakları denetlemek Fransız Batı Afrika Büyük Konseyi'ni kurdu ve Senegal'de Dört Belediyeler sadece Fransız vatandaşları ve vatandaşların üye olmak için başardık. Kolonize insanlar sadece Fransız konular olarak kabul edildi, bu yüzden 1914 yılında Blaise Diagne o komünlerin (birinde doğdu kanıtlamak başardı, ancak güç kazanıyor engellenmiştir Saint-Louis ) ve denetlemek için seçilen ilk siyah adam oldu Koloniler. Daha sonra vatandaşları izin veren bir yasa geçti Dakar , Saint-Louis , Rufisque ve gavur Fransız seçimlerinde oy ve o I. Dünya Savaşı Fransa'ya yardım için birçok Batı Afrikalılar gönderdi.

Senegal ve Fransız Sudan (Modern Mali ) 1959 yılında Mali Federasyonu formu katıldı. Ertesi yıl, Fransa onlara bağımsızlık vermeyi kabul etti, 20 Haziran 1960 tarihinde, resmen Fransa'dan bağımsızlığını kazandı. Senegal yakında Mali Federasyonu hatalı ve Ağustos 1960 yılında bağımsız bir devlet haline geldi. Senegal kısaca katıldı Gambiya 1982 yılında Senegambia milleti oluşturmaya ancak sona eren yıl önce onlar ayrılmış. Güney ayrılıkçılar ile sorunlar Casamance Senegal bölgesinde 1980'lerden beri meydana gelmiş, ama bir antlaşma bu güne kadar onadı edilmiştir 2004 yılında imzalandı.

Senegal genellikle barışçıl bir toplum içine tüm etnik ve dini grupların kurulduğu için övdü.

Senegal Ziyareti yapmayı Düşünüyorsanız size küçükde olsa bir bilgi vermesi amacıyla Senegal gezinizde yol gösterici olacak bu sayfada,Senegal tanıtım videosu,Senegal görülebilecek yerlerle ilgili tanıtım filmini izlemek faydalı olacaktır.Senegal tanıtım filmini izleyin

Senegal Uçak Bileti Al

Senegal Uçak Bileti Al

Senegal Uçak BİLETİNİZİ BURADAN ALABİLİRSİNİZ


 

Senegal Tanıtım Filmi İZLE - VİDEO Haberi Oku, Senegal Tanıtım Filmi İZLE - VİDEO Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Senegal Uçak Bileti Al »Senegal Uçak Seferleri » Senegal Uçak Bilet Fiyatı »Senegal Thy Uçak Seferleri »Senegal Ziyareti »Senegal Gezisi
Etiketler » Senegal Uçak Bileti Al   » Senegal Uçak Seferleri   » Senegal Uçak Bilet Fiyatı   » Senegal Thy Uçak Seferleri   » Senegal Ziyareti   » Senegal Gezisi  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+