Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
İsveç Volvo ile Halka Açık otonom sürüş projesini Başlatıyor - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

İsveç Volvo ile Halka Açık otonom sürüş projesini Başlatıyor

Volvo Car Group, halka açık yollarda kendi kendine giden otomobillerle, dünya çapında eşsiz olan öncü projesini İsveç’te başlatıyor.
 

Bu kapsamda Volvo, 100 ‘kendi kendine giden’ Volvo otomobili günlük sürüş koşullarında Göteborg şehri çevresindeki halka açık yollarda kullanarak, dünyanın ilk büyük ölçekli otonom sürüş projesinde öncü rol oynayacak.

50 kilometre yol

‘Drive Me-Sürdürülebilir mobilite için kendi kendine giden otomobiller’ projesi, Göteborg ve çevresinde seçilen yolların yaklaşık 50 kilometresini kat edecek ‘kendi kendine giden’ otomobilleri içerecek.

Hedef ‘sıfır’ ölüm

Şir­ke­tin Baş­ka­nı ve Üst Yö­ne­ti­ci­si Ha­kan Sa­mu­els­son, şun­la­rı söy­le­di: “O­to­nom araç­lar Vol­vo­’nun ol­du­ğu ka­dar İs­veç hü­kü­me­ti­nin tra­fik ka­za­la­rın­da sı­fır ölüm he­def­le­yen viz­yo­nu­nun da ay­rıl­maz bir par­ça­sı. Bu ka­mu de­ne­yi, bu he­de­fe yö­ne­lik önem­li bir adı­mı tem­sil edi­yor.” Tek­nik Uz­man Erik Coe­lingh ise “A­ma­cı­mız, oto­mo­bi­lin tüm muh­te­mel tra­fik se­nar­yo­la­rı­nın al­tın­dan ken­di ba­şı­na kal­ka­bil­me­si­ni sağ­la­mak ki, bun­la­ra sü­rü­cü her­han­gi bir ne­den­le kon­tro­lü ye­ni­den ele ala­ma­dı­ğın­da oto­mo­bi­lin akan tra­fik­ten ay­rı­lıp, gü­ven­li bir ‘li­ma­n’ bul­ma­sı da da­hi­l” açık­la­ma­sı­nı yap­tı.

Trafik kuyruğunda otonom sürüş

İlk otonom özellikler yeni Volvo XC90’da sunulacak. Direksiyon desteği (Steer assist) özellikli Mesafe Kontrollü Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) trafikte öndeki aracı otomatik olarak takip ediyor. Diğer özellikler arasında otomobilin yoldan çıkıp çıkmadığını tespit edip, aracı tekrar şeridine sokmak için otonom olarak direksiyon torku uygulayan direksiyon desteği özellikli yol kenarı, kaldırım ve bariyer tespiti yer alıyor.
İsveç Volvo ile Halka Açık otonom sürüş projesini Başlatıyor Haberi Oku, İsveç Volvo ile Halka Açık otonom sürüş projesini Başlatıyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »otomobil » Gökhan Kara » volvo » GÖTEBORG » Ha­kan Sa­mu­els­son » Erik Coe­lingh
Etiketler » otomobil   » Gökhan Kara   » volvo   » GÖTEBORG   » Ha­kan Sa­mu­els­son   » Erik Coe­lingh  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+