MERSİN AGRODAYS - MERSİN TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI - Online Ucuz Otobüs Bileti Al - OnlineALL.Net

MERSİN AGRODAYS - MERSİN TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI

Kategori : Gıda Fuarları
Ülke : Turkiye
Tarih : 2016-01-28 / 2016-01-31
Yer :
Telefon :
Link :
Mail :
Etiketler :
MERSİN AGRODAYS - MERSİN TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI
 
Konu
Subject
: Tarım, Tarım Makineleri, Gübre Tohum, Seracılık
 
Ürünler
Products
: Tarım, Tarım Makineleri, Gübre, Tohum, Gıda Makineleri, Seracılık, Hayvancılık, Sulama

Yer
Place
: Yenişehir Fuar Merkezi

Organize Eden
Organiser
: Pozitif Fuarcılık A.Ş.

Tarih
Date
: 28.01.2016 - 31.01.2016

Mersin

www.cnrexpo.com
kaan.oksuz@cnr.net

Tarım Sektörünün GAP ve Orta Doğu’nun Dünyaya Açılan Kapısı: Mersin

Mersin ekonomisi; ticaret, sanayi, tarım, üniversite ve iç turizmin bir arada geliştiği çok odaklı bir ekonomidir. Uluslararası bir limana sahip olması, otoban ile hızlı kara ulaşım olanağı, modern yat limanı ve gelişmiş “Serbest Bölge” faaliyetleri Mersin’i dünyanın önde gelen bölgesel kalkınma projelerinden biri olan GAP’ın (Güneydoğu Anadolu Projesi) ve başta komşularımız Irak, Suriye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İran olmak üzere tüm Orta Doğu’nun Doğu Akdeniz’den dünyaya açılan kapısı konumuna getirmiştir.

Kara, hava, deniz ve demir yolu ile her turlu ulaşım ağına sahip olan Mersin, ticaret yollarının bu etkin kullanımıyla birlikte, Kuzey Afrika’dan Avrupa’ya, Rusya’dan Orta Asya Cumhuriyetleri’ne kadar çok geniş bir coğrafyanın merkezinde yer almaktadır. Sahip olunan avantajlar bölgenin ihracatına güç kattığı gibi, yabancı yatırımcılar için de Mersin’i çok cazip bir konuma yükseltmiştir.


 

Mersin Narenciye Üretiminde Dünyada 4. sırada

Türkiye’nin yaş sebze ve meyve üretimi yıllık 45 milyon ton, ekonomik değeri yaklaşık 50 milyon dolardır. Mersin Türkiye geneli meyve üretiminde 1. sırada sebze üretiminde 3. sırada örtü altı üretiminde 2. sırada yer almaktadır. Türkiye yaş sebze ve meyve ihracatının %24’ü narenciye ihracatının %31’i bakliyat ihracatının%86’sı Mersin Bölgesi’nden yapılmaktadır.
 

Tarım Sektörünün Önemli Buluşma Noktalarından Biri…

Onuncusu düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Türkiye’nin önemli Tarım Fuarları’ndan bir tanesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tarım üretiminin her yıl %50 arttığı Mersin’de sektöre yapılan yatırımlarda her geçen yıl artıyor. Bölge tarım potansiyeline paralel olarak Mersin Tarım Fuarı’nda her geçen yıl firma ve ziyaretçi sayısı da artış gösteriyor.
 

Fuar Bilgileri

Fuar, CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde 9 bin metrekare kapalı, 5 bin metrekare açık alanda düzenlenecektir. Fuarın organizasyonunu Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş., Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği halinde gerçekleştirecektir. Fuara, önemli fuarlara imza atan CNR HOLDİNG de birikimleri ile katkıda bulunacaktır.
 

Fuarda sergilenebilecek ürün ve hizmetler

Sera, sera malzeme ve ekipmanları, sera ısıtma soğutma havalandırma teknolojileri, damla sulama ve ekipmanları, sulama, makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, gübre ve bitki besleme, bitki yetiştirme ortamları, tarım makineleri, ekipmnaları, eksesuarları, sebze ve meyve işleme ve paketleme makineleri, organik tarım ve uygulamaları, süs bitkileri, peyzaj malzemeleri, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme ve yem üretimi, kalite belgelendirme sistemleri, tarımsal analiz laboratuarları, tarım sigortaları, tarım kredileri, sektörel yayınlar.
 

Ziyaret Saatleri

Fuar saat 10.00 ile 19.00 arasında ziyarete açık olacaktır.

Tarım Tarım Makineleri Gübre Tohum Gıda Makineleri Seracılık Hayvancılık Sulama
otobus ucak bileti
OnlineALL.Net Güvenli Site OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter OnlineALL.Net Google+