Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • has-turizm-otobus-bileti-onlineallnette
  • varan-turizm-otobus-bileti-sitemizde
  • ulusoy-turizm-otobus-biletleri-sitemizde
  • metro-turizm-online-otobus-bileti-al
  • otobus-ucak-biletiniz-artik-hem-android-hem-de-iphone-ipadde
  • otobus-ucak-biletleriniz-iphone-ve-ipadde-ucretsiz-indir
  • otobus--ucak-bileti-android-ile-cebinizde
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Diyarbakır Terminal Esnafı ve Yolculardan Isıtma İsyanı - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

Diyarbakır Terminal Esnafı ve Yolculardan Isıtma İsyanı

Diyarbakır’da 8 yıl önce hizmete giren Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir türlü çözülmeyen ısıtma sorunu hem esnafı hem de yolcuları isyan ettirdi. Terminal çalışanları, lastik yakıp eylem yaparak terminal yönetimi ve belediyeye ateş püskürdü.               

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da 2006 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Şanlıurfa yolu üzerindeki Şehirlerarası Terminal’de sorunlar bitmiyor. Şehrin aynası konumundaki terminalde çalışanlar, onlarca vatandaşla beraber günlerdir yanmayan kaloriferler yüzünden adeta buzhaneyi andıran tabloda büyük zorluklar yaşıyor. Kaloriferlerin çalışmadığı ve doğalgazın da monte edilmediği terminalde çalışanlar ile yolculuk için gelen vatandaşlar büyük mağduriyet yaşıyor.
 
‘DEFALARCA SÖYLEDİK AMA İLGİLENMEDİLER’
 
Terminal çalışanları ve vatandaşlar, otogar yönetimi ve belediyeye ateş püskürdü. Firma çalışanları, kaloriferlerin yanmadığını belirterek, büyük bir mağduriyet yaşadıklarını, üşümemek için kat kat giyinmek zorunda olduklarını belirttiler. Firma çalışanları, buzhaneyi andıran binada çalışmak zorunda olduklarını belirterek, defalarca konuyu belediyeye ve otogar yönetimine ilettiklerini, ancak yetkililerin konuya duyarsız kaldıklarını sadece kendilerinin değil terminale her gün gelen yüzlerce insanın büyük zorluklar yaşadığını kaydettiler.
 
LASTİK YAKARAK EYLEM YAPTILAR
 
Otogar dışında ateş yakarak ısınmaya çalışan firma çalışanları, belediye ve otogar yönetimini alkışlarla protesto etti.
Yazıhane başına 750 TL ile 1500 TL arasında para alınmasına rağmen bunun karşılığı olan hizmeti alamadıklarını belirten firma çalışanlarından Harun Eser, otogar yönetimi ve belediyeyi sert dille eleştirdi.
 
‘HİÇ BİR YERDE BU REZALET YOK’
 
Eser, “Buradaki yolcularla beraber donuyoruz. Her yazıhane 750 TL ile 1500 TL arasında yakıt parası veriyor. Ona rağmen soğukta donuyoruz. İçeride eksi 10 ile 12 arası soğuk var. Yakıt parası verdiğimiz halde ısıtma sistemi neden yok? Türkiye’nin hiçbir yerinde bu rezalet yok. Otogar girişinde de her araçtan 50 TL alınıyor. Yazıhanelerden her ay kira alınıyor. Ödeme yapmadığımız zaman icraya veriyorlar. Buna rağmen hiçbir hizmet yok. Otogarın girişinden buraya kadar yol yok. Devletin yaptığı yolları görün, bir de bizim belediyenin yapamadığı yol. Her taraf çamur içinde. Bu nasıl bir anlayıştır?.” dedi.
 
‘HEM BİZ HEM YOLCULAR MAĞDUR’
 
“Otogar kurulduğundan beri düzen yok. Haksızlık almış başını gidiyor. “ diyen Vahap Baran ise sorunların çözülmemesi halinde daha büyük eylemlere imza atacaklarını söyledi. Baran, “Yazın soğutma sistemi yok, ter içinde çalışıyoruz. Kışın ise soğutma sistemi yok, donuyoruz. Biz kalem tutamaz hale gelirken, yolcular üşüyor. Ücretini verdiğimiz halde hizmet alamıyoruz. Para vermeyenlerden faiziyle beraber para almasını biliyorlar. Isıtma sistemi çalışmıyorsa yenisini yapacaksın. Onu da yapmıyorsan para almayacaksın. Hiçbir şey yapacak kapasiten yoksa bırakacaksın. Eğer bu sorunlar çözülmezse bu defa otogarın içinde lastik yapacağız. Kimse kimsenin kölesi değildir. Bu zulme asla boyun eğmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.
Diyarbakır Terminal Esnafı ve Yolculardan Isıtma İsyanı Haberi Oku, Diyarbakır Terminal Esnafı ve Yolculardan Isıtma İsyanı Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Diyarbakır Otobüs Terminali »Diyarbakır Otobüsleri »Diyarbakır Online Otobüs bileti
Etiketler » Diyarbakır Otobüs Terminali   » Diyarbakır Otobüsleri   » Diyarbakır Online Otobüs bileti  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+